DZIŚ JEST:   04   SIERPNIA   2020 r.

Św. Jana Marii Vianneya
Św. Rajnera ze Splitu, męczennika
 
 
 
 

Reparacje i odszkodowania wojenne od Niemiec. Andrzej Duda szuka sojusznika w Grecji

Reparacje i odszkodowania wojenne od Niemiec. Andrzej Duda szuka sojusznika w Grecji
Fot. Mateusz Wlodarczyk / FORUM

W niedługim czasie Polska i Grecja nawiążą współpracę parlamentarną w zakresie dochodzenia reparacji i odszkodowań wojennych od Niemiec. To jeden z efektów wizyty prezydenta Andrzej Duda w Grecji.

 

Jak poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, kwestia odszkodowań wojennych była jednym z podjętych tematów. Przebywający w Grecji Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Grecji Prokopisem Pawlopulosem, premierem Aleksisem Ciprasem oraz przewodniczącym parlamentu Nikolaosem Wucisem.

 

Sprawę odszkodowań wojennych prezydent Duda wcześniej podjął podczas rozmowy z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. Prezydenci doszli do wniosku, że kwestia ta wymaga „spokojnej debaty”.

 

Równolegle w Polsce swoje prace rozpoczął parlamentarny zespół ds. oszacowania wysokości odszkodowań należnych Polsce od Niemiec za szkody wyrządzone w trakcie II wojny światowej. Uzyskane przez zespół analizy potwierdziły prawo do zgłaszania roszczeń. Odmienne stanowisko mają Niemcy.

 

Źródło: rmf24.pl

MA

 

 

 


DATA: 2017-11-21 10:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uważam, że dzisiejsze Niemcy są moralnie zdegenerowane, ale nie zmienia to faktu, że należy traktować ich sprawiedliwie. A należy wziąć pod uwagę, że wzięliśmy od nich po wojnie niemal całe ówczesne wschodnie Niemcy aż po Odrę i to nas odróżnia od Grecji, która takiej rekompensaty terytorialnej za krzywdy nie dostała. Jakkolwiek współczesnych Niemiec nie lubię to uważam, że domaganie się od nich jeszcze rekompensat pieniężnych to już będzie o kilka batów za dużo.
ponad 2 lata temu / kribac
 
Pan Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy ogłosił właśnie, że: "Nie ma w tej chwili sytuacji, żeby organizatorzy Marszu Niepodległości mieli być zapraszani do komitetu obchodów 100-lecia niepodległości; komunikat zapowiadający takie zaproszenie zdezaktualizował się".
ponad 2 lata temu / p-n
 
Panie Prezydencie, Grecji już nie ma od 2007 roku kiedy to Niemcy wykupili jej długi. Teraz to jest Grecka Kolonia Federacji Niemieckiej. Nic Pan z nimi nie ugrasz.
ponad 2 lata temu / obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.