DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


ciekawe co "panów rektorów" tak przypiliło do zabierania głosu w tej sprawie? czemu to ma służyć poza osłabianiem i tak mocno nadszrpeniętego autorytetu uczelni?
7 miesięcy temu / pytanie
 
A czy ktoś przeczytał to oświadczenie? Rektorzy w nim zauważają, iż nie można pozbawiać osób lgbt godności w imię walki z ideologią lgbt. Również zuważają, iż niedopuszczalne jest obrażanie uczuć religijnych innych osób, a eskalacja tego konfliktu z obu stron jest niebezpieczna dla wszystkich. Dlatego nauczycie akademiccy w niej uczestniczący powinni spotkać się z konsekwencjami. Nie widzę nazwiska autora tej publikacji. Też bym się pod nią nie podpisał.
7 miesięcy temu / Umiejący czyta
 
znaczy to, że wszyscy ci rektorzy są do wymiany.
7 miesięcy temu / tak tylko
 
Po zapoznaniu się z treścią stanowiska Prezydium KRASP z dnia 20 sierpnia 2019 r. w sprawie oświadczenia rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz stanowiska Prezydium KRASP z 23 września 2019 roku w sprawie. zachowania podstawowych wartości w debacie publicznej, chciałbym zauważyć, że kwestia orientacji seksualnej jest czymś innym niż ruch LGBT propagujący tą orientację w środowiskach heteroseksualnych oraz obrażający uczucia religijne większości obywateli. Publiczne i zorganizowane ośmieszanie symboli czy obrządków religijnych narusza konstytucyjną zasadę wolności wyznania, a krytyka naruszania prawa nie może być podstawą do piętnowania osób krytykujących. Analogicznie, zorganizowane działania propagujące heteroseksualizm w środowiskach homoseksualnych i obrażające ich wartości moralne jest również naruszaniem prawa. Krytyka takich zachowań nie spotyka się z traktowaniem owej krytyki, jako naruszanie podstawowych wartości w debacie publicznej
7 miesięcy temu / Jacenty123
 
Smutne... gdzie na uczelniach pozostało miejsce na polemikę akademicką? Zupełnie jak za Komuny ! Albo jesteś jednomyślny z "Siłą Narodu PZPR" alb ciebie nie ma. Tak zaczynało sie w latach 70 tych od wyrzucania studentów, później do 89 roku to samo. Widać wraca stare...ale teraz wyrzucają profesowrów. Aż cisną się słowa :"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie? Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli". Jan Zamoyski Opis: z aktu fundacyjnego Akademii Zamojskiej, 1600. I nic od 419 lat się nie zmieniło. Tylko nam telefony komórkowe doszły....
7 miesięcy temu / Jacek
 
Postuluję dekomunizację fundowanych z kieszeni podatników uczelni wyższych w Polsce!
7 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Typowy czerwony bełkot. Najciemniejszą kartą jest obecność ideologów gender na Polskich Uniwersytetach w XXI wieku. Profanacja polskich uczelni. Niebezpieczne źródło skażenia młodego pokolenia studentów ideologią gender. Panowie profesorowie douczcie się, gender "oznacza społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i cechy, które dane społeczeństwo uznaje za właściwe dla kobiet i mężczyzn" Cytan z konwencji stambulskiej. Genderowcy nie uznają płci uwarunkowanej biologicznie gdyż narusza ich wydumane poczycie wolności. Jesteś wolny, cały czas możesz sobie wybierać, czym chcesz być w kontekście płci. Nie koniecznie musisz być zdecydowany na całe życie. Zawsze możesz zmienić zdanie "jesteś wolny". Osoby LGBT i hetero w zdecydowanej większości nie mają nic wspólnego z gender. Nawet nie wiedzą co to jest. Jak widoć panowie profesorowie również. Genderowcy chowają się za osobami LGBT robiąc z nich tarczę do sztucznie generowanego konfliktu. Celem są dzieci.
7 miesięcy temu / Robi
 
