DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


W sytuacji, w której rządzący Francją mordują 200 tysięcy własnych nienarodzonych dzieci rocznie katolicka junta wojskowa to najlepsze, co by mogło się temu krajowi przytrafić.
8 miesięcy temu / krisbac
 
@czloax popieram. Konstrukcja "nie morduj niewinnych" jest fatalna. Nie morduj to nie morduj, tu nie trzeba nic dodawać, no poza definicją morderstwa.
8 miesięcy temu / DamianK
 
Z konstrukcją "nie morduj niewinnych" radzę uważać. Idę o zakład, że każdy morderca poza takimi jak T uważa, że każdy jest winny a już na pewno jemu winny.
8 miesięcy temu / czloax
 
no nareszcie ,tylko że 90% wiernych tego nie wie ,a poza tym to stawia w zupełnie innym świetle sprawę aborcji i eutanazji,prawo tez rozróżnia zabójstwo od morderstwa czyli torturowania i patrzenia na męczarnie ,jakby nie spojrzeć wszędzie jest manipulowanie i wybiórczość
8 miesięcy temu / lil do DamianK
 
@lil, @jot Przykazanie jest jednoznaczne: Nie morduj. Nie, nie zabijaj tylko: Nie morduj. Księga Powtórzonego Prawa, Druga Mowa Mojżesza rozdział 5, Biblia Paulistów ma komentarz wyjaśniający tę kwestię tłumaczenia. Słowo użyte przez Mojżesza ma tłumaczenie jednoznaczne to słowo i nie może mieć innego znaczenia. A nie zabijaj to jakiś humbuk do kastracji katolików sprzedany nam w tłumaczeniu Pisma Świętego i od wielu dziesięcioleci pielęgnowany, będziemy bardziej humanitarni, dobrzy i w ogóle super. Dzięki takiemu tłumaczeniu możemy potępiać w czambuł dawne dzieje Kościoła Katolickiego: krucjaty, wojny z protestantami, inkwizycję, palenie czarownic na stosie itp. itd. Przecież przez setki lat nie stosowali się do własnego przykazania i zabijali hipokryci zakłamani. To co oni Kościół będą nam mówić, jak żyć mamy, co jest moralne co nie ? W takim kontekście to błędne tłumaczenie ma sens, co nie ? Z Panem Bogiem.
8 miesięcy temu / DamianK
 
lil - bardzo możliwe że "nie zabijaj" jest złym tłumaczeniem a powinno być "nie morduj" niewinnych. Przemawiałoby za tym już samo to że zaraz po zejściu z góry z tablicami Mojżesz kazał Lewitom wyrżnąc kogo popadnie - zabili ok 3000 chłopa.
8 miesięcy temu / Jot
 
CHYBA miałaś na myśli? To może na przyszłość pisz jak będziesz pewna co masz na myśli? A teraz rozgrzewka intelektualna. Pan Jezus powiedział: "Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" Łk22,36. Pytanie, mam nadzieję że dla ciebie nie za trudne: do czego ma służyć ten miecz?
8 miesięcy temu / @klik
 
Na stronie fzp opisał jeden Zyd, że Macron to były bankier Rotschildów i ich pacynka, przez nich wypromowana na prezydenta i tyle w temacie.
8 miesięcy temu / yhymm
 
chyba miałam na myśli chrześcijan ,nie podoba mi się wybiórcze traktowanie przykazania albo nie brzmi ono tak jak podają
8 miesięcy temu / lil
 
Brzmi dziwnie tylko dla ignorantów.
8 miesięcy temu / @klik
 
@lil - Zgadza się, wojsko służy do zabijania wrogów - po to, aby nie fundowali nam różnych kacetów, łagrów, Palmir, Katyniów etc. Herezja pacyfizmu została dawno skompromitowana, gdy okazało się, że tylko ułatwia pracę ludobójcom. Na pewno będziesz zaskoczony, ale miliony katolików służyło w wojsku, a wielu żołnierzy zostało świętymi.
8 miesięcy temu / Masud
 
@ lil i do obrony Rodaków.
8 miesięcy temu / Ryś
 
Czy armia jest zawieszona w próżni, czy armia francuska może być inna niż francuskie społeczeństwo ? Dobrze wiemy, że nie może, więc próżne oczekiwanie, próżne nadzieje, że armia może być czynnikiem odrodzenia ducha narodu francuskiego bądź monarchizmu ! Armia tak samo jak społeczeństwo - nie piszę naród, bo wielu mieszkańców obecnej Francji nie identyfikuje się z narodem francuskim - została skutecznie zglajszachtowana od czasu III Republiki, że nie ma co "zbierać". Więc jeśli ktoś sądzi, że obecna armia francuska jest nośnikiem imponderabiliów starych dobrych czasów, to żyje w świecie ułudy i fantasmagorii. Z kolei gdy Kościół Katolicki we Francji jest w rozsypce z powodu powszechnej laicyzacji społeczeństwa, więc trwa na "bezrybiu" poszukiwanie kogoś lub czegoś, co zastąpi autentyk choćby jakiś ersatz. Wydaje się, że dużo Francuzów sądzi, iż taką namiastką, duchem sprawczym jest Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen, w co ja osobiście wątpię.
8 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
katolik w wojsku -brzmi dziwnie ,wojsko służy do zabijania wroga
8 miesięcy temu / lil
 
"Wobec marginalizacji Kościoła, wojsko stanowi jedyną we Francji strukturę opartą na idei hierarchii..." A masoneria niema hierarchii? Po co te stopnie wtajemniczenia?
8 miesięcy temu / Jot
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.