DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Resort klimatu chce usprawnić segregację odpadów. Ilość pojemników się nie zmieni

Resort klimatu chce usprawnić segregację odpadów. Ilość pojemników się nie zmieni
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
#EKOLOGIA    #ŚMIECI    #ODPADY    #EKOLOGIZM    #ZBIÓRKA

Po wprowadzeniu Jednolitego Systemu Segregacji Odpadów wiele osób boryka się z problem jak odpowiednio podzielić odpady, by uniknąć wyższych opłat za wywóz śmieci. Liczba nakazanych pojemników nie pomaga. Ma być łatwej. Ale liczba kontenerów na śmieci nie zmaleje.

 

Pomysł na usprawnienie segregacji odpadów ma Ministerstwo Klimatu. Chce ono, by na każdym produkcie znalazła się informacja do jakiego kontenera winno trafić dane opakowanie. Niestety, nie zmniejszy się liczba kontenerów, których ilość jest sporym utrapieniem (także logistycznym) dla wielu gospodarstw domowych.

 

Nadal zatem obowiązkowe będzie posiadanie 5 pojemników na odpady: niebieskiego na papier, zielonego na szkło, żółtego na metale i tworzywa sztuczne, brązowego na bioodpady oraz czarnego, do którego trafiają odpady zmieszane.

 

Resort pracuje też nad zmianą sposobu zbierania odpadów z zabudowań wielorodzinnych. Chodzi o ograniczenie „odpowiedzialności zbiorowej” za niesegregowanie śmieci. Możliwe będzie, by mieszkańcy indywidualnie rozliczenia się z selektywnej zbiórki.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2020-08-09 15:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ja mam to samo wrażenie, że"dzikie wysypiska" w lesie skończyły się dopiero jak każdy musiał zapłacić tę samą kwotę bez względu na to ile śmieci wyrzuca. Kiedyś się płaciło od pojemnika, to ludzie wystawiali 1 pojemnik, a 2 pełne do lasu. U nas regularnie zbierają też śmieci wielkogabarytowe, więc typowy obywatel mniej wysiłku musi włożyć w wystawienie takiego śmiecia przed posesję, niż w wożenie go gdzieś poza miasto, dlatego śmieci już nie lądują w lasach. I to jest wielki plus moim zdaniem.
1 miesiąc temu / Gosia
 
Oznaczenie na produkcie nie załatwia sprawy, bo chociażby opakowanie papierowe suche trafia do papieru ale już mokre do zmieszanych.
1 miesiąc temu / Jan
 
@K Przypominam że ustawę o tym żeby wsadzić nas w umowy o śmieciach tak jak mafia we Włoszech wsadziła nas na koniec rządów PO-PSL, a potem UE pilnowała tego żeby nic się nie zmieniło. Choć przyznaje że najlepszym i najtańszym sposobem na utylizacje śmieci a do tego abyśmy mieli pracę my jest jeden kontener i sortownia w co którymś mieście tak jak w Piekarach Śląskich gdzie nie ma do teraz osobnych kontenerów , bo miastu opłaca się zapłacić karę za niesortowanie niż zlikwidować sortownie.
1 miesiąc temu / Leliwa
 
Mam nadzieję, że przyjdzie nowy rząd i będzie tak jak było. Jeden kontener na wszystko.
1 miesiąc temu / K.
 
W sumie system opłat i segregacji nie jest zły. Mieszkałam kiedyś blisko lasu, dopóki nie wprowadzono opłat za śmieci uzależnionych nie od ich ilości a od osoby nie dało się wejść do lasu. Czego tam nie było, zużyte pampersy, szkło butelki plastikowe, tapety zerwane ze ścian, pęknięte sedesy i umywalki, stare meble. To było coś strasznego. Nie jestem szurniętą ekologistką, ale na własne oczy widziałam jak ludzie z miasta przyjeżdżali i wyrzucali z bagażników sterty śmieci na skraju lasu. Ten las był kilkadziesiąt metrów od mojego podwórka. Byliśmy z sąsiadami bezradni. Wójt gminy nawet postawił kontener myśląc że to rozwiąże problem, ale eleganckich miastowych, co to mają domek na obrzeżach miasta i gdzieś muszą podziać śmieci było zbyt dużo. To była istna plaga. Po wprowadzeniu opłat od osoby udało się w końcu nad tym zapanować. Teraz jak odwiedzam mój dom rodzinny mogę spokojnie pójść na spacer bez obaw że trafię na stertę zuzytych pampersów, lub potknę się o jakie
1 miesiąc temu / Ja
 
Wymaganie, żeby to producent napisał na opakowaniu gdzie ma ono trafić jest kapitalne, znakomity pomysł!!!
1 miesiąc temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.