DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Represjonowani przez komunę apelują: pozbawić przywilejów milicjantów i wojskowych z PRL

Represjonowani przez komunę apelują: pozbawić przywilejów milicjantów i wojskowych z PRL
Autor: Starscream (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych z siedzibą w Siedlcach wystosowało apel do szefów MON oraz MSWiA. Opozycjoniści prześladowani przez komunistyczną dyktaturę chcą, by wszelkich przywilejów pozbawieni zostali PRL-owscy wojskowi i funkcjonariusze milicji, którzy „zhańbili mundur”.

 

„Zarząd Stowarzyszenia zwraca się z wnioskiem o pozbawienie wszelkich przywilejów, w tym emerytalno-rentowych, wszystkich osób w polskich mundurach żołnierza polskiego i policji państwowej, którzy sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu, a także skazanych prawomocnymi wyrokami sądowymi za zbrodnie przeciwko ludzkości” – piszą w piśmie skierowanym do Mariusza Błaszczaka i Joachima Brudzińskiego, Janusz Olewiński (przewodniczący) oraz Ryszard Piekart (sekretarz Stowarzyszenia).

 

Twórcy apelu uważają, że pozbawienie komunistycznych mundurowych tylko części przywilejów nie jest wychowawcze, podobnie jak nie jest uzasadnione moralnie wypłacanie świadczeń przez Państwo Polskie tym, którzy „przez lata pracowali jako najwyższej kategorii przestępcy i zdrajcy” – informuje „Nasz Dziennik”.

 

„Z tytułu szkodliwej, złej, niemoralnej i przestępczej działalności nie mogą z opieki Państwa Polskiego korzystać także ich rodziny” – zauważa cytowane przez „ND” Stowarzyszenie. Oczekuje ono pozbawienia stopni wojskowych służących komunizmowi, ale również zwraca uwagę na problem świadczeń dla ich krewnych.

 

„Zły przykład wspierania antypolskiej działalności mógłby skłonić i innych (np. pospolitych przestępców czy kolejnych zdrajców) do domagania się, by i im przyznane zostały świadczenia emerytalno-rentowe” – podkreślają antykomunistyczni opozycjoniści.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

MWł

 

 


DATA: 2018-03-13 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To nie zemsta, a sprawiedliwy wyrok. Kara music siegnac tych co zaburzyli zycie niewinnych osob , doprowadzili kraj do stanu rozpadu spoleczno-gospodarczego.
3 miesiące temu / Bartek
 
Za późno!
3 miesiące temu / agricola
 
?Zarząd Stowarzyszenia zwraca się z wnioskiem o pozbawienie wszelkich przywilejów, w tym emerytalno-rentowych, wszystkich osób w polskich mundurach żołnierza polskiego ..., którzy sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu" Głupich nie sieją.
3 miesiące temu / Obywatel
 
Przeciez my nie żyjemy w wolnej Polsce tylko w postkomunie. Pisowczyki nie rozliczą bandytów
3 miesiące temu / dfdsfsd
 
Amen.
3 miesiące temu / Norman
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.