DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Najwyszy czas na rozłam. Dziś czesc ksiezy, a zwlaszcza biskupów i kardynałów nie wieży w Boga a piastowaną władzę wymieniaja na korzysci finansowe. To falszywi pasterze niech wioda leniwych na stracenie. Nie da sie budowac bez prawdy.
7 miesięcy temu / Rysiek999
 
czasy antychrysta przyszły już w momencie gdy Chrystus żył i odkupił nas przez swoją śmierć. Wg objawień maryjnych okresem przełomowym w przyspieszeniu tego szczególnego działania szatana na społeczeństwa to czasy rewolucji francuskiej. I rzeczywiście od tego okresu kościół jest coraz częściej niszczony, kościół jako wspólnota, kościół jako rodzina mama tata i dzieci. Wszystko to jest prosto opisane w książce, którą gorąco polecam: o. Livio Fanzaga, "Godzina szatana".
ponad 1 rok temu / przeczytaj pros
 
Episkopat niemiecki, belgijski, może usa... zalegalizuje kapłaństwo kobiet, i błogosławienie par homo, a wiele innych tego nie zrobi. To początek podziału w kościele - rozłamu na kościół niemiecki, amerykański itp. W ogóle chrześcijaństwo zbliża się do końca. Złośliwi mówili, że.... "minęła wiara w Zeusa, minie też w Jezusa"... Nie zgadzam sie z nim bo to Jezus jest Bogiem żywym, ale zgadzam sie że przyjdzie czas przemijania... Zostanie dosłownie garstka ludzi naprawdę służących Jezusowi Chrystusowi swoim życiem - żyjących głęboko ewangelią. Czasy apokaliptyczne to nie tylko intensywne próby niszczenia kościoła ze strony niewierzących i ludzi opętanych, ale także niszczenia kościoła wewnątrz - samodestrukcja.... - "ochyda spustoszenia...."
ponad 1 rok temu / użytkownik_012
 
Idzie nowe....nowa droga....nowi wierni.....nowe ruchy charyzmatyczne i pentekostalne....nowi biskupi.....z nowym Duchem Świętym posoborowym....nowe Kościoły lokalne bez powszechnego katolickiego....i coraz mniej ludzi na tej drodze. Quo vadis ?
ponad 1 rok temu / Lach Satsuma
 
rola papieza sie zmniejsza. zaczyna sie czas reform. powodzenia!
ponad 1 rok temu / piotr pacyfista
 
@Dramat. No, nie ostatni. Ostatni ma być w "negatywie", więc jeszcze wszystko przed nami. Nastąpi zakaz "czarnowidzenia" i każdy dostanie "uśmiechniętą" wkładkę do pysia i samoopalacz by nie odstawał od "normy".
ponad 1 rok temu / agricola
 
@ffff. To samo co dotąd. Dwa tysiące lat tradycji Kościoła wyjaśniło wszelkie dylematy. Słuchaj Pana Boga, szaleńcy w kieckach Go nie zastąpią.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Boże ratuj, nie wiem co myśleć
ponad 1 rok temu / ffff
 
To jawna SCHIZMA a nie żadna rewolucja!!!!
ponad 1 rok temu / Mariusz
 
Patrząc na Papieża Franciszeka oj widać wziął sobie do serca słowa że ,,Bramy piekielne kościoła nie przemogą,, Chyba wprowadza w życie sprytny fortel, Nie przemogą- bo on zrobi że nie będzie już CO
ponad 1 rok temu / stach
 
Tak to prawda. Jedną z najważniejszych zasad prawdziwej masonerii jest to aby tak ludzi nastraszyć aby prawda ukazywała się zbyt późno, o wiele za późno. Kiedy? Wtedy kiedy ludzie na nią wystarczająco zobojętnieją. Pozdrawiam media toruńskie i dzieła przy nich powstałe.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Nie podoba mi się ta rewolucja w Kościele ktorą nam wprowadza papież Franciszek .Wiem też że istnieli w historii Kościoła papieże heretycy.Nie aprobuję tych zmian ale modlę sie by Bóg sprawił opamiętanie.
ponad 1 rok temu / Maria
 
władza w zakresie dogmatycznym???? Czy to oznacza, że każdy episkopat będzie ustalał jak interpretować Pismo Święte po swojemu? Każdy będzie ustalał w co wierzy? Jakiś dramat. Malachiasz miał rację, że to będzie ostatni papież.
ponad 1 rok temu / Dramat
 
kościół w Polsce nic nie robi.Boi się odcięcia od Watykanu.Chodzi o utratę władzy i majątku.To przykre.
ponad 1 rok temu / kolo
 
