DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Rewolucja w Irlandii postępuje. Będzie referendum ws. „szybkich rozwodów”

Rewolucja w Irlandii postępuje. Będzie referendum ws. „szybkich rozwodów”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W Irlandii zalegalizowano już tzw. „małżeństwa” homoseksualne oraz aborcję. Teraz czas przyszedł na „szybkie rozwody”. Mieszkańcy do niedawna katolickiej Irlandii zdecydują o ich ewentualnym wprowadzeniu podczas referendum. To kolejny krok w kierunku liberalizacji społeczeństwa.

 

Przykład Irlandii pokazuje jak łatwo z katolickiego kraju można stać się zlaicyzowanym i ultraliberalnym państwem, które godzi się na zabijanie dzieci nienarodzonych oraz akceptuje tzw. „małżeństwa” homoseksualne. Niestety Irlandczycy nadal postępują w liberalizacji swego społeczeństwa i zdecydują o ewentualnym wprowadzeniu „szybkich rozwodów”.

 

Według obecnie obowiązującego prawa, które zostało zapisane w Konstytucji, „sąd może wyrazić zgodę na rozwiązanie małżeństwa, jeśli małżonkowie mieszkali oddzielnie przez okres czterech lat lub w okresach, które w sumie wynoszą tyle w ciągu minionych pięciu lat. Pary mogą w międzyczasie legalnie wystąpić o separację”. Gdyby uczestnicy referendum zagłosowali za zniesieniem zapisu w Konstytucji, Oireachtas (irlandzkie zgromadzenie ustawodawcze – przyp. red.) mógłby zmienić ten wymóg.

 

Referendum będzie poddany także zapis w Konstytucji, który nie uznaje rozwodów przeprowadzonych w innych krajach. Zastąpić miałoby go sformułowanie, które dopuszczałoby możliwość ich uznania. Na decyzję rządu o referendum w sprawie rozwodów wpłynął projekt ustawy, przedłożony w irlandzkim parlamencie przez Josepha Madigana z partii Fine Gael, który proponował zredukowanie obowiązkowego okresu separacji do dwóch lat.

 

Pomimo tego, że przez lata Irlandia rozesłała na cały świat tysiące misjonarzy, dziś jej kościoły świecą pustkami, a od kilkudziesięciu lat trwa systemowa walka z rodziną i małżeństwem. Począwszy od agresywnej edukacji seksualnej czterolatków, przez legalizację związków jednopłciowych i adopcji przez nie dzieci, kończąc na otwarciu furtki do nielimitowanej aborcji na życzenie.

 

Kolejnym krokiem w „postępowej drodze” Irlandii jest możliwość wprowadzenia „szybkich rozwodów”, o których przyszłości zdecydują Irlandczycy podczas niedzielnego referendum. W sprawie wypowiedział się irlandzki Episkopat. Biskupi przypominają, że artykuł 41.3.1 Konstytucji Irlandii głosi, że „Państwo zobowiązuje się otoczyć specjalną opieką instytucję małżeństwa, na której zbudowana jest rodzina, i bronić ją przed atakami”.

 

W oświadczeniu czytamy również, że małżeństwo jest najistotniejszą i najbardziej fundamentalną instytucją dla dobra całego społeczeństwa. Hierarchowie apelują więc o wsparcie rodzin przez zdrowe strategie wychowawcze promujące wierność i poświęcenie.

 

 

Źródło: KAI, catholicireland.net, PCh24.pl

 

WMa

 


DATA: 2019-05-23 21:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No cóż... koniec kościoła katolickiego nadchodzi. Jeśli nic w tej instytucji się nie zmieni to i może to dotrzeć do polski za jakieś 30-50 lat.
5 miesięcy temu / Dampil
 
To jest regres który nazywa się postępem. Lewica popsuła już znaczenie słów i pojęć...
5 miesięcy temu / Josif
 
Twoje ostatnie zdanie zdradza kim jesteś. Po co tu przychodzisz? KOchani nie zauważyliście jak dużo troli pojawiło się ostatnio na Pch? Widocznie zaczynają nas się obawiać.
5 miesięcy temu / @ Łukasz
 
Irlandczycy mieli Komisję Ryana. Po tym im przeszło.
5 miesięcy temu / mohort
 
Ale o co chodzi, przecież rozwód to prawo nie obowiązek. Jak ktoś chce się rozwieść to powinien mieć takie prawo. A gdy ktoś nie uznaje rozwodów, niech dalej trwa w małżeństwie. Zobaczymy kto wyjdzie lepiej na tym :
5 miesięcy temu / Łukasz
 
w Polsce rozwód otrzymuje się na pierwszej rozprawie,a rodzina/małżeństwo,podobnie jak na Zachodzie, to organizacja przestępcza/vide:ustawa o przemocy w rodzinie/. Więc nie ma co się epatować Irlandią.Nasze państwo ma charakter świecki/masoński/tak jak wszystkie kraje zachodnie.
5 miesięcy temu / marek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.