DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 23  >   CYWILIZACJA

Grzegorz Kucharczyk

Rewolucja - córka szatana


Nie trzeba oglądać zarejestrowanych na taśmie filmowej egzorcyzmów, by ujrzeć erupcje szatańskiej nienawiści do wszystkiego co chrześcijańskie, zwłaszcza do krzyża – symbolu ostatecznego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem. Podobną wartość poznawczą ma dokumentalny obraz Krzyż Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego – filmowy zapis drwin z krzyża, drwin z Męki Pańskiej, drwin z pieśni religijnych, zaprezentowanych na Krakowskim Przedmieściu w sierpniu 2010 roku przez „pokolenie III RP”.

Rok później, w sierpniu 2011 roku na ulicach Madrytu reprezentanci „pokolenia Zapatero” na znak protestu przeciw wizycie w tym mieście Benedykta XVI i setek tysięcy młodych katolików z całego świata, krzyczeli: Viva satan! Po miesiącu jedną z gwiazd polskiej telewizji rządowej stał się zadeklarowany satanista, znany z publicznego potargania Biblii. Mija kolejny miesiąc i czołowe polskie tygodniki „głównego nurtu” (a nawet jeden dopiero wchodzący na rynek) prześcigają się w publikowaniu na swych stronach tytułowych bluźnierczych parodii Ukrzyżowania, wizerunku Świętej Rodziny, względnie Komunii Świętej (czyż już Ojcowie Kościoła nie nazywali szatana małpą Pana Boga?).

Swąd szatana czuć mocno, znak to niechybny, że żyjemy w czasach rewolucji. W roku 1834 szwajcarski myśliciel Carl Ludwig von Haller, jeden z największych Doktorów Kontrrewolucji (czternaście lat wcześniej nawrócony na katolicyzm) napisał esej Szatan i rewolucja, w którym stwierdził, iż rewolucja, podobnie jak szatan, przybiera postać anioła światłości i sprawiedliwości. Mówi wiele o oświeceniu oraz o prawie, chociaż nienawidzi każdej rzetelnej nauki. Czyni z ciemności światło, a ze światła ciemność, dobro nazywa złem, a zło dobrem...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Tajemny testament Soboru Watykańskiego II stał się publiczny i oficjalny. 20 października 2019 roku w Katakumbach Domitylli uroczyście odnowiono „Pakt dla ubogiego sługi Kościoła”, zgodnie z warunkami określonymi 16 listopada 1965 roku w tym samym miejscu przez czterdziestu dwóch ojców soboru, na parę tygodni przed zakończeniem zgromadzenia soborowego.

 
 

To kolejna próba uznania aborcji za prawo człowieka i narzucenia państwom przymusu wprowadzenia edukacji seksualnej. Dojdzie do niej w listopadzie podczas szczytu ONZ w Nairobi. Organizatorzy wydarzenia nie dopuścili do udziału w nim niemal żadnej organizacji stającej w obronie życia i rodziny. Instytut Ordo Iuris przygotował petycję do premiera rządu RP z apelem o wyrażenie sprzeciwu wobec tego typu działań godzących w podstawy ustrojowe Polski i prawo międzynarodowe.

 

Aktywiści LGBT chcą przeprowadzić w polskich szkołach kolejną edycję „tęczowego piątku”. W związku z planowanym wydarzeniem istnieją uzasadnione obawy, że w licznych placówkach edukacyjnych na terenie kraju dojdzie do próby homoseksualnej deprawacji dzieci i młodzieży. Możemy jednak powiedzieć „STOP” indoktrynacji i sianiu zgorszenia ukrytego pod frazesami o tolerancji i równości.

 

„Po raz kolejny przypominamy, że sprawy kształcenia i wychowania powinny być jak najbardziej odległe od koniunktur politycznych i ideologicznych. Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ – informowała Komisja Wychowania Katolickiego w 2018 r. odnosząc się do zapowiedzi „tęczowego piątku”. „Komunikat ten pozostaje stale aktualny” – przypomniała 22 października Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

 

W ostatnich tygodniach wybuchły masowe protesty w Libanie, Hiszpanii, Chile, Ekwadorze i Boliwii. Od wielu miesięcy demonstrują mieszkańcy Hongkongu i Wenezueli. Burzą się obywatele Egiptu oraz Algierii. Mimo że wszystkie te protesty są różne – z odrębnymi przyczynami, metodami i celami – istnieją pewne wspólne kwestie, które je łączą – sugeruje brytyjska stacja BBC.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.