DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Resort obrony organizuje kongres organizacji paramilitarnych. Ministerstwo robi porządki…

Resort obrony organizuje kongres organizacji paramilitarnych. Ministerstwo robi porządki…
fot.Krystian Maj/FORUM

Pod auspicjami resortu obrony w połowie marca odbędzie się kongres organizacji paramilitarnych. Do udziału w nim zaproszono 67 organizacji skupiających miłośników wojskowości, m.in. związki strzeleckie, stowarzyszenie Obrona Narodowa, ale także Ligę Obrony Kraju i PCK.


- Celem będzie stworzenie federacji organizacji proobronnych, które wesprą system obrony narodowej - powiedział „Rzeczpospolitej” gen. Bogusław Pacek, doradca szefa MON. Jak informuje dziennik na czele federacji może stanąć oficer rezerwy. - W skład federacji wejdą organizacje apartyjne, apolityczne, transparentne i działające w granicach prawa - podkreśla gen. Pacek.

 

Ministerstwo Obrony zamierza uporządkować działalność i wykorzystać potencjał stowarzyszeń prowadzących szkolenia paramilitarne np. z działań partyzanckich.

 

Z informacji podanych przez „Rzeczpospolitą” w klasach mundurowych w szkołach i organizacjach paramilitarnych skupionych jest teraz ok. 60 tys. miłośników wojskowości. – Zaproponujemy im ujednolicony system szkolenia uzgodniony ze Sztabem Generalnym – dodaje gen. Pacek.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

luk


DATA: 2015-01-20 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To szukanie idiotów i frajerów, którzy odwalą za nich robotę. Przy okazji władza będzie miała listy, żeby potencjalnych przeciwników aresztować.
ponad 5 lat temu / Bayard
 
Niech rządzący Polską mafiozi poślą swoje dzieci na wojnę Tylko idiota walczy i przelewa krew za światowy syjonizm i rząd światowy
ponad 5 lat temu / Jacek
 
@Leo i co trzecia wies, gdzie bedzie zabunkrowane 20-50 tys. litrow paliwa, w dzisiejszych czasach to nie problem, paliwo moze byc lezakowane latami.
ponad 5 lat temu / adam
 
Prędzej zaufam wściekłemu psu niż obecnej władzy.Zniszczyli Państwo i jego struktury aby było bezbronne i przygotowane do rozbioru ( np. Judeopolonia ) . Dlatego nie wierzę w ich czyste intencję , Myślę że chcą mieć dokładnie rozpracowane te organizacje aby w razie czego błyskawicznie je spacyfikować .
ponad 5 lat temu / Stanisław
 
Nareszcie. Szkolenia w świetle polskiej racji stanu i lekkie nowoczesne armatohaubice do 155 mm oraz moździerze do 120 mm ciągnione przez pojazdy 4x4 a nawet traktory wszędołazy. Oczywiście amunicja programowana. System schronów i sieć magazynków z opcją samozniszczenia.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Idzie wojna ...
ponad 5 lat temu / mr_kane
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.