DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2019 r.

Św. Wojciecha, patrona Polski
Św. Wojciecha, męczennika
Św. Gerarda,biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 23  >   CYWILIZACJA

Grzegorz Kucharczyk

Rewolucja - córka szatana


Nie trzeba oglądać zarejestrowanych na taśmie filmowej egzorcyzmów, by ujrzeć erupcje szatańskiej nienawiści do wszystkiego co chrześcijańskie, zwłaszcza do krzyża – symbolu ostatecznego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem. Podobną wartość poznawczą ma dokumentalny obraz Krzyż Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego – filmowy zapis drwin z krzyża, drwin z Męki Pańskiej, drwin z pieśni religijnych, zaprezentowanych na Krakowskim Przedmieściu w sierpniu 2010 roku przez „pokolenie III RP”.

Rok później, w sierpniu 2011 roku na ulicach Madrytu reprezentanci „pokolenia Zapatero” na znak protestu przeciw wizycie w tym mieście Benedykta XVI i setek tysięcy młodych katolików z całego świata, krzyczeli: Viva satan! Po miesiącu jedną z gwiazd polskiej telewizji rządowej stał się zadeklarowany satanista, znany z publicznego potargania Biblii. Mija kolejny miesiąc i czołowe polskie tygodniki „głównego nurtu” (a nawet jeden dopiero wchodzący na rynek) prześcigają się w publikowaniu na swych stronach tytułowych bluźnierczych parodii Ukrzyżowania, wizerunku Świętej Rodziny, względnie Komunii Świętej (czyż już Ojcowie Kościoła nie nazywali szatana małpą Pana Boga?).

Swąd szatana czuć mocno, znak to niechybny, że żyjemy w czasach rewolucji. W roku 1834 szwajcarski myśliciel Carl Ludwig von Haller, jeden z największych Doktorów Kontrrewolucji (czternaście lat wcześniej nawrócony na katolicyzm) napisał esej Szatan i rewolucja, w którym stwierdził, iż rewolucja, podobnie jak szatan, przybiera postać anioła światłości i sprawiedliwości. Mówi wiele o oświeceniu oraz o prawie, chociaż nienawidzi każdej rzetelnej nauki. Czyni z ciemności światło, a ze światła ciemność, dobro nazywa złem, a zło dobrem...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1919 – bolszewicy rozpoczęli akcję otwierania relikwii przechowywanych przez rosyjską Cerkiew prawosławną. Miała się ona przyczynić do zachwiania wiary ludu, poprzez obalenie powszechnego wśród prawosławnych przekonania, że ciała świętych nie ulegają po śmierci rozkładowi. Do końca roku otwarto 39 relikwiarzy, zaś w roku następnym dalszych 58.

 
 

Ponad 54 proc. Polaków uważa, że należy zaostrzyć przewidziane przez prawo kary, gdyż jest to sposób na ograniczenie przestępczości – wynika z badań Kantar Public dla Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. 31 proc. ankietowanych twierdzi, że sankcje przewidziane obecnie są wystarczające, jeśli byłyby stosowane konsekwentnie.

 

Rektor-archiprezbiter katedry Notre-Dame w Paryżu ksiądz prałat Patrick Chauvet powiedział w poniedziałek w rozgłośni franceinfo, że ma zamiar „złożyć skargę” w związku z „nieumyślnym zniszczeniem” świątyni.

 

Dzień zamachów na Sri Lance został doskonale wybrany. Zamachowcy-samobójcy weszli do kościołów w najważniejszym dla chrześcijan dniu, gdy świątynie były wypełnione po brzegi. Tak niedzielne zamachy, w których zginęło co najmniej 290 osób, a 500 zostało rannych, komentuje arcybiskup Kolombo. Kardynał Malcom Ranjith podkreśla, że w mieście panuje strach. Ludzie nie czują się bezpieczni.

 

Po tragicznym pożarze katedry Notre-Dame w Paryżu, głos zabierają kolejni duchowni i opiekunowie paryskich kościołów, którzy alarmują o niedostatecznej pomocy ze strony władz miasta i braku dostatecznej opieki nad zabytkowymi świątyniami.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.