DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Zapominamy o zmianach w kodeksie wykroczeń z 2010 roku co nie przeszło i w 2011 roku udało się im przegłosować zmiany 3 głosami,chodzi o tak zwaną 60-kę z 3-ką,która pozwala zabierać towar ludziom którzy handlują bez zgody gminy,w praktyce wygląda to tak,że jak ktoś ma tego towaru kilka sztuk to mu zabierają wszystko "czarne łapiduchy" a jak ktoś ma hurtowe ilości to się zaczyna...korupcja.
ponad 5 lat temu / OD/RO
 
Widok Kopacz za kratami - bezcenne
ponad 5 lat temu / Jacek
 
Niestety z ortodoksją katolicką a nawet niejednokrotnie patriotyczną PIS sie ma nie najlepiej.Jeśli o.Rydzyk jest wyrazicielem idei Pisowskich to dobrze też nie będzie.Jedno co możemy oczekiwać-nie będzie aż tak źle jak teraz-na razie
ponad 5 lat temu / Hugon de Payns
 
@cynik --> zgnilizny moralnej mamy dośc!
ponad 5 lat temu / Teresa
 
@cynik: lepsi KATOLICY z PiS niż lewak moralny Korwin. A zresztą, nawet jeśli (optymistycznie przewidując) kilkunastu posłów wprowadzi, to w takiej ilości i tak nic pozytywnego nie zdziałają.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Dlatego powtarzam , że trzeba wpuścić do sejmu Korwina , aby do tego typu rzeczy nie dochodziło w przyszłości.PiS jak widać to bardzo słaba alternatywa.
ponad 5 lat temu / cynik
 
"Reprezentacja narodu czy bezwolne cielęta?" ---> Zaawansowane stadium "Mankurtyzmu" psiapsiółki premierzycy jest przerażający _______ (google: Mankurt) ---> Według podań mankurtem stawał się człowiek poddany "mankurtyzacji". Tortura ta polegać miała na założeniu na dokładnie ogoloną głowę, czegoś w rodzaju ściśle przylegającego czepka wykonanego z wilgotnej (świeżej) wielbłądziej skóry. Niewolnik zakuwany był w dyby, tak by nie mógł zdjąć czepka nie tylko rękami ale też np. by nie mógł ocierać się nim o ziemię, a następnie wypędzany był na wiele dni na pustynię. W upalnym słońcu wielbłądzia skóra kurcząc się miała uciskać mózg powodując jego głębokie i często nieodwracalne uszkodzenia. Człowiek, który przeżył ten zabieg stawał się mankurtem. ---> Mankurt zapominał kim jest, skąd pochodzi, jak się nazywa. Był zupełnie bezwolny i ślepo wykonywał polecenia swojego pana (t)uska ;-)
ponad 5 lat temu / Tiberias
 
Idioci nie dostrzegają że gdyby nie PiS to już dawno PO, SLD, TR zmieniliby konstytucję na lewacką. A wtedy skończyłyby się odwoływania do konstytucji, np. przez Ordo Iuris.
ponad 5 lat temu / do lolo
 
? Powiedziałem wam, dziękujcie Mi z góry za wszystko, co dla was uczynię. Powiedziałem wam, że przeniosę was przez ogień i wodę, ochronię przed zagrożeniem, podniosę w oczach świata, abyście mogli wypełnić to zadanie, które dla was wybrałem i do którego przygotowywała was Matka moja przez tysiąclecie. I daję wam dzisiaj nowe zadanie: Dziękujcie Mi za to, że naród wasz uratuję, osłonię i podźwignę. Dziękujcie Mi za moją miłość do waszej polskiej wspólnoty. W żadnej sytuacji nie zapominajcie, że o to was prosiłem.
ponad 5 lat temu / apoteoza
 
Nieźle napisane ale ten abolicjonizm i "grubokrechonizm" w ogóle nie podoba mi się.Każdy ma rozum i nie możemy zwalniać go od odpowiedzialności za swoje decyzje.W życiu tak nie bywa, decyzje mają swoje konsekwencje ,jeśli temu zaprzeczamy to my łamiemy prawo-prawo do sprawiedliwości.A jeśli jeszcze ktoś tego nie rozumie to radziłbym zapytać o kwestię decyzji i odpowiedzialności wraz z wszelkimi odcieniami tzw.niemożności,nieświadomości i nieortodoskcji ,tych którzy ginęli za Polskę w sowieckich katowniach,niemieckich obozach ,na frontach wojennych i powstańczych a w końcu...dusz czyśćcowych. Za kilka dni ich święto-Oni nam odpowiedzą. A jeśli miłosierdzie Boże a także ludzkie może złagodzić konsekwecje złych czynów to tylko wskutek nawrócenia ,zadośćuczynienia i pokuty.Tego nie ma i nie spodziewam się niestety.
ponad 5 lat temu / Hugon de Payns
 
Poruszył Pan w większości kwestie niepokojące mnie również. Dziękuję za to podsumowanie.
ponad 5 lat temu / denv
 
A idioci pieją - PiS!!!!!!!!!!!! Będą mięli swój PiS szybko im i nam bokiem wyjdzie. Od trzydziestu lat dajemy się rolować.
ponad 5 lat temu / lolo
 
Czapki z głów przed p. Kaswerym za ten "agregat" ustaw odchodzącej, wyraźnie sfatygowanej władzy. Przerażenie i tyle. Niemniej kropla dziegciu na przyszłość jest. Nowe siły idące do władzy były w Sejmie za przymusem szczepionkowym, a nowy prezydent posłusznie ustawę "klepnął". Taka sytuacja. Nie miejmy złudzeń, panowie i panie! Jest dokładnie tak, jak miał mawiać Józef Wisarionowicz odnośnie alternatywy wyborczej - niezależnie kto wygra wybory, mają być wygrane. /za St. Michalkiewiczem/
ponad 5 lat temu / Burak
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.