A niecały miesiąc temu wynikło z badań naukowych, opublikowanych w "Science", że homoseksualizm nie jest wrodzony. Co teraz?
7 miesięcy temu / Trąbolot
 
Uczelnie to nie prywatny folwark rektorow- dewiantow... za publiczne pieniądze
7 miesięcy temu / Darius
 
A gdzie tu wolność debaty akademickiej, że LGBT nie można krytykować. Orientacja seksualna nie jest kwestią wyboru i tego się nie krytykuje ale ideologię LGBT i jej postulaty już tak.
7 miesięcy temu / trooper
 
?Orientacja seksualna nie jest wyborem stylu życia? - I oni mają tytuły naukowe ? Styl życia nie musi przecież wynikać z tzw. "orientacji". Brawo, panowie "profesorowie" od przyczynkarskich doktoratów z zakresu: marksizmu-leninizmu...
7 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
@Bolek:D to tam, zdanie kończące. Tak właściwie to zdanie kończące rozmowy o szefowaniu w tzw humanistycznych naukach najwyższych:D a i politykierzy jednako OŚWIECENI:D
7 miesięcy temu / szpulas11
 
Jednym słowem zakaz krytykowania guana.
7 miesięcy temu / Kowalski
 
Ale glupi Ci profesorowie...
7 miesięcy temu / n
 
Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, o co,chodzi. Ktoś dał pieniądze, ktoś wziął ?granty na badania naukowe?. Tak to jest, jak się jest pazernym i bez charakteru. To skutki eksterminacji POLSKICH elit.
7 miesięcy temu / Antymodernista
 
Jak za Stalina. Tak komunizm upadł. Czy rektorzy uczelni katolickich też to podpisali?
7 miesięcy temu / Ryś
 
@MX: Minister Gowin jeszcze niedawno był ministrem sprawiedliwości w PO. Na pewno nie ma nic przeciwko temu. W to mu graj.
7 miesięcy temu / patataj
 
List podpisała jedna osoba, w imieniu samego prezydium. Nie wierzę, żeby wszyscy rektorzy popierali to cenzorskie i ideologiczne stanowisko.
7 miesięcy temu / trb
 
uczelnie to miejsca dla wolnomyślicieli ,reszta niech skończy na nauce zawodu
7 miesięcy temu / lil
 
My chcemy sankcji dla osób które chcą sankcji za krytykę LGBT
7 miesięcy temu / pestka
 
Jako pracownikowi akademickiemu - wstyd mi za to. Bo tu mamy ewidentnie do czynienia z zagrożeniem ideologicznym.
7 miesięcy temu / nowy
 
Kwestia tzw. LGBT i globalnego ocieplenia rzekomo wywołanego przez człowieka to nic innego jak demoliberalny łysenkizm.
7 miesięcy temu / Filip S
 
Za kilkadziesiąt lat, gdy proletariat zastępczy LBRT pójdzie w odstawkę komuniści wybiorą sobie inny taran rewolucyjny, rektorzy będą się wstydzić swojego aktu.
7 miesięcy temu / aaa
 
HAŃBA !!!
7 miesięcy temu / Piotr Olszewski
 
kul??? to oni się zlustrowali?
7 miesięcy temu / lustro
 
Rektorzy z legitymacjami PZPR w głębokich szufladach, wyznawcy libertyństwa. Skutki dawnego nakazu przyjmowania do pracy w szkołach wyższych tylko partyjnych.
7 miesięcy temu / Zbigniew
 
Co się w tej Polsce dzieje! Potężna modlitwa za Polskę bo będzie piekło!
7 miesięcy temu / Gosc
 
Żenujące. Co na to Minister Gowin?
7 miesięcy temu / MX
 
ach ta nasza wolność słowa. Naprawdę dzieje się bardzo źle.
7 miesięcy temu / Gość
 
