DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

„Republikanie nie uratują Ameryki bez pomocy prawdziwych konserwatystów”

„Republikanie nie uratują Ameryki bez pomocy prawdziwych konserwatystów”

Współzałożyciel Nowej Prawicy w USA, Richard Viguerie uważa, że gdyby nawet Partia Republikańska wygrała wybory to prawdopodobnie nie będzie w stanie zawrócić Ameryki w kierunku konserwatywnym.

 

Według Viguerie, od ponad 100 lat w Partii Republikańskiej toczy się wewnętrzny spór o rolę rządu i gdy partia ta dochodzi do władzy, jej przedstawiciele zaczynają postępować jak Demokraci.

 

Podczas kongresu konserwatystów (wśród których notabene znaleźli się ateiści i zwolennicy „homo-małżeństw” nie mający nic wspólnego z konserwatyzmem) lider republikańskiej mniejszości w Senacie, Mitch McConnell zapewnił, że jeśli Republikanie przejmą kontrolę w Senacie w tym roku, to będą zdecydowanie dążyli do realizacji polityki konserwatywnej.

 

 - Będziemy walczyć zaciekle o wprowadzenie reform i zawrócenie kraju w kierunku konserwatywnym. Będziemy otwarcie mówić o naszych pomysłach, będziemy głosować bez strachu. Będziemy rządzić z przekonaniem, że powodzenie Ameryki zależy od naszego sukcesu – mówił McConnell.

 

Tymczasem tzw. konserwatysta społeczny, Richard Viguerie nie wierzy w te obietnice. Stwierdził , że „gdy Republikanie są u władzy, zachowują się i działają jak Demokraci”. Jedynie trochę wolniej niż Demokraci rozbudowują rząd. Viguerie dodał, że wciąż brakuje prawdziwych przywódców konserwatywnych w Partii Republikańskiej, stąd m.in. powołano do życia Tea Party.

 

Według współzałożyciela Nowej Prawicy, McConnell mógłby osiągnąć sukces, ale tylko wtedy gdyby do Kongresu dostała się duża grupa członków Tea Party, domagających się znacznego ograniczenia roli rządu i powrotu do wartości chrześcijańskich. To oni mieliby nadać bardziej konserwatywny kierunek Partii Republikańskiej.

 

Według Viguerie, od 102 lat wśród Republikanów toczy się „wojna domowa, która jest najważniejszą walką polityczną w Ameryce”. Spór dotyczy wielkości i roli rządu. – Paul Ryan i Mitch McConnell opowiadają się za wielkim rządem, a dla konserwatystów konstytucyjnych, którzy właśnie się przebudzili wrogiem numer 1 nie jest Nancy Pelosi, Harry Reid czy Barack Obama, ale wielki rząd republikański – przekonywał Viguerie.

 

 

Źródło: wnd.com, AS.


DATA: 2014-03-10 15:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.