DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Rewolucja nie odpuści! Bitwa o polską duszę trwa

Rewolucja nie odpuści! Bitwa o polską duszę trwa
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM
#REWOLUCJA    #RODZINA    #MŁODZIEŻ    #BÓG    #HONOR    #OJCZYZNA    #PRAWICA    #KONSERWATYŚCI    #KONSERWATYZM    #WYCHOWANIE    #ŻOŁNIERZE WYKLĘCI    #NARÓD    #PIS

Odbudowa Christianitas stanowi nasz obowiązek. Trzeba wykorzystywać wszelkie nadarzające się okazje dziejowe i zakręty na rzecz pracy nad tym zadaniem. Pamiętajmy jednak, iż  przejawy tryumfalizmu oraz zbyt łatwe uleganie poczuciu osiągnięcia celu są momentami szczególnie niebezpiecznymi. To, że rzekomo rządzi „prawica”, nie uczyniło jeszcze z Polski kraju, o którym moglibyśmy marzyć. Samo odsunięcie od władzy jawnych wrogów Kościoła to za mało.


„Ten ruch zawsze żywy czasami symulował śmierć. Jest to jedna z jego najbardziej interesujących metamorfoz. Na powierzchni sytuacja jakiegoś kraju wygląda na zupełnie spokojną. Reakcja kontrrewolucyjna rozluźnia się i zasypia; lecz w głębszych warstwach religijnego, kulturalnego, społecznego i ekonomicznego życia rewolucyjny ferment stale się rozszerza. Stąd na końcu tej pozornej przerwy pojawia się nieoczekiwany wstrząs, często o wiele dotkliwszy od poprzednich” – pisał o metamorfozach procesu rewolucyjnego profesor Plinio Correa de Oliveira.

 

Słowa te warto przypominać szczególnie w sytuacji, w jakiej znalazł się nasz kraj, gdy u steru władzy stanęła ekipa deklarująca przywiązanie do wartości konserwatywnych oraz określająca się mianem prawicowej. Można odnieść wrażenie, że zbyt wielu nawet uważnych obserwatorów życia polityczno-społecznego daje się zwieść opinii, że „wszystko jest w porządku, skoro rządzą nasi”.

 

Czym bowiem dla procesu rewolucyjnego trwającego od wieków będzie te kilka, czy nawet kilkanaście lat rządów „naszych”? Bądźmy pewni, że postępowi światowej rewolucji udawało się przetrwać o wiele groźniejszych przeciwników niż PiS. Tym bardziej, że nadal nie wiemy, czy w kwestiach najbardziej rudymentarnych, owi „nasi”, rzeczywiście okażą się „nasi” – wszak wciąż nie zdecydowano o bezwzględnej ochronie życia nienarodzonych, czy choćby o prawie każdego obywatela do obrony własnego życia i mienia, jakie zagwarantowałoby zniesienie niemal powszechnego zakazu posiadania broni.

 

Szczególnie ważną płaszczyznę, która nie może nigdy zniknąć z oczu osób zatroskanych o pomyślność naszej Ojczyzny stanowi wszystko to, co dotyczy wychowania dzieci i młodzieży. Zwróćmy tylko uwagę na to, jak wielki klangor gotują nam od roku media pisząc o „konserwatywnym przechyle wśród młodzieży”. Bolą ich patriotyczne koszulki, marsze ku czci Żołnierzy Wyklętych, wznoszenie haseł w których to sławi się nie jakąś złudną „wolność”, ale „Boga, honor i ojczyznę”. To nie przypadek, że organy rewolucji wciąż żądają od polskich ośrodków liberalno-lewicowych wychowania nowych kadr z przerażeniem dostrzegając, że wpływ na młodych ma już nie tylko ideologia Jerzego Owsiaka.

 

Fakt, że rok temu zmieniły się władze, nie może skutkować naszym uśpieniem. To prawda, że nie mają już tak łatwego dostępu do szkół panoszący się tam za poprzedniej ekipy edukatorzy seksualni promujący dewiacje i genderowe szaleństwo. Czy oznacza to jednak, że zajmujące się demoralizującą działalnością fundacje odpuszczą i postanowią zawiesić swoją działalność na przysłowiowym kołku? Nie! One zawsze będą mogły liczyć na umożliwiające przetrwanie chudych lat wsparcie różnorakich funduszy, nie tylko tych powiązanych z unijną biurokracją.

