DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Zgadzam się także że rewolucja możliwa. Nawet zwycięstwo PiS nie gwarantuje że nie może być. Prezes jakoś potrafi konsolidowac scenę polityczną ale po nim powinno nastąpić coś w rodzaju rozbicia dzielnicowego. Potem wystarczą kryzysy takie jak w Grecji i Argentynie żeby doprowadzić do rewolucji neomarksistowskiej. Stolica apostolska celowo wywiera naciski na posłuszeństwo i nieustannie zmierza w lewo i nie przeszkodzi wtedy tym rewolucjom.
2 miesiące temu / pl
 
Od kiedy w Polin panuje demokracja obowiązuje polityka równi pochyłej.
3 miesiące temu / cava
 
"Kiedy lewacy z ?Wiosny? lub skąd inąd przyjdą oby nie!, cały scentralizowany i pozbawiony niemal ograniczeń aparat państwowy będzie tylko na nich czekał, gotowy do użycia! Nóż leży na ulicy, nóż przygotowany niestety przez obecną władzę, nóż który lewacy obrócą przeciw katolikom." Dobrze wyrażone. Zawsze miałem takie wrażenie że obligatoryjne ustawowo "wolne niedziele" dla pracowników handlu mogą być odwrócone przez lewaków w ustawowo handlowe niedziele, albo dalej w obligatoryjnie zamknięte kościoły, albo regulowanie ilości niedzielnych Mszy bo wszakże otwarcie Kościoła to zawsze jakaś praca dla kościelnego, organisty, księdza .... Daliśmy im Rządowi przyzwolenie na regulowanie naszego życia, to i nie powinno nas zaskoczyć gdy lewica wykorzysta to ideologicznie na swój sposób...
3 miesiące temu / krzysztoff
 
Zgadzam sie w pelni z autorem artykulu. PiS kopie same sobie dolki pod nogami. To kwestia czasu, kiedy w nie wpadnie. A prezydent Duda nie tak dawno na wiecu z okazji rocznicy smolenskiej mowil, ze chcialby, aby po jego kadencji przyszle pokolenia o nim, o obecnej wladzy dobrze sie wypowiadaly. W takim razie panie Prezydencie do roboty. Jest jeszcze czas, ktory otrzymaliscie od Opatrznosci Bozej.
3 miesiące temu / CH
 
Bzdura!Czarnowidztwo!
3 miesiące temu / ktoś
 
Nadzieja w Ruchu Narodowym, tylko niech mi ktoś odpowie, wychodzi przed szereg Korwin i rozsiewa jakieś bzdury nt. Hitlera. Przecież to celowe działanie, tajemnicą pozostaje tu intencja i o to chciałbym zapytać p. Roberta Winnickiego.
3 miesiące temu / tak tylko
 
Dojdzie to przez media.Dzisiejsza młodzież nie potrafi już żyć bez internetu i tam będzie ulokowana promocja homolobby,LGBT.Zaczyna się od zmiany mediów.Zobaczcie sobie materiały o Niemczech,tam prostytucja jest jednym z głównych sektorów gospodarki.LGBT ma przygotować przyszłych pracowników i klientów domów publicznych.Dzieci mają uważać prostytuowanie się za normalną pracę.Bo tak daleko tam to poszło.W sużych miastach jest kilka burdeli
3 miesiące temu / Johny Mnemonic
 
Bardzo dziękuję  za ciekawe, rzeczowe przedstawienie widma jakie nad nami krąży. Widma kryzysu zarówno w gospodarce globalnej, jak i owej rewolucji, która zepchnie nas do bolszewii. Kryzys będzie. Zawsze tak twierdziłem. Nigdy ludzie nie żyli w takim dobrobycie, jak żyją obecnie. W dobrobycie, który niesie za sobą jeszcze być może w pełni nam nie znane koszty. I nigdy taki normalny, zdroworozsądkowy człowiek nie był tak bezbronny ! Istnieje wielka potrzeba poznania, analizy i wyciągnięcia wniosków stanu jaki został przedstawiony w tym artykule.. Istnieje wielka potrzeba organizowania się na płaszczyźnie gospodarczej-niezależnie od systemu. Potrzeba działania na fundamencie poszanowania własności prywatnej, solidaryzmu, wysokich standardów etycznych i lojalności. Po prostu, należy się organizować. Może znajdą Państwo podpowiedź w prezentacji organizacji, której powstania jestem inicjatorem? Właśnie po to zostało Centrum to powołane. Mam nadzieję, że zamieszczenie jej tu, znajdzie u Państw
3 miesiące temu / Paweł Pachliń
 
1000 aborcji nie dokonali politycy tylko zwykle kobiety.Do śmierci dziecka przyczyniła się często najbliższa rodzina,albo jej brak,namowy,brak wsparcia,straszący lekarz,plotkarze.Prawo nie nakazuje aborcji tylko ją dopuszcza.Przestańcie myśleć,że jak wprowadzicie prawo zakazujące aborcji,to dzieci przestaną ginąć.Co nie znaczy ,że nie trzeba zmierzać w kierunku całkowitego zakazu aborcji-szczególnie z powodów eugenicznych.Lekarz może się mylić, a nawet często się myli jeśli chodzi o usg.Rozrzut wagi dziecka pół kilograma-przy średniej wadze urodzeniowej 3,5 kg.To jakby ktoś ważący np 70 kilogramów stawał na wagę i nieważne czy waży 60 czy 80 kilogramów.Usg między koło 11 tyg ciąży wskazuje na prawdopodobieństwo choroby.
3 miesiące temu / kasiakasia
 