A propos sytuacji Kościoła niemieckiego - ich dokumenty wydawane pod przewodnictwem kard. Marxa doskonale obrazuje cytat z Objawienia św. Jana: ...Weź i połknij ją, a napełni wnętrzności twe goryczą, lecz w ustach twych będzie słodka jak miód.
ponad 1 rok temu / Klf
 
Jak Niebo jest hierarchiczne, tak Kościół Święty jest hierarchiczny. I tak musi zostać. Dwunastu Apostołów było, a Chrystus skierował Słowa: "Paś baranki moje" tylko do jednego.
ponad 1 rok temu / Klf
 
Od tych wszystkich rewolucjonistów w Kościele nie słyszy się słowa o wierze, obowiązkach, filozofii chrześcijańskiej. Oni wszyscy zafiksowani są na strukturze władzy, obchodzi ich tylko władza - administracyjna, doktrynalna...zauważyliście ?
ponad 1 rok temu / Lokik
 
Żle się dzieje... Kościół się boi utraty wiernych i rezygnuje ze swoich zasad.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Wczoraj żona zamówiła w telewizji film pt."Kler". Oglądając go bardzo się zdziwiłem, skąd osoby tworzące tę ekranizację czerpały takie wiadomości. W filmie jest pokazane tylko i wyłącznie zło. Nie rozumiem tego. Wykonuję prace sztukatorsko-rzeźbiarskie i dużo z nich wykonywałem na kościołach. Zakwaterowanie dostawałem na plebaniach albo w klasztorach. Takich zachowań osób duchownych nie widziałem. Może nie trafiłem na takie miejsca jak osoby tworzące film. Doświadczyłem jednej przykrej sytuacji z księdzem proboszczem, przed wykonaniem prac na jednym z kościołów. Duchowny próbował zabronić ludziom pomocy przy zdjęciu materiałów, które mi dostarczono. Krzyczał:"To są jego materiały, nie pomagajcie mu!". Ksiądz ubrany był po cywilnemu. Zapytałem go kim jest. Odpowiedział, że proboszczem tej parafii. Zrobiło mi się przykro, że nie powiedział pracownikom żeby mi pomogli, bo czeka mnie ciężka praca. Po pewnym czasie zapytał kiedy skończę prace. Odpowiedziałem:"Postaram si
ponad 1 rok temu / Jarosław
 
@Ed - obawiam się, że co piszesz to prowokacja. Nie możesz dostać rozgrzeszenia skoro żyjesz z inną kobietą niż Twoja zona. W dodatku żyjesz na pewno bez slubu kościelnego, jeśli z pierwszą żoną taki ślub zawarłeś. A jeśli naprawdę ktoś ci dał rozgrzeszenie, to sprawdź czy to rzeczywiście jest ksiądz katolicki i spytaj go następnym razem czy zna słowa Pana Jezusa o zakazie rozwodów i ponownych związków.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Nie daj Boże,żeby to się stało...
ponad 1 rok temu / Ana
 
Jestem rozwodnikiem zona odemnie odeszla z innym mezczyzna . Ozenilem sie ponownie .Mam pytanie do koscola katolickiego , dlaczego ja jestem wyemilowany w przyjeciu komuni swietej . Z tego powodu chodze do kosciola bardzo zadko .Czuje sie ze kosciol katolicku nmnie wyemilowal . W Australi sa ksieza rzymsko -katolitcy zonacie z dziecmi. To byli ksieza anlikanscy ktorzy odeszli od koscola anglikanskiego w ramach protestu przeciwko wyswiewcania kobiet na biskupow .Jest ich okolo 60-ciu . Kosciol katolicki ich przygarna . Tam nie ma problemu z pedofilia . Ja z kolei chodze do tych ksiezy na spowiedz lub ksiezy rzymsko- katolickich wloskich i tam jako rozwodnik dostaje rozgrzeszenie . Ed
ponad 1 rok temu / Ed
 
Oceniając na podstawie tego co się dzieje na świecie i w kościele można wyciągnąć wniosek, że prawdopodobnie w niedalekiej przyszłosci coś musi się wielkiego wydarzyć. Pan Bóg Jeden tylko wie co?
ponad 1 rok temu / helena
 
