DZIŚ JEST:   21   LUTY   2019 r.

Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 23  >   CYWILIZACJA

Grzegorz Kucharczyk

Rewolucja - córka szatana


Nie trzeba oglądać zarejestrowanych na taśmie filmowej egzorcyzmów, by ujrzeć erupcje szatańskiej nienawiści do wszystkiego co chrześcijańskie, zwłaszcza do krzyża – symbolu ostatecznego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem. Podobną wartość poznawczą ma dokumentalny obraz Krzyż Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego – filmowy zapis drwin z krzyża, drwin z Męki Pańskiej, drwin z pieśni religijnych, zaprezentowanych na Krakowskim Przedmieściu w sierpniu 2010 roku przez „pokolenie III RP”.

Rok później, w sierpniu 2011 roku na ulicach Madrytu reprezentanci „pokolenia Zapatero” na znak protestu przeciw wizycie w tym mieście Benedykta XVI i setek tysięcy młodych katolików z całego świata, krzyczeli: Viva satan! Po miesiącu jedną z gwiazd polskiej telewizji rządowej stał się zadeklarowany satanista, znany z publicznego potargania Biblii. Mija kolejny miesiąc i czołowe polskie tygodniki „głównego nurtu” (a nawet jeden dopiero wchodzący na rynek) prześcigają się w publikowaniu na swych stronach tytułowych bluźnierczych parodii Ukrzyżowania, wizerunku Świętej Rodziny, względnie Komunii Świętej (czyż już Ojcowie Kościoła nie nazywali szatana małpą Pana Boga?).

Swąd szatana czuć mocno, znak to niechybny, że żyjemy w czasach rewolucji. W roku 1834 szwajcarski myśliciel Carl Ludwig von Haller, jeden z największych Doktorów Kontrrewolucji (czternaście lat wcześniej nawrócony na katolicyzm) napisał esej Szatan i rewolucja, w którym stwierdził, iż rewolucja, podobnie jak szatan, przybiera postać anioła światłości i sprawiedliwości. Mówi wiele o oświeceniu oraz o prawie, chociaż nienawidzi każdej rzetelnej nauki. Czyni z ciemności światło, a ze światła ciemność, dobro nazywa złem, a zło dobrem...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Minister spraw zagranicznych Izraela, który w ostatnich dniach zasłynął wypowiedzią, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki” podkreślił, że nie przeprosi za swoje skandaliczne słowa. Dodał jednocześnie, że „wielu Polaków współpracowało z nazistami”. 

 
 

Abp Carlo Maria Vigano opublikował kolejny list otwarty skierowany do papieża Franciszka oraz przewodniczących poszczególnych Episkopatów. W swym liście hierarcha nawiązuje do watykańskiego spotkania poświęconego nadużyciom seksualnym i przypomina postawę św. Piotra, który nawrócił się i podążał za Chrystusem. 

 

Dzieło św. Piotra Damianiego pt. „Liber Gomorrhianus” to traktat, który zawiera niezwykle cenne wskazówki mówiące o tym, dlaczego nie należy milczeć w sprawie problemu homoseksualizmu wśród duchownych. Warto przypomnieć, że Św. Damiani otrzymał pełne wsparcie świętego papieża – Leona IX.

 

Stany Zjednoczone oraz Chiny wspólnie pracują nad porozumieniem mającym na celu zakończenie sporu handlowego. Reuters informuje, że obie strony dążą do porozumienia, a negocjatorzy mają mieć już uzgodnione najważniejsze kwestie. Umowa kończąca wojnę handlową może zostać ogłoszona jeszcze przed 1 marca.

 

W stanie Orisa we wschodnich Indiach zamordowano 40-letniego chrześcijanina. Mężczyzna był ojcem piątki dzieci, a na chrześcijaństwo nawrócił się rok temu. Zaledwie dwa miesiące temu przyjął chrzest.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.