DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Republikanie walczą z przemysłem aborcyjnym

Republikanie walczą z przemysłem aborcyjnym

Republikańscy kongresmeni chcą zablokować fundusze federalne przeznaczone na dofinansowywanie organizacji wykonujących i promujących zabijanie dzieci poczętych. Na najbliższym posiedzeniu Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych, który zbierze się w częściowo odnowionym składzie, zostanie wprowadzony do porządku obrad projekt stosownej ustawy.

 

Nowa ustawa, autorstwa Marshy Blackburn z partii Republikańskiej zabrania przyznawania funduszy federalnych „dla jakiegokolwiek podmiotu”, który praktykuje wykonywanie tzw. aborcji. „Jako kobieta, wierzę, że Ameryka zasługuje na coś lepszego. Ameryka nie powinna celebrować aborcji i nasi podatnicy nie powinni dotować aborcyjnych przedsiębiorstw w rodzaju Planned Parenthood, które czerpią zyski z niszczenia ludzkiego życia za pieniądze podatników. To nieodpowiedzialne fiskalnie i nie do obrony z punktu widzenia moralności” – czytamy w komunikacie prasowym opublikowanym na stronie internetowej Marshy Blackburn.

 

Marsha Blackburn, która reprezentuje Stan Tennessee jest wiceprzewodniczącą komisji, która nadzoruje rozdział Ustawy o Publicznej Służbie Zdrowia, który reguluje warunki dofinansowania z federalnych funduszy inicjatywy podejmowane w ramach tzw. planowania rodziny, które zasadniczo sprowadzają się do promowania tzw. aborcji i zabijania płodności jak również inne podobne usługi jak np. antykoncepcja. Ze środków tych finansowane są także programy dotyczące naturalnego planowania rodziny, poradnictwa w zakresie leczenia niepłodności, wykrywania raka i inne usługi profilaktyki i ochrony zdrowia. Zwolennicy dotowania programów dotyczących planowania rodziny argumentują, że dotacje mają pomóc zmniejszyć liczbę nieplanowanych ciąż, a więc i aborcji.

 

Innego zdania są obrońcy życia. Wprawdzie obowiązujące obecnie przepisy nie dają możliwości bezpośredniego przydzielania funduszy z budżetu federalnego na inicjatywy służące zabijaniu dzieci poczętych, jednak obrońcy życia obawiają się, że pieniądze przekazane do aborcyjnych usługodawców pozwolą im kierować więcej pieniędzy na wykonywanie tego procederu. Wprowadzenie przepisu zakazującego wprost finansowania aborcji zagwarantowałby, że środki takie nie służyłyby nawet pośredniemu dotowaniu z budżetu państwa tego procederu.

 

Zaproponowane ustawodawstwo, które obowiązywałoby na poziomie federalnym, przypomina wcześniejsze tego typu inicjatywy podejmowane na szczeblu stanowym. Chodzi tutaj szczególnie o ustawę uchwaloną w 2011 r. w Teksasie, w następstwie nadużyć jakich dopuścili się w tym Stanie aborcjoniści z Planned Parenthood, która weszła w życie 1 stycznia bieżącego roku.

 

Nowe prawo stanowe odcina organizacje, które świadczą usługi aborcyjne od dotacji pochodzących z budżetu stanowego przeznaczone na realizację Programu w zakresie Ochrony Zdrowia Kobiecego w Teksasie. W odwecie administracja prezydenta Barraka Obamy odcięła fundusze federalne na realizowany w Teksasie program zdrowotny, twierdząc, że nowe prawo ogranicza kobietom możliwości wyboru w zakresie opieki zdrowotnej. Mimo tych retorsji prace nad rozwiązaniami prawnymi wykluczającymi dotowanie z funduszy państwowych usługodawców aborcyjnych trwają także w Indianie i New Hampshire.

 

Najnowszy projekt antyaborcyjnej legislacji na szczeblu federalnym jest drugą próbą Izby Reprezentantów uchwalenia ustawy zakazującej finansowania zabijania dzieci poczętych. Obecny projekt różnią od poprzedniego pewne zmiany w obrębie języka i definicji proponowanych przepisów. Poprzedni projekt został wprowadzony pod obrady w styczniu 2011 r. przez byłego kongresmana z Indiany, Mike’a Pence’a, ale został wycofany rok później.

 

 

Krzysztof Warecki

Źródło: EWTN News


DATA: 2013-01-10 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.