Czy już nadchodzą czasy antychrysta? Katolicy świadomi swej wiary powinni być bardziej aktywni w swych wspólnotach parafialnych, organizować się w dobrej działalności wspomagającej swych pasterzy. Ratunek w Bogu, wstawiennictwie Świętych Kościoła Rzymsko-Katolickiego i budowaniu Bożego Ducha. OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU DO SWEGO SERCA !
ponad 1 rok temu / kruczek70
 
Ciekawa puenta: Poprzez decentralizację i demokratyzację Kościoła otrzymujemy upragnioną przez p. Franciszka > "JEDNOŚĆ". Przypomina mi to okultystyczne zaklinanie rzeczywistości poprzez zastosowanie wyobrażeń. Co innego widzimy i doświadczamy niszczenie, ruinę K.K. a WMAWIA SIĘ NAM, że to postęp i DOBRO i zgodne z wolą Pana Boga. Towarzyszące temu zjawisku przyćmienie intelektu hierarchów pozbawia podstaw do nadziei na zmianę myślenia i nawrócenie.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Udana REWOLUCJA - czyżby było słychać CHICHOT diabła cieszącego ze swoich zdobyczy i SUKCESÓW ?
ponad 1 rok temu / iskierka > chic
 
Niejaki Kevin Anet stwierdził, że Biskupi dzielą się na tych co wiedzą i z pełną świadomością uczestniczą w planie unicestwienia KK, albo wiedzą ale nie mają już nawet krztyny odwagi by sie temu przeciwstawić!!! O resztę zadbać może już tylko sam Zbawiciel, bo bez niego NIC!!! - uczynić nie możemy!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
" Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" to nie brzmi jak idźcie na cały świat i uczcie się od innych.
ponad 1 rok temu / jarek
 
Wspomniany przez Pana redaktora model synodalnosci Kościoła na wzór Kościołów Narodowych, Regionalnych np.UE, czy Prawosławnych lub Zborów protestanckich M.Lutra i J.Kalwina,prekursorów socjalizmu i komunizmu polega na wyeliminowaniu Papieza Następcy sw.Piotra z kierowania Kościołem, początkowo skutkującym rozczłonkowaniem, wreszcie zniszczeniem Kościoła czego przykładem jest antyhierarchiczny Protestantyzm wzorowany na rożnych rodzajach Judaizmu,w wielu przypadkach mających heretyckie pojecie Boga Ojca, Objawionego przez Jezusa z Nazaretu Mesjasza.
ponad 1 rok temu / stan
 
"Wy zaś zachowujecie w sobie to, co słyszeliście od początku. Jeżeli będzie trwało w was to, co słyszeliście od początku, to i wy będziecie trwać w Synu i w Ojcu. A obietnicą tą, daną przez Niego samego, jest życie wieczne".
ponad 1 rok temu / 1 J 2, 24-25
 
kościół zawsze się zmieniał i dostosowywał ,tak piszesz jakby przedsoborowy był od początków monolitem ,nie znasz historii?
ponad 1 rok temu / chichot do isk
 
Ja kocham Kościół. Papież Franciszek przesadza. Jego pierwsze słowa do wiernych zaraz po wyborze to: "dobry wieczór". oooo! pomyślałem, coś tu nie tak. Jezu ukochany ratuj Koścół. Błagam ratuj!. Maryjo Królowo Apostołów Matko Kościoła, ratuj Franciszka papieża, ratuj!.
ponad 1 rok temu / Heniuś
 
Co zrobi zreformowany ekumeniczny kościół w Polsce? Nic NIE ZROBI. Będzie jedynie kontynuował reformy, organizował DEBATY, podejmował WYSIŁEK INTELEKTUALNY i DUSZPASTERSKI aby dopasować się do zmian kulturowych i powstającej JEDNEJ NOWEJ UNIWERSALNEJ RELIGII. Budował prawdziwą JEDNOŚĆ POD NAKAZEM globalnego Rządu ONZ/U.E. Już się ciszą, że kościoły są pełne, młodzież imprezuje i uprawia turystykę poznawczą, babcie kościelne od różańca dostały nowe wytyczne jak należy rozważać po nowemu tajemnice Różańca św. zawieszając rozum i przyjmując, że czym gorzej to lepiej i obiecując pełne posłuszeństwo nawet herezjom. Księża mają KREOWAĆ nową osobistą i intymną rzeczywistość zdejmując koronę głowy Matki Bożej i przyjmując ją osobiście do życia jako najpiękniejszą dziewczynę Wszechświata ...Kościół posoborowy dokonuje samozniszczenia ...
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Rozbicie doktrynalne było już przerabiane w dawnych wiekach dla przykładu: doketyzm, arianizm, nestorianizm, monofizytyzm, sabelianizm, pelagianizm, manicheizm, gnostycyzm, ikonoklazm. We wszystkich przypadkach dochodziło do osłabienia chrześcijaństwa, często były krwawo rozstrzygane. Czyżby Franciszek nie uczył się historii? A może jednak uczył się i chce przeprowadzić "powtórkę z historii"?
ponad 1 rok temu / naxa
 