Myślę że to KUL może znów stać się enklawą wolności akademickiej jak za PRL.. Poglądy pracowników są co prawda zróżnicowane, zdarzają się jednostki przemaglowane przez marksizm kulturowy, ale w większości jest normalnie, przynajmniej na razie..
7 miesięcy temu / Cool
 
Jako ojciec dzieci w wieku szkolnym mam poważną zagwozdkę, dokąd w Polsce w ogóle można jeszcze młodzież na studia spokojnie posyłać...
7 miesięcy temu / Brad
 
Żenujące!!!!! Naukowiec w sidłach GŁUPOTY???!!!!
7 miesięcy temu / iksi
 
"Orientacja seksualna" jest wyborem "stylu" życia i to błędnego stylu - propagowanego w mediach zależnych i niestety również w państwowych.
7 miesięcy temu / Obywatel
 
To jest stanowisko Prezydium KRASP! A więc teraz czekamy na protesty rektorów szkół wyższych wchodzących w skład tego ciała, którzy nie zgadzają się z tym co "wypocili" z siebie panowie członkowie prezydium! A co podpisał ten rektor PW. Czekamy!!!
7 miesięcy temu / wall
 
Nie kazdą "orientację" należy tolerować np. złodziejstwo, oszustwo, kłamstwo, skłonności do alkocholizmu, palenia papierosów itp. To są "orientacje" z którymi należy walczyć a nie propagować, podobnie jest z tzw. LBGT. Podobnie jest też z teorią gender tzw. naukowcy zachowują się tak jak by nie odkryto w latach 60-ych u.w. kodu DNA. Jednak stanowisko tych rektorów świadczy że Hitler i Stalin skutecznuie wytępili polską inteligencję i naukowców. Przecież tych rektorów ktoś wybierał, tak jak wybiera ktoś posłów - idiotów
7 miesięcy temu / Czesław
 
A gdzież można znaleźć wyniki głosowania nad tym "stanowiskiem" KRASPu? Jak głosowali np. rektorzy szkół mieniących się katolickimi? Np. rektor KUL czy UKSW? Bo jest interesujące jak głosowali członkowie tego "zacnego" gremium. 108 ich a iluż z nich miało odwagę tam powiedzieć nie? A może teraz Pan Minister - filozof zajmie wreszcie jasne stanowisko. Gdzież tu bowiem idea universitas? Gdzie szukanie i dążenie do prawdy? Gdzie wolność słowa?
7 miesięcy temu / wall
 
Drodzy naukowcy coś się porobiło z waszymi mózgami, albo sami jesteście LGBT albo ktoś was namawia i szantażu,żadna krzywda nie dzieje się odmiencom, moze macie parcie na szklo I popieracie platfusow
7 miesięcy temu / J pracuś
 
Z własnego doświadczenia. Studiowałam 15 lat temu na jednej z Polskich uczelni. Rektor tejże uczelni często powtarzał na swoich zajęciach, że Boga nie ma, że Bóg nie istnieje, że Kościół został wymyślony aby ogłupiać ludzi i nimi rządzić. Otwarcie gloryfikował i mówił, że przynależy do Rotary Club.
7 miesięcy temu / Monika
 
Niewyobrażalne, że ponoć naukowcy, powtarzają tego typu anaukiwe bzdury. Płeć kulturowa? Czy dawniej tak wychwalano marksizm?
7 miesięcy temu / PolAK
 
Profesor - znaczy politowania godny. A portret Feliksa Dzierżyńskiego zawiesili sobie?!
7 miesięcy temu / Rzymianin
 
To raczej trzeba wprowadzić sankcje dla rektorów za odchylenia bolszewicko-faszystowskie. I despotyzm.
7 miesięcy temu / DNA
 
Wprowadzanie zamordyzmu najpierw na uczelniach! Taki trening! Zablokuje to krytykę w przyszłości przy rozwalaniu Polski. Wrogowie Polski górą!
7 miesięcy temu / nie głupota
 
