DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2020 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

„Republikański jastrząb” odlatuje. Prezydent Trump zdymisjonował kluczowego doradcę

„Republikański jastrząb” odlatuje. Prezydent Trump zdymisjonował kluczowego doradcę
Fot. Reuters / Forum

John Bolton, dotychczasowy doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego w administracji Donalda Trumpa, nie pełni już od wtorku swojej funkcji. Prezydent poinformował o jego zwolnieniu późnym popołudniem czasu polskiego.

 

Informację o dymisji Trump zamieścił na Twitterze. „Zeszłej nocy poinformowałem Johna Boltona, że jego służba w Białym Domu nie jest już potrzebna. Mocno nie zgadzałem się z wieloma jego sugestiami, podobnie jak inni w administracji” – stwierdził prezydent. Dodał, iż poprosił doradcę o rezygnację, która została złożona rankiem. Podziękował Boltonowi i zapowiedział, że nazwisko następcy poznamy w przyszłym tygodniu. 

Marcin Makowski, publicysta tygodnika „Do Rzeczy” ocenił „na gorąco”, że były już doradca był „jedną z najbardziej przyjaznych Polsce osób w Białym Domu – republikańskim jastrzębiem odnośnie relacji z Rosją, dobrze rozumiejącym Europę Środkowo-Wschodnią”.

 

„Jako jedną z przyczyn odwołania Johna Boltona Donald Trump wymienił rosnące rozbieżności w dziedzinie polityki zagranicznej. Wiadomo, że chodzi o ostrzejszą postawę Boltona wobec Korei Północnej, Iranu czy Rosji. Ciekawe jaką rolę odegrało zerwanie rozmów pokojowych z Talibami” – zastanawiał się komentator.

 

W maju pisaliśmy na łamach PCh24.pl, w ślad za amerykańskimi mediami, że prezydent Trump jest niezadowolony ze współpracy z Boltonem. Przyczyną miał być przedłużający się kryzys w Wenezueli i fiasko dotychczasowych prób przeprowadzenia zamachu stanu w kraju rządzonym przez  prezydenta Nicolása Maduro. Według „Washington Post” doradca miał „przeć do wojny z wszystkimi krajami, które nie chcą się podporządkować Stanom Zjednoczonym”. Z kolei, jak twierdził wspomniany dziennik, Trump uważał, iż „​​USA powinny trzymać się z dala od wojen i dlatego m.in. wezwał do zakończenia walk w Afganistanie oraz wycofał setki amerykańskich żołnierzy z Syrii”.

 

Jeszcze pod koniec sierpnia John Bolton odwiedzał Białoruś, gdzie starał się ponoć o „rozmrożenie” stosunków z Mińskiem i próbował przeszkodzić w procesie coraz ściślejszej integracji państwa Łukaszenki z Rosją.

 

 

Źródła: Twitter, „Washington Post”, rmf24.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-09-10 19:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Jastrzębie", czyli "neokonie", to trockiści. Ich celem jest wzniecenie reolucji reowlucji na całym świecie. Tylko tym razem nie za pomocą Armii Czerwonej, tylko US Army. Trocki krytykował Stalina, że ten zamiast na bagnetach nieść płomień rewolucji poza granice ZSRS, skupił się na utrwalaniu komunizmu w Sowietach. Uciekł za granicę, gdzie dalej krytykował Stalina, zarzucając mu prawicowe odchylenia. "Neokonie", to pogrobowcy Trockiego, którzy są wrogami Rosji, ale z pozycji lewicowych. A Amerykanie myślą, że to prawica namawia do wzniecania konfliktów zbrojnych na całym świecie.
4 miesiące temu / Jerry
 
jak przyjaciel Polski? nie znam bardziej polakożernego polityka w rządzie USA.
4 miesiące temu / Rocky
 
Kolejny sygnał nadciągaącej odwilży w relacjach USA Rosja. A Polska tak jak poprzednio zostaje z ręką w nocniku.
4 miesiące temu / 123
 
To jest bardzo dobra wiadomość.
4 miesiące temu / TZ.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.