Protestantyzacja trwa na wszystkich poziomach.
ponad 1 rok temu / agasso
 
modernizm nabiera tempa, czas na powrót do Tradycji katolickiej, Bergogilo realizuje II etap rewolucji modernistycznej
ponad 1 rok temu / Staś
 
Okazuje się, że Papież Franciszek jest demokratą. Demokracja niechybnie prowadzi do socjalizmu, a socjalizm wprost do komunizmu. Ten kierunek to planowa walka z Bogiem. Wiecie jak ugotować żabę, żeby nie wyskoczyła z gara? Na wolnym ogni, leciutko podgrzewając wodę. Mam wrażenie, że Franciszek właśnie rozpalił maleńki płomyczek pod naszym garem. A już za kilka lat Szatan z uśmiechem sięgnie po sztućce. Módlmy się do Matki Bożej żeby nas i nasze dzieci ochroniła przed tym szaleństwem nowoczesności.
ponad 1 rok temu / Jerzy
 
to co zrobi Episkopat to jest sprawa Episkopatu. Pytanie co zrobisz Ty drogi Czytelniku . Gromnica w każdym polskim oknie + Różaniec w każdej polskiej dłoni. To jedyne co przychodzi mi do głowy.
ponad 1 rok temu / Pejot
 
może w końcu rozróżnicie wiarę od religii ,religia to jedynie sposób wyznawania wiary a słowo -kościół - znaczy "zgromadzenie" dla tych dla których ważne są ceremonie i rytuały to dramat dla wierzących cicho i pokornie -nie
ponad 1 rok temu / ewa
 
Niszczy się wiarę i Kościół. Na jakie i czyje zamówienie? Bo kto, wyrażnie widać.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
teresa- Kilka lat temu przerabiałem Kramera i Szustaka i byłem zadowolony.Już nie jestem.Znalazłem jak mi się wydaje prawdziwego przewodnika tj.ojca Pelanowskiego.
ponad 1 rok temu / kolo
 
kolo - proszę przeczytać komentarze Ojca Kramera codzienne do Słowa Bożego na blogu -Ojciec Kramer Bóg jest dobry
ponad 1 rok temu / teresa
 
jutuber jezuita ojciec Grzegorz Kramer zachęca wiernych aby w czasie postu jedli dużo mięsa i pili dużo wódki.Natomiast drugi jutuber ojciec Szustak mówi ,że film KLER to dobry film dla każdego katolika i zachęca do oglądania.Co to ma być ludzie!!!
ponad 1 rok temu / kolo
 
Ani cudzołożnicy ani mężczyźni współżyjący ze sobą Królestwa Bożego nie odziedziczą . Tak mówił Jezus ja z nim nie dyskutuję
ponad 1 rok temu / X
 
Wiem że czasem nie ma innego wyjścia niż rozwód ale już ponowne małżeństwo Jezus nazywa cudzołóstwem
ponad 1 rok temu / X
 
@Do X - to jeszcze mi wskaż takie słowa Pana Jezusa, w których mówi: "Tak, rozwodźcie się, skoro rozwód jest najlepszym rozwiązaniem". Ja takich nie znalazłem. Wręcz przeciwnie! Albo wierzysz Bogu albo diabłu. Jeśli wierzysz Bogu, to się nie rozwodzisz, jeśli diabłu, to się rozwodzisz i ponosisz po śmierci wszelkie konsekwencje takiego kroku. Twój wybór.
ponad 1 rok temu / Bolek
 
Tylko Bóg zna serca ludzkie, a zakaz tak będzie zniesiony, bo często rozwód to najlepsze rozwiązanie.
ponad 1 rok temu / Do X
 
ja chcę nowego papieża,najlepiej z Afryki.
ponad 1 rok temu / julo
 
Ewa kto przyjmuje komunię świętą niegodnie śmierć własną spożywa. Więc zakaz udzielania komunii rozwodnikom w ponownych związkach nie jest brakiem zrozumienia i miłosierdzia naprawdę.
ponad 1 rok temu / X
 