Przypadek? Nie. Taki był plan. Konsekwentnie realizowany przez wszystkich okrągłostołowców. Od samego początku. Oni się z tym nie kryli. Każdy słyszał co dadzą, nikt nie słuchał co zrobią, nikt nie patrzył im na łapy co robią. Nikt nie wyciągał wniosków z tego co było. Podobno złodziej przechodzi przez podwórko raz, no nie w Polsce. Tu mu jeszcze furtkę otworzą i za piątym razem.
3 miesiące temu / agricola
 
Kiedy PiS przejmował władzę od samego początku twierdziłem, że PiS po to ją przejmuje żeby przeprowadzić konsolidację i zabetonowanie totalitarnego aparatu, potem zdestabilizować państwo a potem oddać władzę w ręce prawdziwych komunistów pod barwami tęczowymi. Zgodnie z teorią przewrotu ideologicznego, którego końcówka w jednopokoleniowym cyklu właśnie dobiega końca.
3 miesiące temu / Sługa
 
Świetny artykuł.
3 miesiące temu / Pi
 
Rządy PIS są akceleratorem rewolucji, która zniszczy ten kraj, podobnie jak wszystkie kraje Zachodu. Tak było np. w Hiszpanii i tak będzie w Polsce.
3 miesiące temu / kolego
 
Także samo spowolnienie produkcji przemysłowej PMI o -0,9% w obiegu 3-miesięcznym, i najmowanie kolejnych 50 tys. Ukraińców podczas gdy mamy ich w Polsce ponad 850,6 tys. i kilkunastotysięczną porcję "migrantów ekonomicznych" z Kenii, Liberii i Indii, w tym o wprowadzaniu w życie nowych ustaw utrudniających rozwój rynkowy, sektorów przemysłów takich jak: technologii, ciężkiego, budownictwa i rynku nieruchomości, aby spiętrzać tę biurokrację nieśmiertelnie przez kolejne rządy RP to też nadmierna zasługa tzw. środowiska "anarcho-konserwy", które postawiło swoje priorytety na humanitaryzm, fałszywy merkantylizm i optymalizowanie za wszelką cenę budżetu wraz z deficytem, a zwrotami Państwa z podatków publicznych - nie wspomnę. Powiem teraz coś od siebie: -Prawy człowiek, nie może być progresjonistą jeśli tworzy szerokie spektrum progresu. Progresjonista nie może być prawym człowiekiem, jeśli tworzy wątłe pasmo dobrej samoświadomości kosztem tej słabej dobrej samoświadomości.
3 miesiące temu / g12
 
@Homeomorfismus Dokładnie tak będzie. PiS to partia sterowana sondażami i bierna. Myśli tylko na krok do przodu i jej celem jest władza nie to, żeby totalna opozycja była lepsza. TV włączając TVP urabia poparcie dla homozwiązków i narracja biednych gejów, którzy nie mogą odwiedzić się w szpitalu trafia do ludzi. PiS jak zobaczy w sondażach poparcie sięgnie po elektorat np. Wiosny i zalegalizuje. Jeszcze będzie się tłumaczył, że to dla dobra Polski, bo inaczej PO przejęło by władzę. Tak samo działało to np. w Niemczech, gdzie unie "chrześcijańsko-socjalistyczna" i "chrześcijańsko-demokratyczna" uchwalili takie związki. Hipokryzję PiSu widać na przykładzie aborcji. To dla nich tylko temat do bicia piany i transferu elektoratu. To chyba niestety nieusuwalna wada demokracji w sytuacji, gdy społeczeństwo odchodzi od Boga i jego przykazań. Najprawdopodobniej uczciwa partia bożych ludzi w oczach Polaków była by zbyt radykalna żeby nawet wejść do parlamentu.
3 miesiące temu / GrzesiekQ
 
"Nóż leży na ulicy, nóż przygotowany niestety przez obecną władzę", tak jak Kiereński przygotował władzę Leninowi.
3 miesiące temu / Ryś
 
Jeszcze do niedawna sądziłem, że "tęczowa rewolucja" ominie nasz kraj. Teraz jednak - po upadku Irlandii i po tym, co wyczynia Platforma w samorządach - nie jestem tego taki pewny. Zresztą, PiS wcale nie jest lepszy. O ile niechęć do zakazu aborcji można zrozumieć chęcią poszerzenia elektoratu, o tyle promowania sodomii w telewizji publicznej nie da się w żaden sposób wyjaśnić. Boicie się Biedronia - a ja wam mówię, że jak PiS porządzi drugą, trzecią kadencję, to też w końcu uchwali "związki partnerskie" i będzie się przy tym jeszcze tłumaczyło, że to tylko "związki partnerskie", a nie małżeństwa, że małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny jest zagwarantowane w konstytucji itd.
3 miesiące temu / Homeomorfismus
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.