DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Reparacje i po reparacjach? Posłowie nadal pracują nad raportem o stratach wojennych

Reparacje i po reparacjach? Posłowie nadal pracują nad raportem o stratach wojennych
Arkadiusz Mularczyk Fot. Adam Chelstowski / FORUM

„Przed wyborami parlamentarnymi nie zostaną ogłoszone wyniki prac sejmowego zespołu ds. reparacji od Niemiec. Arkadiusz Mularczyk tłumaczy, że nie chciałby, aby temat reparacji był łączony z kampanią wyborczą”, informuje rmf24.pl.

 

Wyniki pracy Parlamentarnego Zespołu do spraw „Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce Od Niemiec Za Szkody Wyrządzone w Trakcie Drugiej Wojny Światowej” poznamy w kolejnej kadencji. Konkluzje pojawią się dopiero po wyborach – mówi w rozmowie z RMF FM poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

 

Nie chciałbym, żeby ten temat był łączony z kampanią wyborczą. To jest temat o charakterze fundamentalnym i dlatego powinien być rozpatrywany w spokoju – dodał. Szef sejmowego zespołu podkreślił, że „nie wszystko jest jeszcze gotowe”.

 

Mówimy o, po pierwsze, przygotowaniu raportu, podjęciu działań dyplomatycznych na arenie międzynarodowej, ale także otwarciu ścieżki, uruchomieniu procedur, które wiązałyby się z dochodzeniem roszczeń dla osób indywidualnych – wskazał Mularczyk.

 

Źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2019-07-29 07:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PPosle Mularczyk myśle ze to prawda ze chodzi o wybory,ze będzie P startował i trzeba sobie zabezpieczyć fuchę w nowym parlamencie. Będzie znów 4latka na dochodzenie roszczeń od Niemców. A tak na marginesie może by ktoś powiedział co PIS zrobił z aferami które ogłaszał przy przejmowaniu resortów tak zwane audyty sami mówili ze we wszystkich były afery,kończy się kadencja sejmu i co nie ma żadnej afery to co się stało. Myśle ze to juz tak będzie wy nie ruszajcie naszych,my nie ruszamy waszych. A tak wogole to juz nie rządzi PIS tylko UW,wiec PiS nie musi się tłumaczyć. To już nie jest moja partia na która głosowałem,od tzw dobrej zmiany.
6 miesięcy temu / Kazimierz
 
a dlaczego żądać odszkodowań tylko od Niemiec,a czemuż od Rosji nie?! przecież sowieciarze ukradli nam ponad połowę kraju i także wymordowali miliony ludzi.
6 miesięcy temu / marek
 
Mam poważne pytanie. Pis może i mię najlepszy ale jak to zrobić żeby naprawde skutecznie rozwiązać problem aborcji i wiele innych ważnych spraw zachowując przy tym władze gdzie Polacy w większości są liberalni. Gdyby rządził ktoś inny niż PiS to jest pewne że aborcja byłaby już na życzenie i mielibyśmy mnóstwo uchodźców.
6 miesięcy temu / Franciszek
 
Do wszystkich Komentujących i do Redaktorów: najpierw trzeba zaprzestać pisania "Zjednoczona Prawica", bo to żadna prawica, lecz najzwyklejszy "Centrolew". Jak wyprostujemy pojęcia i przywrócimy im pierwotne znaczenie, będzie można dyskutować dalej - rzeczowo.
6 miesięcy temu / Republikanin
 
To że nam niemcy żadnych reparacji nie wypłacą to więcej niż pewne. Żądać jak najbardziej powinniśmy, ale obawiam się że pis tylko gada i nic nie zrobi, tak jak w przypadku aborcji eugenicznej- niby Kaczyński był za zakazem, ale ustawa ma nie zobaczyć światła dziennego... Niby coś robią, ale jak się temu wszystkiemu dogłębniej przyjrzeć to więcej szkodzą niż pomagają, więcej niszczą niż budują...
6 miesięcy temu / Polka
 
@PM - Wolność to umiejętność ponoszenia konsekwencji własnych decyzji. Jak to ktoś powiedział - najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest pięciominutowa rozmowa z przeciętnym wyborcą. Nadchodzi okres prawdy i odpowiedzialności: jacy będą obywatele, takie będzie ich państwo, albo go nie będzie w ogóle. Państwo ma budować ciągłość historyczną, intelektualną i moralną oraz zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo osobiste i własnościowe. Bez odpowiedzialnego społeczeństwa, nie zostaną też wybrane odpowiedzialne władze, ani nikt niczego nie zbuduje. A wniosek z tego wszystkiego - kierując się mottem z George'a Orwella jest taki: -Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami. Syndrom wasalności, z którym od lat mamy do czynienia, wciąż świadczy o tym, że homosovieticus, to nie jest żaden Yeti, ale osobnik w Polsce jak najbardziej realny.
6 miesięcy temu / Paweł
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.