Schizma nie jest już między organizacjami tylko idzie przez organizację. Czyli przez wnętrze Kościoła. Czy papież Benedykt XVI otrzyma swoje uznanie?
ponad 1 rok temu / filozof
 
To wszystko mnie niepokoi. Bo nie będzie jedności w Kościele. Już nie ma. Jestem 10 lat po rozwodzie od 5 jestem w innym związku. Nie mogę przystepowac do sakramentów tu w Polsce. Ale mój były mąż mieszkający w USA, Od wielu lat będący w innym zwiazku, już tak. Pomieszanie.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Trzymać się Tradycji i nie bać się! W historii było już dużo gorzej! ale czy Jezus znajdzie wiarę na ziemi gdy przyjdzie ponownie?
ponad 1 rok temu / JMP
 
Czy to oznacza koniec Papiestwa?
ponad 1 rok temu / Łukasz
 
@Aga: Co zrobi Kościół w Polsce? Można jeszcze odpowiedzieć, że to samo co w przypadku Instrukcji do AL: jest przeciw a nawet za.
ponad 1 rok temu / ma
 
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
ponad 1 rok temu / Maria
 
Kościół zmierza w kierunku schizmy,a Panu Bogu się to nie podoba.Pokutujmy,bo koniec świata bliski.
ponad 1 rok temu / leon
 
Powiedzmy to wprost. Jeżeli decentralizacja zostanie formalnie, prawnie wprowadzona, to jest KONIEC Kościoła Katolickiego, czyli powszechnego, czyli takiego dla każdego, ale też , i przede wszystkim, wszędzie podającego do wierzenia te same prawdy. I podkreślmy jeszcze jedno, co zostało zasygnalizowane w artykule, za ten stan odpowiadają również poprzedni papieże, którzy tolerowali prowadzili krytyczny dialog, co to w ogóle znaczy??? odstępstwa a nawet herezje w różnych miejscach świata. Teraz zbieramy żniwo takiej pobłażliwości. Franciszek tylko przyklepuje zastaną sytuację.
ponad 1 rok temu / AHA
 
Autor popełnia pewien błąd metodologiczny, gdyż zwykle socjologizowanie nie jest prawidłową interpretacją zjawiska. Doktryna jest nadal ta sama, lecz wśród pasterzy jest coraz więcej heretykiw, zwłaszcza tych na wysokich szczeblach Kościoła, zwłaszcza w Niemczech. To ludzie przeklęci jak ich nazywa św. Paweł w Liście do Galatow.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
Co zrobi Kościół Polsce? ... Kościół w Polsce podtrzymuje wiernych w przekonaniu, że może być dwóch papieży.
ponad 1 rok temu / Aga
 
Jednym z istotnych zadań zleconych przez Pana Jezusa św. Piotrowi i każdorazowemu jego następcy jest umacnianie braci w wierze. Pan Jezus mówi: "Ego autem rogavi pro te, ut non deficiat fides tua. Et tu, aliquando conversus, confirma fratres tuos" ? "Ja prosiłem za tobą, aby nie ustała twoja wiara. Ty nawróciwszy się, utwierdzaj twoich braci" Łk 22, 32.
ponad 1 rok temu / Rys
 
My juz znamy tego typu zmiany i dokad one prowadza. Nie musimy sie mocno zastanawiac kto i dlaczego owe zmiany wprowadza. Nasz czas tutaj na ziemi jest juz krotki.
ponad 1 rok temu / Bartek
 
