DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Rewolucja w polskiej polityce migracyjnej. Będzie pro-demograficzne otwarcie na Ukrainę

Rewolucja w polskiej polityce migracyjnej. Będzie pro-demograficzne otwarcie na Ukrainę
#POLSKA    #DEMOGRAFIA    #MIGRACJA    #UKRAINA    #RYNEK PRACY    #500+

Polski rząd planuje spore zmiany w polityce migracyjnej. Projekt zakłada otwarcie, głównie na Ukraińców, co ma być skuteczną receptą na demograficzne kłopoty Polski. Zmiany mają wpisywać się także w strategię rozwoju gospodarczego. Chodzi o uzupełnianie niedoborów na rynku pracy.

 

O pracach, w które zaangażowani są przedstawiciele resortów: rozwoju, rodziny oraz spraw wewnętrznych poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”. Po zmianach osoby przyjeżdżające do Polski ze Wschodu mają łatwiej znaleźć pracę i szybciej uzyskać prawo do pobytu stałego. Rząd stawia tu jednak pewne warunki.

 

Nowa polityka migracyjna ma być nastawiona głównie na Ukraińców. To oni mają być receptą na demograficzne kłopoty Polski. - Interesuje nas wpisanie polityki migracyjnej w strategię rozwoju gospodarczego w celu uzupełniania niedoborów na rynku pracy, a nie kwestia uchodźców czy azylantów - powiedział dziennikowi wiceszef resoru rozwoju, Jerzy Kwieciński.

 

Projekt stawia na młodych imigrantów i dopasowanie imigracji do „rzeczywistych potrzeb rynku pracy”. Przewidywane są też ułatwienia pobytowe dla rodzin pracujących w Polsce cudzoziemców. „Zaproszenia mają być adresowane do określonych z góry grup, np. ludzi młodych w wieku do 35 lat, o pożądanych kwalifikacjach” - podał „DGP”. Będą też zachęty do zyskiwania kart stałego pobytu oraz obywatelstwa, a dzieci imigrantów będą mogły łatwiej korzystać z polskiej oferty edukacyjnej. Niewykluczone, że dzieci osób z pozwoleniem na pobyt stały zostaną objęte programem 500+.
Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”, interia.pl

MA


DATA: 2017-01-18 09:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polscy emeryci z niewaloryzowaną emeryturą 1500 zł na rękę będą za 9 zł za godzinę sprzątali w domach ukraińców sprowadzających tutaj rodziny i dzieciaki dla 500 plus a emeryci w tym czasie dostaną 10 zł waloryzacji bo deflacja
ponad 2 lata temu / Emeryt
 
Czy to jest naprawdę polski rząd? Ktoś jeszcze w to wierzy? Zero wniosków z historii. To wygląda na zdradę narodu polskiego!
ponad 2 lata temu / Jack
 
PiS chyba specjalnie sprowadza Ukraińców, żeby pensje nie rosły i polscy emigranci zarobkowi nie mieli po co wracać (i żeby kolejni wyjeżdżali). A najlepsze jest to, że duża część mieszkańców tzw. Ukrainy to Rosjanie, czyli PiS sprowadza nam zielone ludziki.
ponad 2 lata temu / nie dla popisu
 
Co znaczy "ściągnąć Polaków z emigracji"? Oni sami muszą chcieć i mieć do czego wracać. Jeżeli mieszkają np. w UK powiedzmy 10 lat, mają tam pracę i ułożone życie - to po co? Sytuacja jeszcze się komplikuje, jeżeli są dzieci. Już zmiana szkoły jest stresem a co dopiero wyjazd do obcego kraju.
ponad 2 lata temu / margeritta
 
PiS, jak wcześniej PO, zapowiadał stworzenie Polakom warunków do powrotu z emigracji. Próba ściągnięcia do Polski Ukraińców (sama w sobie jest błędem, zgadzam się z "nieprawomyślnością") to przyznanie się do klęski w tych staraniach. Prezesie, przyjmij moje antygratulacje.
ponad 2 lata temu / cogito
 
Niemcy i Francja już się przekonały, jakie są efekty zapychania dziury demograficznej masowo sprowadzanymi, wrogimi cudzoziemcami. Jeśli już gdzieś szukać imigrantów, to nie na zakochanej w banderze Ukrainie, a w Chinach, Wietnamie. Azjaci są bardziej zdyscyplinowani i wydajni w pracy, a w dziedzinie kultury kierują się zasadą żyj i pozwól żyć.
ponad 2 lata temu / nieprawomyślność
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.