Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Rewolucja francuska i jej konsekwencje [VIDEO]


14 lipca 1789 roku rozpoczęły się rewolucja, która na zawsze odmieniła oblicze kraju uznawanego niegdyś za ostoję europejskiego katolicyzmu. Współczesny obraz Francji dalece odbiega od wzorca z czasów ancien régime. Jak do tego doszło, że katolickie królestwo jest dziś antyklerykalną republiką w awangardzie opacznie rozumianego postępu? O rewolucji francuskiej rozmawiają Piotr Doerre i prof. Reynald Secher.

 

 


DATA: 2018-07-14 10:16:00
AUTOR: ROZMOWA Z PROFESOREM REYNALDEM SECHEREM
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

............Lenin w 1917 r powiedział : "Musimy eksterminować Kozaków - to nasza Wandea "
10 miesięcy temu / www
 
Zanim doszło do rewolucji francuskiej była rewolucja amerykańska. To ona jest punktem wyjścia i jak przyznaje sam John Adams rewolucja francuska nie mogła była się wydarzyć bez rewolucji amerykańskiej. Dowodem na to jest akt dziękczynny w postaci statuy wolności którą francuzi sprezentowali jankesom. Bardzo mnie dziwi że ten fakt jest zawsze pomijany jakoby to co wydarzyło się w ameryce było cacy a to co wydżyło się we francji było be. Uważam że jedno i drugie to ten sam zły owoc chorego drzewa jakim jest protestantyzm a u którego fundamentów leży germański feudalizm i jego prawa dynastyczne.
11 miesięcy temu / Krzysiek
 
Jednak wszystkiemu winni naziści :)
11 miesięcy temu / Uważny Obserwator
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 103 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.