Ut unum sint// 77. Możemy się teraz zapytać, jak długa droga dzieli nas jeszcze od tego błogosławionego dnia, w którym urzeczywistni się pełna jedność w wierze i będziemy mogli zgodnie sprawować świętą Eucharystię Pana. Lepsze wzajemne zrozumienie, jakie już osiągnęliśmy, i wypracowane do tej pory uzgodnienia doktrynalne, które doprowadziły do wzrostu komunii uczuć i działań, nie mogą wystarczyć sumieniu chrześcijan, wyznających wiarę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Ostatecznym celem ruchu ekumenicznego jest ponowne ustanowienie pełnej widzialnej jedności wszystkich ochrzczonych.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Symbolum Nicaenum: CREDO in unum Deum, ? Et unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Mam ogromną obawę, że na pytanie: "co zrobi Kościół w Polsce?" odpowiedz jest jedna - pójdzie za głosem Franciszka. Do tej pory nasi hierarchowie nie odważyli się na żaden sprzeciw, nie poparli Dubiów, nie odpowiedzieli na list zaniepokojonych katolików świeckich, nie wypowiedzieli się przeciwko Komunii dla cudzołożników, protestantów,nie wyrazili stanowiska w sprawie zmian w Katechizmie w sprawie kary śmierci, itp. Wydaje mi się ponadto, że również mało który szeregowy ksiądz widzi w ogóle problem z "nauką", jaką głosi Franciszek. Oni ciągle usprawiedliwiają Franciszka, twierdząc że nie zrobił dotąd nic sprzecznego z Magisterium Kościoła, ani nie popełnił herezji formalnej i że nie ma się co martwić, bo przecież to Duch święty zadziałał na konklawe itp. Nie wiem z czego wynika taka postawa osób duchownych, czy z niewiedzy, czy z konformizmu, czy ślepego posłuszeństwa? Osobiście tracę zaufanie do większości naszych kapłanów i to jest bolesna konstatacja.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
i o to chodzilo niemieckiemu episkopatowi, wlasnie o takie zmiany, pozostac niemieckim, poluzowac ograniczenia dla grzesznikow i dewiantow i dalej dostawac kase od wiernych katolickich, nie przejmujac sie tym co powie watykan, bo tego juz nie bedzie.
ponad 1 rok temu / adam
 
Wyjątkowo perfidna szatańsko-masońska robota rozbijacka! Dla katolika wierzącego w jeden powszechny apostolski kościół - to nie do przyjęcia! Ale już na przyszłym konklawe ta piekielna frakcja może mieć większość patrz proroctwa oraz książki Marcina Wolskiego i dramat się zacznie.Polska,polski kościół i naród były od ponad 1000 lat wierne papieżom nawet Borgii! - bo widziano w nich namiestnika Chrystusa. Żaden biskup diecezjalny ani kardynał nie może sobie tego uzurpować, by zastąpić Pierwsze Źródło Doktryny! Dlatego módlmy się na Różańcu i bądźmy czujni wobec naszych "postępowych" duszpasterzy,którzy już zaczynają pokazywać rogi! NB. Kardynał Maradiaga jako głosiciel nowych prawd wiary jest mało wiarygodny, uwikłany w przekręty finansowe - brał wielkie pieniądze za fikcyjne wykłady na Katolickim Uniwersytecie w Hondurasie! Jezus obiecał,że będzie ze swym Kościołem aż do końca świata - więc odwagi!
ponad 1 rok temu / gość
 
To już nie będzie jedności Kościoła?
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Jeżeli tak się rzeczy mają to po 2000 lat Kościoła katolickiego wiadomo że nic nie wiadomo. Nic nie jest pewne, nikt nie ma prawa niczego zdefiniować. To odstępstwo od tego w co wierzono. To przerażające. To protestantyzacja Kościoła katolickiego.
ponad 1 rok temu / raf
 
Niezależnie od końca czasu, czujnie obserwując jego znaki ? warto poddać renowacji zbroję Chrystusowej wiary i miłości, a hełmem nadziei zbawienia przykryć zdezorientowany umysł. Powierzyć opiece Maryi nasze rodzime ''pusillus grex''. Troszczyć się o sakramentalną osłonę w czasach każdej - nie tylko ostatniej - próby Kościoła, który dotąd powstrzymywał i nie ustępował miejsca ujawnieniu się największego oszustwa i największego odstępstwa. Wytrwać w majestacie prawa moralnego, modlitwie o łaskę oraz odwagę stawania w prawdzie Ewangelii przeciwko dyktaturze relatywizmu i politycznej poprawności. A jeśli trzeba będzie - nawet w obliczu kosmicznego wstrząsu - wytrwać w gotowości do poświęcenia na ostateczną Paschę, ponowne przyjście Chrystusa i Jego zwycięstwo. Bo kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony. Amen.
ponad 1 rok temu / +RCH+
 
I o to chodziło od samego początku. To będzie finał destrukcji Kościoła. Protestantyzacja zacznie się w szalonym tempie. Następnego papieża już nie będzie, bo powstaną "kościoły katolickie", których doktryny będą tak różne od siebie, że w jednym państwie będą wyświęcać zboków, w drugim udzielać zbokom "ślubów", a w trzecim wszystko to będzie zabronione. O to chodzi, żeby nikt nie miał pojęcia co jest Prawdą. Panie zmiłuj się nad nami.
ponad 1 rok temu / szkielet
 
