DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Resort Kultury o promocji satanizmu: odmówiliśmy dotacji, wykorzystano nasz logotyp!

Resort Kultury o promocji satanizmu: odmówiliśmy dotacji, wykorzystano nasz logotyp!
Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. fot.Adam Chelstowski/Forum

W środę pojawiła się informacja, że w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej dojdzie do wernisażu „artystki” odwołującej się w swojej „sztuce” do okultyzmu i satanizmu. Przeciwko „imprezie” powstał protest, a w sprawie wypowiedziało się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W mejlu przesłanym do redakcji PCh24 czytamy, że toruńska instytucja „bezpodstawnie wykorzystała logotyp MKiDN”. Resort zaprzeczył również, że finansuje skandaliczny pokaz.

 

„MKiDN dwukrotnie odmówiło dotacji celowej na wystawę retrospektywną i cykl performansów Mariny Abramović w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu” – czytamy w przesłanym nam mejlu.

 

„Instytucja bezpodstawnie wykorzystała logotyp MKiDN w zaproszeniu na wydarzenie w sposób mogący sugerować, że MKiDN jest jednym ze współorganizatorów wystawy. Ministerstwo dwukrotnie, w 2017 i 2018 r., odrzuciło wniosek CSW o dotację na organizację wystawy” – dodają przedstawiciele resortu kultury.

 

Ponadto Ministerstwo zwraca uwagę, że zgodnie z prawem instytucją zarządza jej dyrektor. Dlatego też to on ponosi odpowiedzialność za działalność, w tym za politykę wystawienniczą i repertuar, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

 

Warto jednak odnotować, że resort informuje nas także o współprowadzeniu toruńskiej instytucji, która zaprosiła „artystkę” odwołującą się do satanizmu, magii i okultyzmu. „Od 2005 r. Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu jest instytucją kultury współprowadzoną przez Gminę Miasta Toruń, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Głównym organizatorem CSW jest Gmina Miasta Toruń” – czytamy.

 

Ponadto – zgodnie z informacją na stronie CSW – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansuje, razem z miastem Toruń i województwem kujawsko-pomorskim, toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej.

 

 

PCh24

MWł

  

Poprzyjmy protest przeciwko wydarzeniu. Módlmy się w intencji powstrzymania okultystycznej propagandy i powiedzmy „stop” propagowaniu satanizmu! To nasz katolicki obowiązek!

 

 

 

   


DATA: 2019-03-07 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nigdy, nie lubiłam Glinskiego! Wiem że jakby chciał to by temu zapobiegł! PIS ma duzo ludzi ?agentow?, niestety, ile to już razy pan Gliński naraził się nam? Co do pana Gowina też mam duże znaki zapytania, dla mnie wystarczy że był w PO ! Scandal, co się dzieje ostatnio w Polsce i ani jednego słowa krytyki ze strony rządu np. na temat nauki LGBT w szkołach! Do tego dochodzi niewyjaśniony układ z Żydami ! Pani ambasador ????????,powinna już dawno wylecieć na zbity Pysk. Nie sprowadzać artykułów z Izraela a jeżeli są to nie kupujcie ! Wszystkie programy są na medal a prócz układów z Izraelem! Pytam się, dlaczego tylu żydów dostaje obywatelstwo polskie w każdym roku coraz więcej? Czyżby szykowali sobie nową ziemię obiecana??? Skończ z nimi kontakty! Trzeba mieć Honor! Czy w dalszym ciągu hasło jest aktualne Bóg Honor i ojczyzna???
5 miesięcy temu / Andzia
 
bezpodstawnie wykorzystała logotyp MKiDN? - jeżeli tak, to trzeba z tym do sądu. Czekamy :
5 miesięcy temu / Mirrro
 
Na portalu WP jest zdjęcie z uroczystości otwarcia wystawy-chłamu, bo za sztuką nie ma nic wspólnego. I kogo tam widzimy? Ano najbliższego przyjaciela o Rydzyka z Torunia, prezydenta miasta. Oklaskiwanego podczas wielu radiomaryjnych uroczystości... Takie to katoliki!
5 miesięcy temu / Anna
 
Bezczelne kłamstwo!
5 miesięcy temu / karol
 
Jak się dał >wykorzystać< Pan Minister to oznacza , że się nie nadaje do tej roboty a tym, bardziej do roboty jako >europoseł< w U.E.
5 miesięcy temu / iskierka
 
na stronie urzędu marszałka województwa kujawsko-pomorskiego w dziale kultura czytamy:,, na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą POLECAMY wystawę prac Mariny Abramovic WYDARZENIE ZORGANIZOWANE Z MYŚLĄ O DNIU KOBIET,, marszałek Piotr Całbecki oraz wicemarszałkowie Dariusz Kurzawa i Zbigniew Ostrowski oraz członkowie zarządu Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść zapraszają
5 miesięcy temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.