DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 23  >   CYWILIZACJA

Grzegorz Kucharczyk

Rewolucja - córka szatana


Nie trzeba oglądać zarejestrowanych na taśmie filmowej egzorcyzmów, by ujrzeć erupcje szatańskiej nienawiści do wszystkiego co chrześcijańskie, zwłaszcza do krzyża – symbolu ostatecznego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem. Podobną wartość poznawczą ma dokumentalny obraz Krzyż Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego – filmowy zapis drwin z krzyża, drwin z Męki Pańskiej, drwin z pieśni religijnych, zaprezentowanych na Krakowskim Przedmieściu w sierpniu 2010 roku przez „pokolenie III RP”.

Rok później, w sierpniu 2011 roku na ulicach Madrytu reprezentanci „pokolenia Zapatero” na znak protestu przeciw wizycie w tym mieście Benedykta XVI i setek tysięcy młodych katolików z całego świata, krzyczeli: Viva satan! Po miesiącu jedną z gwiazd polskiej telewizji rządowej stał się zadeklarowany satanista, znany z publicznego potargania Biblii. Mija kolejny miesiąc i czołowe polskie tygodniki „głównego nurtu” (a nawet jeden dopiero wchodzący na rynek) prześcigają się w publikowaniu na swych stronach tytułowych bluźnierczych parodii Ukrzyżowania, wizerunku Świętej Rodziny, względnie Komunii Świętej (czyż już Ojcowie Kościoła nie nazywali szatana małpą Pana Boga?).

Swąd szatana czuć mocno, znak to niechybny, że żyjemy w czasach rewolucji. W roku 1834 szwajcarski myśliciel Carl Ludwig von Haller, jeden z największych Doktorów Kontrrewolucji (czternaście lat wcześniej nawrócony na katolicyzm) napisał esej Szatan i rewolucja, w którym stwierdził, iż rewolucja, podobnie jak szatan, przybiera postać anioła światłości i sprawiedliwości. Mówi wiele o oświeceniu oraz o prawie, chociaż nienawidzi każdej rzetelnej nauki. Czyni z ciemności światło, a ze światła ciemność, dobro nazywa złem, a zło dobrem...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

„Władza nie mogła znaleźć błędów merytorycznych w projekcie Stop LGBT, więc nagina prawo, aby nie poddawać go pod głosowanie” – tak sytuację utopienia przez sąd projektu za rzekomy błąd proceduralny komentuje Fundacja Życie i Rodzina.

 
 

Ponad 100 organizacji broniących praw obywatelskich w specjalnym liście skierowanym do kongresmenów zgodnie uznało, że Ameryka nie potrzebuje żadnej nowej ustawy dotyczącej zwalczania „terroryzmu wewnętrznego”. Prezydent Joe Biden zapowiedział, że jedną z pierwszych jego inicjatyw będzie przedstawienie projektu ustawy w tej sprawie. Sygnatariusze listu obawiają się nadużyć wobec mniejszości religijnych i rasowych.

 

Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej zakomunikowała, że Bruksela jest zaniepokojona odnotowywanymi mutacjami koronawirusa. By zatrzymać się ich rozprzestrzeniania UE chce wprowadzenia kolejnych obostrzeń i środków ostrożności.

 

Rok 2020 minął pod znakiem pandemii i związanych z nią ograniczeń w dostępie do służby zdrowia, a także ograniczeń działalności gospodarczej. Rok 2021 stoi pod znakiem szczepień i związanego z nimi podziału na obywateli lepszego i gorszego sortu. Na zgliszczach demokracji, niczym feniks z popiołów, rodzi się nowy ustrój: biotechnokracja…

 

Co najmniej 750 osób zginęło w masakrze przed kościołem Matki Bożej z Syjonu w Aksum w regionie Tigraj. Ludzie, którzy ukryli się przed napastnikami w świątyni należącej do Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, zostali wyprowadzeni na zewnątrz i rozstrzelani.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.