DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Restytucja mienia ofiar Holocaustu otwarta. Prezydent Donald Trump podpisał ustawę 447

Restytucja mienia ofiar Holocaustu otwarta. Prezydent Donald Trump podpisał ustawę 447
fot. REUTERS/Carlos Barria/FORUM

Ustawa Just Act 447, która daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu, dążących do odzyskiwania bezspadkowego mienia żydowskiego, stała się faktem. Właśnie podpisał ją prezydent Donald Trump.

 

Just Act 447 otwiera drogę do restytucji mienia ofiar Holocaustu. Na jej mocy Departament Stanu USA może wspierać organizacje międzynarodowe działające w imieniu ofiar Holokaustu oraz użyczać im swoich kanałów dyplomatycznych w ich staraniach o odzyskanie żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców.

 

Ustawę 447 w kwietniu przyjął Kongres. Teraz Departament Stanu ma 1,5 roku na przygotowanie raportu, który będzie zawierał informacje o tym, jak różne kraje wywiązują się z obowiązku restytucji mienia żydowskiego. Amerykańscy politycy utrzymują, że Just Act ma wywierać presję na kraje ociągające się z rozwiązaniem problemu poprzez ich „zawstydzenie”.

 

Wcześniej wicepremier Jarosław Gowin zapewniał, że ustawa nie ma znaczenia prawnego i nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń wobec państwa polskiego. Krytycznie amerykańskie rozwiązanie oceniał szef MSZ Jacek Czaputowicz, który stwierdził, że ustawa „chce postawić jakąś grupę Polaków żydowskiego pochodzenia, która opuściła kraj, przed resztą Polaków”.

 

Źródło: onet.pl, rmf24.pl

MA

 

Chcesz wiedzieć więcej czytaj: „JUST Act” i duch Bartoszewskiego. Co dalej z żydowskimi roszczeniami?


DATA: 2018-05-10 18:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A czy prezydent USA podpisywał tą ustawę, i czy te zdjęcie jest aktualne, czy biuro prezydenta USA podpisało i opublikowało ustawę bo tak miało być aby zaszkodzić relacjom Polski z USA
ponad 1 rok temu / Prawda
 
Wypada pochwalić polski rząd za znakomite rozeznanie wagi problemów. W tym czasie, kiedy negocjowanie przesunięcia pomnika w amerykańskim mieście o 60 metrów, prezydent USA podpisał ustawę o wartości $65 miliardów, według szacunku specjalistów, podawaną zresztą jawnie na portalach amerykańskich i izraelskich. Opowiadanie w kraju przez polityków, z funkcja wicepremiera, że to tylko moralne zawstydzanie, wystarczająco dyskredytuje mówcę, podważa jego kompetencje jako naukowca i wystawia jak najgorsze świadectwo dla jego kompetencji z profesorskim tytułem. W dodatku Polska nie jest przygotowana logistycznie, a mentalność poniżej IQ orangutana, sympansa i goryla. Prosty przykład wypłacania rent dla Żydow traktowanych jako Polacy, w tym znaczna część to reemigranci z przedwojennego Związku Sowieckiego, ktorzy jako żywo, nigdy obywatelami polskimi wcześniej nie byli. Te renty przekazuje się prywatnej firmie, wprawdzie o wznioslej nazwie, tyle, że komercyjnej. Dlaczego nasz ZUS nie wysyla sam tych pieni
ponad 1 rok temu / qaduq
 
Patrzcie jak zydy kombinują. Sprzedaj Polaku duszę albo płać. Tak czy siak nie masz Polaku nic do gadania bo tu jest judeopolonia. Obrzydliwe.
ponad 1 rok temu / Obrzydliwe
 
Trzeba szczerze przyznać że Trump to bardzo wygodna marionetka w naszych rękach !!!!! Moze się zna na Interesach Biznesowych ?! ale na Historii się nie zna i na skopmlikownych relacjach prawno- politycznych ?1 To Poltyczny Imebecyl ? Suma 900 mld zł to nie realna suma to ściągnięcia od durnych Polaczków ? Ale sumę ok. 500 mld zł da się ściągnąć na raty , chyba że Polscy Żydzi i ich potomkowie uopmną się o swój majątek lub o odszkodowanie i Rząd Polski przyjmie Ustawę Repryzwatyzacyjną i zablokują te roszczenia odpowiednimi Przepisami !!!!!! A zarazem wystapią Odszkodowania za II wojnę św. od Niemiec , oraz wystapią o Odzkodowanie od Chazarskich organizacji w USA za bezprawne próby wyłudzenia kasy od Polski . Bo oni to nie są prawdziwi Żydzi ? To przebierańcy , Prawdziwi Żydzi są ale ich jest mało ? Może Polacy ogłoszą się Izraelitami !? a wtedy te roszczenia stracą sens , ale musi to być zrobione w mądry sposób !!!!!!? .
ponad 1 rok temu / Dawid Abramovitz
 
Dlaczego rząd warszawski nie ogłosił jeszcze całemu światu: NIE PRZYJMUJEMY TEJ USTAWY DO WIADOMOŚCI gdyż jest sprzeczna z cywilizowanym prawem ogólnoświatowym w tym polskim i amerykańskim ? To jest "przepis" ustanowiony przez bandytów, złodziei, morderców. Może ten rząd nic nie ogłasza, ponieważ zamierza ten "przepis" po cichu uznać?
ponad 1 rok temu / kt
 
Czy państwo wiedzą o istniejącej w sejmie polsko-izraelskiej grupie parlamentarnej liczącej 123 członków? Wszyscy należą do PiS jednostki są niezrzeszone. Płacimy im za wyprzedawanie żydom polskiego majątku? Przegłosowano powstanie spółki wody polskie która zebrała w jedne ręce zasoby wodne i prawdopodobnie będzie sprzedana(dana) żydom. Proszę o nagłaśnianie i przepytanie swoich posłów z PiS co robi ta grupa.
ponad 1 rok temu / Polak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.