DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 23  >   CYWILIZACJA

Grzegorz Kucharczyk

Rewolucja - córka szatana


Nie trzeba oglądać zarejestrowanych na taśmie filmowej egzorcyzmów, by ujrzeć erupcje szatańskiej nienawiści do wszystkiego co chrześcijańskie, zwłaszcza do krzyża – symbolu ostatecznego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem. Podobną wartość poznawczą ma dokumentalny obraz Krzyż Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego – filmowy zapis drwin z krzyża, drwin z Męki Pańskiej, drwin z pieśni religijnych, zaprezentowanych na Krakowskim Przedmieściu w sierpniu 2010 roku przez „pokolenie III RP”.

Rok później, w sierpniu 2011 roku na ulicach Madrytu reprezentanci „pokolenia Zapatero” na znak protestu przeciw wizycie w tym mieście Benedykta XVI i setek tysięcy młodych katolików z całego świata, krzyczeli: Viva satan! Po miesiącu jedną z gwiazd polskiej telewizji rządowej stał się zadeklarowany satanista, znany z publicznego potargania Biblii. Mija kolejny miesiąc i czołowe polskie tygodniki „głównego nurtu” (a nawet jeden dopiero wchodzący na rynek) prześcigają się w publikowaniu na swych stronach tytułowych bluźnierczych parodii Ukrzyżowania, wizerunku Świętej Rodziny, względnie Komunii Świętej (czyż już Ojcowie Kościoła nie nazywali szatana małpą Pana Boga?).

Swąd szatana czuć mocno, znak to niechybny, że żyjemy w czasach rewolucji. W roku 1834 szwajcarski myśliciel Carl Ludwig von Haller, jeden z największych Doktorów Kontrrewolucji (czternaście lat wcześniej nawrócony na katolicyzm) napisał esej Szatan i rewolucja, w którym stwierdził, iż rewolucja, podobnie jak szatan, przybiera postać anioła światłości i sprawiedliwości. Mówi wiele o oświeceniu oraz o prawie, chociaż nienawidzi każdej rzetelnej nauki. Czyni z ciemności światło, a ze światła ciemność, dobro nazywa złem, a zło dobrem...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1948 - w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie wykonano wyrok śmierci na rotmistrzu Witoldzie Pileckim, uczestniku wojny polsko-bolszewickiej, żołnierzu ZWZ-AK wsławionym misją w obozie śmierci Auschwitz, członku organizacji WIN.

 
 

Musimy wspierać wszystko, co służy odnowieniu Kościoła poprzez przylgnięcie do Tradycji. Jednym z elementów takiej odnowy jest przywrócenie koronacji papieskiej, drugim przywrócenie Mszy Wszech Czasów. Odzyskując te dwa elementy Tradycji będzie można rozpocząć walkę o przywrócenie jedności nauczania, egzekwowania dyscypliny i powrót do zdrowego nauczania społecznego - mówi w rozmowie z PCh24TV prof. Marek Kornat (UKSW, PAN).

 

Do nietypowego zdarzenia doszło podczas konferencji prasowej Rafała Trzaskowskiego. Z tłumu zebranych osób padło pytanie dotyczące LGBT.

 

W niedawno opublikowanym raporcie Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) zakwalifikowano tzw. ruch ekologicznych o nazwie „Ende Gelände” jako „lewicowy ekstremizm”, co wywołało ogromną falę oburzenia wśród niemieckich partii lewicowych. Sprawę opisuje tygodnik „Die Zeit”.

 

Po modlitwie „Regina Coeli” Franciszek pozdrowił salezjanów i salezjanki oraz zapowiedział rok „Laudato si’”, którego organizacją zajmie się Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kon[email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.