Czyli jednosc Kosciola odejdzie do lamusa : Nic dobrego to nie znaczy...wszak w wyznaniu wiary modlimy sie: ?Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół? ? powtarza każdy katolik na większości mszy świętych, czy ta modlitwa rowniez zostanie zmieniona ...Panie Boże dopomóż nam !
ponad 1 rok temu / Kasiula
 
Jezeli jakis episkopat bedzie palal nienawiscia do Tradycji, to zniknie ona z danej diecezji; znaczy sie przejdzie do katakumb ! To nie bedzie latwe !
ponad 1 rok temu / emji
 
Fatalna wiadomość dla katolików, którzy pragną Prawdziwego Kościoła.Oziębli będą obojętni.
ponad 1 rok temu / Lenka
 
Rozbicie wiekszego elementu na drobne zawsze ulatwia poradzenie sobie z tymi mniejszymi.
ponad 1 rok temu / marcin
 
W moim odczuciu oddanie episkopatom narodowym kompetencji w zakresie nauki kościoła, w tym w kwestii doktryny i moralności zniszczy Kościół Powszechny jaki znamy i jaki ustanowił nasz Pan Jezus Chrystus. Może się mylę, ale zawsze postrzegałem Kościół Katolicki jako odbicie Porządku Niebieskiego. Wszakże Bóg nie konsultuje swoich wyroków ani zamierzeń z zastępami aniołów. Nie ma ciał kolegialnych. Jest Jeden, Odwieczny, Wszechmocny i Nieomylny. I w podobnych ramach winien działać ustanowiony Przezeń Kościół na ziemi z Pasterzem - Papieżem na czele. Ponadto taki "twór" przestaje być Kościołem Powszechnym i Uniwersalnym, bo różnice w nauce mogą być przecież diametralne, co i tak - jak to opisano w tekście - jest już bardzo widoczne. Całkowitym kuriozum wydaje się "dynamiczne interpretowanie Słowa Bożego". Siłą naszej wiary była zawsze jej niezmienność. Myślę, że mogą mieć tutaj zastosowanie Słowa Naszego Pana: ?Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. ..."
ponad 1 rok temu / Kuba Wu
 
Religijność w Polsce spada. Przy 95% ochrzczonych, liczba regularnie spełniających obowiązek uczestnictwa we mszy św spadła z 55% w roku 2000 do 35-36% obecnie. Są diecezje świdnicka, koszalińska, sosnowiecka gdzie dominicantes jest poniże 20%! Władze Łodzi oficjalnie podały, że w zeszłym roku z lekcji religii zrezygnowało już 50% uczniów liceów. Czy Episkopat poradzi sobie z takim zagrożeniem? Może jednak kateheza dorosłych, przywrócenie obowiązkowej, powszechnej służby wojskowej i wzrost pozycji kapelanów mogą coś uratować?
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
uzależnienia kwitną
ponad 1 rok temu / Anna
 
Zaraz zaraz przeciez jest tylko jeden Chrystus Pan i jest zatem tylko jedna doktryna Kosciola katolickiego! Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz
 
Ustrój Kościoła ustanowił Jezus Chrystus, nasz Pan. Podobnie i doktryna Kościoła jest ściśle, nieomylnie i niezmiennie określona. Wszelkie próby rewolucji są bezskuteczne. Czy papież chce się władzą i odpowiedzialnością podzielić z wyznaczonymi przez siebie dykasteriami, czy też całymi Episkopatami to jego sprawa, ale każdy następny, może chcieć wyjść z piaskownicy i wrócić do sprawowania Urzędu. Natomiast, przewrotne interpretację doktryny, od początku są ciałem obcym, poza Kościołem i nikogo nigdy nie obowiązują.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Jednak nie do końca zgodzę sie z takim postawieniem sprawy. Ze synodalnosci bowiem nie wynika ściśle zerwanie z hierarchicznością. Chociaż może spowodować wiele szkody. Czy pomimo to KK nie jest mentalnie inny od protestantyzmu? Synodalnosc to nie subiektywizm. Słyszę tu o zmianach doktrynalnych, a może nie będzie tak radykalnie. Moze wachafło się uspokoi. Naprawdę myślę ze odnowa K idzie po linii przemiany serc. Synodalnosc może być mieczem obosiecznym. Rozdzielić duchową resztę od popłuczyn pseudochrzescijan. Pamiętajmy jednak że katolik to nie konserwatysta i tradycjonalista lecz wierny Chrystusowi.
ponad 1 rok temu / Guido
 
