DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@ja mam to samo wrażenie, że"dzikie wysypiska" w lesie skończyły się dopiero jak każdy musiał zapłacić tę samą kwotę bez względu na to ile śmieci wyrzuca. Kiedyś się płaciło od pojemnika, to ludzie wystawiali 1 pojemnik, a 2 pełne do lasu. U nas regularnie zbierają też śmieci wielkogabarytowe, więc typowy obywatel mniej wysiłku musi włożyć w wystawienie takiego śmiecia przed posesję, niż w wożenie go gdzieś poza miasto, dlatego śmieci już nie lądują w lasach. I to jest wielki plus moim zdaniem.
2 miesiące temu / Gosia
 
Oznaczenie na produkcie nie załatwia sprawy, bo chociażby opakowanie papierowe suche trafia do papieru ale już mokre do zmieszanych.
2 miesiące temu / Jan
 
@K Przypominam że ustawę o tym żeby wsadzić nas w umowy o śmieciach tak jak mafia we Włoszech wsadziła nas na koniec rządów PO-PSL, a potem UE pilnowała tego żeby nic się nie zmieniło. Choć przyznaje że najlepszym i najtańszym sposobem na utylizacje śmieci a do tego abyśmy mieli pracę my jest jeden kontener i sortownia w co którymś mieście tak jak w Piekarach Śląskich gdzie nie ma do teraz osobnych kontenerów , bo miastu opłaca się zapłacić karę za niesortowanie niż zlikwidować sortownie.
2 miesiące temu / Leliwa
 
Mam nadzieję, że przyjdzie nowy rząd i będzie tak jak było. Jeden kontener na wszystko.
2 miesiące temu / K.
 
W sumie system opłat i segregacji nie jest zły. Mieszkałam kiedyś blisko lasu, dopóki nie wprowadzono opłat za śmieci uzależnionych nie od ich ilości a od osoby nie dało się wejść do lasu. Czego tam nie było, zużyte pampersy, szkło butelki plastikowe, tapety zerwane ze ścian, pęknięte sedesy i umywalki, stare meble. To było coś strasznego. Nie jestem szurniętą ekologistką, ale na własne oczy widziałam jak ludzie z miasta przyjeżdżali i wyrzucali z bagażników sterty śmieci na skraju lasu. Ten las był kilkadziesiąt metrów od mojego podwórka. Byliśmy z sąsiadami bezradni. Wójt gminy nawet postawił kontener myśląc że to rozwiąże problem, ale eleganckich miastowych, co to mają domek na obrzeżach miasta i gdzieś muszą podziać śmieci było zbyt dużo. To była istna plaga. Po wprowadzeniu opłat od osoby udało się w końcu nad tym zapanować. Teraz jak odwiedzam mój dom rodzinny mogę spokojnie pójść na spacer bez obaw że trafię na stertę zuzytych pampersów, lub potknę się o jakie
2 miesiące temu / Ja
 
Wymaganie, żeby to producent napisał na opakowaniu gdzie ma ono trafić jest kapitalne, znakomity pomysł!!!
2 miesiące temu / Gość
 
Wszystko po to, żeby rządzący z PiS mogli zarabiać na sprowadzaniu ton śmieci z całego świata. My mamy finansować ich biznes.
2 miesiące temu / ajajaj
 
Przydałby się jeszcze pojemnik na koronaświrusa.
2 miesiące temu / Wojtek
 
Tresury ciąg dalszy.
2 miesiące temu / kris
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.