 

Stworzenie „nowego człowieka” na zawsze pozostanie głównym paradygmatem działań wszystkich pokoleń rewolucjonistów. Znając ich przebiegłość i wytrwałość w dążeniu do celu warto z wielką uwagą śledzić wszystko, co dotyczy polskiej młodzieży. Żale wylewane na łamach liberalno-lewicowych mediów z powodu „patriotycznego zwrotu młodzieży” mogą wprawiać w dobry nastrój, jednak warto przyglądać się, czy aby ten bardziej medialny niż socjologiczny fakt nie staje się narzędziem Rewolucji. Być może tego typu ostrożność, a może nawet podejrzliwość, stanowi dla niejednego ucha nieprzyjemny dysonans wobec nieco tryumfalistycznego tonu mediów lokujących się po prawej stronie.

 

Trzeba jednak mieć nadzieję, że ów „patriotyczny zwrot” nie skończy się na modzie na ubrania i gadżety podkreślające narodową, czy historyczną identyfikację. Bądźmy pewni, iż rewolucyjne mechanizmy potrafią uczynić swoje narzędzie także z odzianego od stóp do głów w patriotyczną odzież młodego człowieka. W jaki sposób? Wystarczy promować taki model patriotyzmu, który będzie uwzględniał tylko dwa ostatnie człony triady: Bóg – Honor - Ojczyzna, by zredukować te wzbierającą falę powrotu do narodowej tożsamości do jakobińskiego, na wskroś rewolucyjnego etnonacjonalizmu.

 

Z kolei podparcie tego chwilowego uniesienia dusz na prawdziwie solidnym fundamencie, który daje tylko wiara w Trójjedynego Boga praktykowana w Jedynym Świętym, Powszechnym i Apostolskim Kościele z pewnością zrodzić może w przyszłości wielkie owoce. A więc praca konserwatystów musi trwać, nie mogą przysnąć środowiska katolickie i pro-rodzinne, tak jak trwa bój o Polskę i dusze Polaków. Przy całym bowiem szacunku dla narodowej fali wzbierającej w naszej Ojczyźnie, będzie ona zaledwie „chwilą tylko”, jeśli nie przeniknie jej prawdziwy sensus catholicus.

 

Łukasz Karpiel 

 

 

 

 

 


DATA: 2016-09-18 08:37
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@do Stormer: sam to masz ze swoimi rodzicami? Nie mogą się nadziwić skąd ich potomek jest inteligentny inaczej skoro z nimi jest wszystko ok?
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Ależ wierzę że mają, wierzę że po rodzicach, lecz to niemożliwe że po bidusiu intelektualnym nieudolnie trollującym na katolickim forum :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: widocznie jednak mają, skoro jeżdżą wypasionymi furami, są utalentowane i bardzo dobrze się uczą. A bidusie nieudacznicy mogą się tylko udławić własnym jadem :-D
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Aktualna narodowo-socjalistyczna władza nie jest prawicą: nie oddaje władzy (w tym: prawa do kształcenia dzieci czy posiadania broni) ani kapitału (nie chce prywatyzacji, a wręcz przeciwnie - chce nacjonalizować) w ręce ludzi. Strzeżmy się fałszywych proroków!!!
ponad 2 lata temu / polska dusza
 
Izraelici mają broń w domu i w np. Szkole ; a napady na nich robią głównie ludzie z samopałami lub nożami - czy my jesteśmy głupsi od Żydów ? Nie zapanujemy nad rewolwerem? Oni tak myślą. Polak - głupszy niż poganin. Palestyńczyk. Oj wyprano nammózgi i przybito ducha. Autor ma pełną rację. Smutne.
ponad 2 lata temu / jasyr
 
Broni ci się zachciało, katoliku? Ja bym jej nie użyła, więc nie będę walczyć o to ,,dobro\'\'ale czemu ty walczysz?Żeby łatwiej i szybciej mogli zabijać jacyś szaleńcy, których nie brakuje?
ponad 2 lata temu / panda
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.