Z tym dokumentem rozmywa się Kościół. Powstanie, jak w protestantyzmie, mnóstwo małych kościółków, w których będzie się wybierało to, co się danym wiernym podoba. Nie będzie jedności w osobie papieża to nie będzie Kościoła.
ponad 1 rok temu / Katolik
 
Takie "robota co chcesz".. wszystko to źle wygląda.wyobraz sobie scenę z wizji Katarzyny Emmerich przedstawiona w Pasji..Ciało Pańskie posieczone na kawałki,krwawiące.. Jego Ciało. Kościół.
ponad 1 rok temu / M
 
Takie są skutki infiltracji duchowieństwa przez masonerię. Autorzy zajmujący się tematem antykościoła jasną piszą o tym, że celem masonów jest werbowanie na swoją stronę pasterzy Ludu Bożego i zaczęło to następować na masową skalę w czasie Soboru Watykańskiego II. Panie Jezu, proszę oczyść biczem swojej sprawiedliwości Watykan jako oczyściłeś kiedyś świątynię, aby duchowni, którzy pod sutanną ukrywają fartuch i kielnię przestali zwodzić owce i aby nawrócili się ze swoich grzechów. Amen.
ponad 1 rok temu / krisbac
 
Wiele spostrzeżeń i poglądów Autora podzielam ale nie zgadzam się z konkluzją. NOWE przyszło nieco ponad 2000 lat temu. To "nowe", które jakoby nadchodzi, to stary odgrzewany kotlet, któremu tylko nadawane są inne nazwy. Norwid uczył aby "odpowiednie dać rzeczy słowo" ale mało kto go słucha a jeszcze mniej rozumie. Pomieszanie pojęć jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi szatana a ma ich więcej: kłamstwo, podziały, ułuda, pozory władzy...
ponad 1 rok temu / Gregorius_M
 
Czym się ma różnić "sztuczna antykoncepcja" od antykoncepcji? Czy Paweł VI w Humanae Vitae uznał gdzieś za niegodziwą "sztuczną antykoncepcję", czy antykoncepcję? To nie są banalne pytania. HV jest kluczowa dla naszych czasów. W niej - na wielu płaszczyznach - widać sedno współczesnej apostazji. Jednak trzeba ją ściśle rozumieć, bo każdy niuans ma tu swoje znaczenie oraz skutki. Odczytywanie HV wymaga jednocześnie rygoru i subtelności myślenia; wyzbywania się do korzeni zabobonnego strachu, a trwania w zdrowej bojaźni Bożej. To wąska brama... w sam raz dla chrześcijan.
ponad 1 rok temu / sp
 
Czyli w praktyce będzie to co najmniej anulowanie ustaleń SV I
ponad 1 rok temu / 09
 
Nie wiem co zrobi Episkopat w Polsce. Jednak wyraźnie widzę , że Watykan chce wprowadzić zmiany które upodobnią Katolicyzm do protestantyzmu. Z jego rozbiciem, dowolnością interpretacji i możliwością wprowadzania "zmian". Luter też chciał dostosować religię do siebie, wygląda, że Franciszek chce dostosować Katolicyzm do niemieckiej interpretacji. Mam nadzieję, że Bractwo Piusa X zachowa swoje poglądy, co da alternatywę tym katolikom którzy są za tradycyjnym interpretowaniem nauczania.
ponad 1 rok temu / Włodek
 
Rozumiem, że teraz episkopat Niemiec będzie mógł lokalnie znieść celibat i zaaprobować księży-homoseksualistów, Polski - wprowadzić socjalizm jako jedynie słuszną doktrynę, Francji - zrównać islam i chrześcijaństwo, a Argentyński - zrehabilitować "teologię wyzwolenia"?
ponad 1 rok temu / Republikanin
 
jest w Polsce ktoś przygotowany od dawna na te zmiany ,już się cieszy ,tylko czy to dobrze?
ponad 1 rok temu / lil
 
Czyli prawda każdego episkopatu będzie mojsza lub najmojsza. Czyli Episkopat np. Niemiec będzie miał mojszą prawdę nt. celibatu księży i księży homoseksualistów niż np. Episkopat Polski, choć i tu już niczego pewny nie jestem.
ponad 1 rok temu / Czyli
 
Każda diecezja będzie oddzielnym zborem z biskupem-bogiem na czele. Na mszy w ostatnią niedzielę odczytywano jakieś wytyczne biskupa, że wiernego będą obowiązywały "wytyczne" rodzimej diecezji
ponad 1 rok temu / irtur
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.