DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

Rewolucja postępuje. Berlin walczy z „dyskryminacją” i wprowadza „trzecią płeć”

Rewolucja postępuje. Berlin walczy z „dyskryminacją” i wprowadza „trzecią płeć”
fot.Brian Branch Price/Brian Branch/FORUM

Postępowa rewolucja w Niemczech coraz bardziej przyspiesza. Po zalegalizowaniu w 2017 roku tzw. małżeństw homoseksualnych teraz nadszedł czas na rewolucję płciową. W środę niemiecki rząd przyjął projekt ustawy, wprowadzającej „divers”, czyli „trzecią” płeć. Oznacza to, że już niedługo Niemcy nie będą się dzielić na kobiety i mężczyzn, tylko na kobiety, mężczyzn oraz „innych” czy też „odmiennych”.

 

Ustawa przyjęta przez niemiecki rząd to realizacja wyroku wydanego w 2017 roku przez tamtejszy Trybunał Konstytucyjny. Jego sędziowie orzekli, że obowiązujące w Niemczech prawo dotyczące „określenia płci” narusza prawa do ochrony własnej osobowości oraz jest niezgodne z obowiązującym za Odrą zakazem dyskryminacji.

 

Zgodnie w wydanym wyrokiem Bundestag otrzymał nakaz wprowadzenia zmian w prawie do końca 2018 roku. W uzasadnieniu podkreślono, że „władze muszą stworzyć możliwość wyboru trzeciej tożsamości płciowej bądź w ogóle zrezygnować z określania płci”. Jak podaje portal rmf24.pl „u podstaw tego orzeczenia legła trzyletnia batalia prawna osoby, która ma tylko chromosom X, podczas gdy płeć męska to chromosom X i Y, a żeńska - dwa chromosomy X. Osoba ta, zarejestrowana w księdze stanu cywilnego jako kobieta, domagała się zmiany na płeć odmienną”.

 

W ocenie niemieckiej minister sprawiedliwości Katariny Barley wprowadzenie „trzeciej płci” da ludziom, którzy nie czują się ani kobietami, ani mężczyznami „poczucie godności” oraz „pozytywną tożsamość”.

 

„Trzecia płeć” nie jest jednak jedynym rewolucyjnym pomysłem niemieckich władz. Już niedługo do parlamentu trafi kolejna ustawa przygotowywana przez resorty sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Ma ona na celu „uregulować” w sposób nowoczesny prawa dotyczące osób interseksualnych i transseksualnych, dzięki czemu zostanie „umocniona niemiecka różnorodność płciowa”.

 

Źródło: rmf24.pl

TK

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 

W książce m.in. o tym, jak powstał ruch homoseksualny? Jakie są jego prawdziwe cele? Odpowiedzi na najważniejsze argumenty lobby LGBT.


DATA: 2018-08-16 13:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oby Polska nie poszła w ich ślady...
7 miesięcy temu / Alicja
 
ciekawą datę sobie wybrali na tę "nowoczesną" ustawę.
7 miesięcy temu / arti.lopa
 
To państwo zawsze trzymało z diabłem! Nic się nie zmieniło! Skończą źle jak się nie opamietaja!
7 miesięcy temu / Ona
 
Sodoma i Gomora też nic sobie nie robiły z Bożego Prawa. Wiadomo jaki los je spotkał. Czyżby podobny scenariusz szykował się dla miast i narodów podobnie postępujących?
7 miesięcy temu / Krakusik
 
Naprawdę super, że parlamenty i inne instytucje tal globalnie wydają publiczna kasiorę i zajmują się problemami 0,01% nienormalnej części społeczeństwa, zmieniając dla normalnych nie tylko prawo, ale i tak kluczowe rzeczy jak płciowość. To jest też dobry sygnał dla dzieci, na pewno będą przez to normalniejsze, jeżeli to słowo jeszcze coś znaczy. Apeluję, aby w kolejnych latach nie zapomnieć o montowaniu w toaletach kuwet dla np. 0,001% ludzi czujących się np. kotami albo takich fajnych kręciołek dla ludzi-chomików. Oni też nie chcą się czuć "dyskryminowani".
7 miesięcy temu / Tytus
 
Niemcy co najmniej od pięciu wieków konsekwentnie maszerują przez dzieje z "duchem czasu", którym jest nie kto inny, jak "władca tego świata" - Szatan.
7 miesięcy temu / Marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.