DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Republikanie wypowiadają wojnę aborcji. Obama nie chce ograniczyć zabijania dzieci

Republikanie wypowiadają wojnę aborcji. Obama nie chce ograniczyć zabijania dzieci
Kmccoy / wikimedia.pl

W zdominowanej przez Republikanów Izbie Reprezentantów zawrzało. Niższa izba amerykańskiego parlamentu zaakceptowała bowiem ustawę o zakazie finansowania aborcji z publicznych pieniędzy. W kolejce czeka również inna ustawa, zakazująca aborcji po 20. tygodniu ciąży.

 

Po zdominowaniu izby reprezentantów, Republikanie zapowiedzieli poważne zmiany w amerykańskim prawie aborcyjnym. Pierwsze efekty już są – ustawa zakazująca finansowania zabijania dzieci ze środków federalnych oraz udzielania przez państwo pomocy najbiedniejszym w postaci wykupu polis ubezpieczeniowych, obejmujących swym zakresem także aborcje.

 

Ustawę tę przegłosowano w czwartek, 22 stycznia, czyli w rocznicę legalizacji zabijania nienarodzonych dzieci przez Sąd Najwyższy w 1973 roku. W Stanach organizowane są wówczas Marsze dla Życia.

 

Mimo sukcesu Republikanów w Kongresie, ustawa może polec w Białym Domu. Jej zawetowanie zapowiedział już bowiem prezydent, Barack Obama, któremu pomysł ograniczenia aborcji wyraźnie się nie spodobał.

 

Jednak prawdziwe uderzenie w proceder mordowania nienarodzonych Republikanie dopiero planują. Chodzi o ustawę zakazującą abortowania nienarodzonych dzieci po 20. tygodniu ich życia. Ów przepis poważnie ograniczyłby skalę zabójstw na dzieciach. Na razie projekt czeka na głosowanie. Republikanie zgłosili go 6 stycznia.

 

Jednak jego losy mogą być inne niż ustawy zakazującej finansowania aborcji. Ok. 20 deputowanych złożyło bowiem zastrzeżenia do jednego z wyjątków od zakazu zabijania nienarodzonych. Chodzi o sytuację, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu. Kobieta mogłaby wtedy zabić dzieci po 20. tygodniu, pod warunkiem, że zgłosi gwałt na policję. Zdaniem Republikanów zgłaszających zastrzeżenia, niewiele osób zgłasza gwałt, zaś takie obostrzenie może zrazić do partii młodych, centrowych wyborców.

 

Ustawa czeka więc w zamrażarce. Republikanie twierdzą, że potrzebują czasu, by wyjaśnić kontrowersje. Zapewniają jednak, że gdy partia upora się problemami wewnętrznymi, ustawa trafi do głosowania.

 

 

Źródło: „Polskie Radio”

ged


DATA: 2015-01-23 09:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyli generalnie chodzi o poparcie. Jeśli ustawa nie wpłynie na słupek poparcia, to robimy.
ponad 5 lat temu / Przem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.