DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Relikwie św. proboszcza z Ars powróciły do Francji

Relikwie św. proboszcza z Ars powróciły do Francji

Serce św. Jana Vianneya powróciło do Francji po czterodniowej peregrynacji w Midlands i północnej Anglii. W tym czasie relikwie odwiedziło ponad 6 tys. pielgrzymów.

 

W pierwszym dniu peregrynacji w kościele św. Antoniego w południowej dzielnicy Manchesteru zgromadziło się ok. 2700 osób – dwa razy więcej niż spodziewali się organizatorzy. By oddać hołd francuskiemu świętemu, pomimo ulewnego deszczu, ludzie stali w kolejce przez wiele godzin.

 

Następnie relikwie przetransportowano do Liverpoolu, gdzie odbył się narodowy dzień modlitwy o odnowę życia parafialnego i powołania kapłańskie. – Te relikwie to wezwanie do powrotu do tego, co powinno stanowić serce życia parafii w naszym kraju. Święty Jan Vianney nie miał wątpliwości: tym sercem musi być eucharystyczne Serce Chrystusa – powiedział biskup Mark Davies. Hierarcha podkreślił, że francuski święty chciał być przede wszystkim miłym Bogu.

 

Peregrynacja zakończyła się w seminarium w Birmingham. Tam setki młodych ludzi modliło się przed relikwiami i uczestniczyło w konferencji na temat powołań kapłańskich.

 

Święty Jan Maria Vianney służył jako ksiądz przez 40 lat w małym, wiejskim miasteczku Ars, niedaleko Lyonu. Już za życia był uważany za świętego. W 1925 roku został kanonizowały przez Ojca Świętego Piusa XII, a cztery lata ogłoszono go patronem proboszczów.

 

 

 

Źródło: The Tablet, Catholic News Agency

mal


DATA: 2012-07-11 13:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.