Zlikwidować Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego! Niech każdy płaci za studia sam. Jeden zapłaci za "wiedzę" o LGBT i zakładanie prezerwatywy na banana a drugi za filologię polską lub obcą, medycynę, matematykę, programowanie albo wytrzymałość materiałów, budowę maszyn itd.
7 miesięcy temu / Grzegorz
 
może po prostu wiedzą jak wielu uczonych profesorów czy studentów jest L lub G
7 miesięcy temu / ewa
 
Nie wiem, czy ci panowie mają jakieś zaburzenia psychicznej identyfikacji płci, ale wykazali właśnie dobitnie, że ideologii LGBT ulegli.
7 miesięcy temu / sp
 
To jest otwarty bunt rektorow polskich uczlni przeciwko prawdzie. W takiej chwili nie wolno milczec! Precz z demoniczna ideologia gender!
7 miesięcy temu / Slawomir Tomasz
 
Normalnie sami specjalisci od sodomii ci rektorzy. Chyba sami są zboczeni że wiedzą od czego zależy zboczenie. I pewnie nie ogladali marszy sodomickich z waginami na transparentach. To jest po prostu żenujące. Dobrze tu ludzie 0iszą że chyba wszyscy maja fartuszki.
7 miesięcy temu / Jot
 
Boze moj rektorzy universytetow, tak bezrozumni, jedźcie zapytac sie prostego czlowieka na ulicy albo rolnika na polu, czym jest lgbt to wam odpowie. Ale wiemy o slowach Jezusa : zziekuje ci Ojcze ze zakryles te rzeczy przed madrymi tego swiata a objawiles je prostaczkom.
7 miesięcy temu / erty
 
Żałośni starsi panowie. Głupota jednak ma skrzydła i lata.
7 miesięcy temu / puk
 
Niewiarygodne , ze ci tzw rektorzy są takimi glebokimi ignorantami , wstyd !
7 miesięcy temu / Wioletta
 
jakie "uczelnie" tacy rektorzy
7 miesięcy temu / lolo
 
Niewidzialna pętla zaciska się...
7 miesięcy temu / M.Migas
 
niech wreszcie ktoś temu towarzystwu wytoczy proces za mobbing i stalking w miejscu pracy, niech ktoś zadba o lustracje tego towarzystwa, bo tu już się nóż w kieszeni otwiera.
7 miesięcy temu / axe
 
Stawiam tezę że wszyscy członkowie tego gremium to wolnomularze...
7 miesięcy temu / IzajaszGB
 
Tęczowy zamordyzm postępuje pełną parą. Dawniej wyrzucali z uczelni za podważanie marksizmu-leninizmu, teraz za krytykę LGBT. Marana tha.
7 miesięcy temu / Zych ze Zgorzel
 
Terror gorszy od komunizmu i nazizmu
7 miesięcy temu / R.
 
Tacy rektorzy jak oni wlasnie powinni byc zdeklasowani.
7 miesięcy temu / Jara
 
"Orientacja seksualna nie jest wyborem stylu życia? ? twierdzą naukowcy --- chyba pseudo naukowcy.
7 miesięcy temu / Grzegorz
 
Czegoś tu nie rozumiem. Z jednej strony takie zdanie: ?orientacja seksualna nie jest wyborem stylu życia?, oraz: "rozbieżności płci biologicznej z psychiczną identyfikacją płci?, a z drugiej zdanie powtarzane niczym jakaś mantra, że "płeć nie jest zdeterminowana biologicznie, lecz kulturowo". No to jest czy nie jest zdeterminowana. Sami, profesorkowie, się ośmieszacie. Taka to wasza ta "mondra nałuka". Takie to wasze wykształcenie. Jerzy Dobrowolski ponoć mawiał, że nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony PONAD swoją inteligencję. Jak wy...
7 miesięcy temu / Bolek
 
Czy ci rektorzy opłacani przez polskiego podatnika należą do tajnej organizacji antypolskiej ? Bolszewickie metody które chcą wprowadzać mogą to sugerować!
7 miesięcy temu / upadek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.