DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Republika Środkowoafrykańska: zastrzelono tłumacza Pisma Świętego

Republika Środkowoafrykańska: zastrzelono tłumacza Pisma Świętego
fot.natebernar/sxc.hu

W Republice Środkowoafrykańskiej nasilają się akty przemocy skierowane przeciwko chrześcijanom. Po przewrocie z marca br. zorganizowanym przez islamskich rebeliantów z grupy Seleka, niemal codziennie dochodzą do nas sygnały, że chrześcijanie w tym kraju mogą oczekiwać najgorszego.

 

Kilka dni temu, w mieście Bangui życie stracił tłumacz Pisma Świętego, Elisee Zama. Pracował on dla znanej w świecie organizacji Wycliffe Bible Translators. Zama został bestialsko zamordowany podczas przewożenia swojej rodziny w bezpieczne miejsce. Za takie wciąż uważane są szpitale i budynki zlokalizowane wokół nich. Zama miał żonę i trójkę dzieci.

 

W ostatnich dniach szczególnie niebezpiecznie jest właśnie w Bangui i okolicy. Wielu mieszkańców, głównie młodych, wyspecjalizowało się w kradzieżach motocykli. Najczęściej pod osłoną nocy urządzają coraz częstsze motocyklowe „polowania” na chrześcijan i wszystkich, którzy mają cokolwiek wspólnego z coraz mniej licznymi tam chrześcijanami.

 

Po tym tragicznym wydarzeniu, Wycliffe Bible Translators wydało specjalne oświadczenie. „Zama to drugi nasz tłumacz, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy stracił życie. W Bangui chrześcijanie nie mogą już nigdzie czuć się bezpiecznie. Nawet na lotnisku, gdzie do niedawna panował względny spokój, a na pasach startowych schroniło się ostatnio wiele osób. Z dnia na dzień nasilają się grabieże i podpalenia” – czytamy w liście.

 

Wycliffe Bible Translators to jedna z największych na świecie organizacji specjalizujących się w tłumaczeniu Biblii w krajach uważanych za niechrześcijańskie. Powstała w roku 1942. Jej założycielem był William Cameron Townsend. Dziś organizacja może pochwalić się ponad 700 przekładami Pisma Świętego. Większość na języki bardzo egzotyczne.

 

Sytuacja w Republice Środkowoafrykańskiej nie poprawia się mimo tego, że Rada Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła mandat pozwalający na wejście do tego skonfliktowanego kraju wojskom francuskim.

 

 

Źródło „Global Christian Post”

ChS


DATA: 2013-12-16 07:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.