DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Sri Lanka to oficjalnie państwo świeckie. Konstytucja w pierwszych zdaniach głosi, iż kraj jest demokratyczny i socjalistyczny jakkolwiek absurdalnie to brzmi. W artykule 10 czytamy, że ?każda osoba ma prawo do wolności myśli, przekonań, religii, w tym do wolności w praktykowaniu swojej religii i wiary?. Jednak jest pewne ?ale?. Tuż przedtem znajduje się bowiem zapis, który burzy tę deklaratywną sielankę. Artykuł 9. Ustawy zasadniczej mówi o tym, że buddyzm jest religią państwową, zajmuje miejsce numer jeden w społeczeństwie." Demonkracja to rodzaj socjalizmu, w państwie wyznaniowym może być wolność wyznania.
ponad 1 rok temu / Monarchista
 
@Akwin. A niby dlaczego nazwanie religią poglądu postulującego zjawiska nadprzyrodzone byłoby rzekomo błędem? I jeszcze to "oczywiście" - jakby był to jakiś dogmat.
ponad 1 rok temu / błędy precz
 
Do artykułu - po czwarte, każdy kto pisze lub mówi o Islamie w jakikolwiek pozytywny sposób, de facto broni religii wymyślonej przez Synagogę, dla zniszczenia Chrześcijaństwa. Islam jest religią szatana, która powstała dla zniszczenia Chrześcijaństwa i wymordowania Chrześcijan. Sporadyczny czas pozornego spokoju ze strony fałszywych religii względem Chrześcijan, przeminął bezpowrotnie i nie należy chwalić zasłony dymnej, która jest częścią strategii wroga, ponieważ każda spośród wszystkich religii świata powstała z natchnienia i z inspiracji złego ducha. A on zawsze ma w nienawiści wyznawców prawdziwego Boga. Teraz masoneria rozpętała kolejną wojnę, która jest dziełem masonów i jest to wojna światowa o Zbawienie. Ta wojna toczy się na bardzo wielu frontach, a Zbawienie jest tylko w Chrześcijaństwie, Zbawieniem jest Jezus Chrystus. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / ry.janszarmach3
 
@błędy precz - w takim razie neoplatonizm też należałoby nazwać religią ponieważ postuluje nadprzyrodzone zjawiska emanacja pra-jedni. Co oczywiście byłoby zwyczajnym błędem. Co do samego tekstu, to pada w nim takie zdanie: "kraj jest demokratyczny i socjalistyczny jakkolwiek absurdalnie to brzmi" - nie ma tutaj żadnego absurdu i aż dziwne, że autor piszący na katolickim portalu tego nie wie. Demokracja i socjalizm jak najbardziej idą w parze. Co więcej - demokracja jako rządy większości, która to większość nie ma pojęcia o polityce i woli brać niż dawać, z konieczności musi zmieniać dany kraj na modłę socjalistyczną. Rozdawnictwem kupuje się głosy o czym doskonale wie np. PiS. Bodaj cała konserwatywna krytyka demokracji podkreśla ten aspekt zresztą nie tylko konserwatywna - Hoppe również.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
"Religia pokoju, ale nie dla każdego" - wyjątkowo trafny i godny podziwu artykuł. Promotorami agresji w tamtym rejonie są zazwyczaj buddyści. Rzecznik prasowy lankijskiego rządu Rajitha Senaratne przyznał w poniedziałek, że wywiad Sri Lanki ostrzegał przed możliwością ataków terrorystycznych w czasie Świąt. Co ciekawe, także minister telekomunikacji Sri Lanki Harin Fernando w jednym ze swoich tweetów skierowanych do szefa policji ostrzegał przed możliwością ataków. Kiedy rzecznik lankijskiego rządu wskazał odpowiedzialnych rzezi ? National Thowheed Jamath ? świat wciąż tkwił w zdumieniu, w jaki sposób tak mała i nikomu nie znana organizacja mogła dokonać takich zamachów.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Ten człowiek niesie ze sobą śmierć dla Chrześcijan - podziemny Kościół w Chinach
ponad 1 rok temu / Airam
 
Buddyzm to religia, gdyż buddyści odnoszą się do kwestii nadprzyrodzonych: wyznają wiarę w istnienie istot nadprzyrodzonych np. dewy oraz posiadają pogląd na temat życia po śmierci reinkarnacja. Oczywiście to religia nie-teistyczna.
ponad 1 rok temu / błędy precz
 
Następne pseudowierzenie stworzone przez szatana by oddalić ludzi od Pana Boga
ponad 1 rok temu / Alex Wolf
 
Po raz 156... Buddyzm nie jest religią. To jest coś na kształt systemu filozoficznego. Przestańmy powielać błędy.
ponad 1 rok temu / sol
 
Wyobrażenie o buddyzmie powinno prysnąć jakieś 70 lat temu. Skoro nawet zen potrafił się tak zeszmacić podczas drugiej wojny światowej, to nic nie jest bezpieczne.
ponad 5 lat temu / sfdsdf
 
W czasie wojny zanikają instynkty człowieczeństwa - Człowiek staje się, maszynką do zabijania. Gen. Ścibor-Rylski. W czasie pokoju, synowie grzebią swoich ojców - w czasie wojny, ojcowie grzebią swoich synów. (Izajasza 2:4) I wyda wyrok wśród narodów oraz uporządkuje sprawy wielu ludów. I przekują swe miecze na lemiesze, a swe włócznie na noże ogrodnicze. Naród nie podniesie miecza przeciw narodowi ani się już nie będą uczyć wojowania. Najbardziej pokojowo usposobiony lud.
ponad 5 lat temu / werset
 
może napisałby pan jak prześladowani są Buddyści w Tybecie co robią z nimi i z ich krajem robią komunistyczni zwyrodnialcy made in China i jak świat się temu beznamiętnie przygląda to samo co robili z Kościołem w Polsce.I proszę mi nie pisać o pokojowo nastawionym Islamie gdziekolwiek by to nie było.
ponad 5 lat temu / marek
 
Ale że nikt jeszcze nie wpadł na to, by ustanowić "Dzień Buddyzmu" w Kościele?
ponad 5 lat temu / Marguar
 
Przeciez mnisi buddyjscy, z obawy, ze mogliby nadepnac na jakiegos robaczka, zanim postawia stope na ziemi, zamiataja ja przed kazdym nowym krokiem. Podobno slynny Dali Lama, zabraniajac wyznawania wczesniej czczonego przez siebie bostwa, swiadomie przyczynil sie do przesladowan grupy ludzi, ktora owego bostwa nie chce sie wyrzec.
ponad 5 lat temu / DM
 
Dla informacji młodych - Birma obecnie nazywa się Miyranam albo podobnie. I oprócz tego, ze jest buddyjska, to jest rządzona przez armię i do tego buduje najlepszy ustrój polityczno-społeczno-gospodarczy: SOCJALIZM, w oparciu o pomoc Chin Ludowych. Taka azjatycka mentalność i egzotyka. Pozdrowienia - Szczęść Boże!
ponad 5 lat temu / dokładny
 
Porozmawiajmy o sytuacji w krajach gdzie wyznawcy proroka stanowią 20, 30 lub więcej procent populacji. W latach 60-tych nie było żadnego problemu w Europie z tymi wyznawcami. Tak to jest już jest zaplanowane i sterowane.
ponad 5 lat temu / kuzyn
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.