DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Rektorzy polskich uczelni wyższych chcą sankcji dla naukowców krytykujących LGBT

Rektorzy polskich uczelni wyższych chcą sankcji dla naukowców krytykujących LGBT
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Odpowiedzialność dyscyplinarna czeka wszystkich naukowców, którzy dopuszczą się krytyki środowisk LGBT. To oficjalne stanowisko Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, które opublikowano w sieci.

 

Akademicy zrzeszeni w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wystosowali oświadczenie, w którym można zauważyć nawiązanie do sprawy prof. Aleksandra Nalaskowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który kilka tygodni temu opublikował felieton krytykujący LGBT. Naukowcy z organizacji KRASP są zdania, że wszelka krytyka tych środowisk powinna być karana dyscyplinarnie.

 

„Wyrażamy nasz głęboki sprzeciw wobec działalności tych członków wspólnoty akademickiej, którzy używają języka przywołującego najciemniejsze karty historii Polski i świata. Czyny takie – uchybiające obowiązkom nauczyciela akademickiego i godności zawodu nauczyciela akademickiego – powinny bezwarunkowo podlegać odpowiedzialności dyscyplinarnej w naszych uczelniach” – czytamy w stanowisku Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

 

„Orientacja seksualna nie jest wyborem stylu życia” – twierdzą naukowcy i dodają, że ich zdaniem „wybory dokonywane przez osoby o orientacji LGBT są bardzo trudnymi decyzjami, wynikającymi z rozbieżności płci biologicznej z psychiczną identyfikacją płci”. „Nie jest to kwestia zarażenia ideologicznego” – napisano.

 

Pod oświadczeniem Konferencji Rektorów podpisał się jej przewodniczący, prof. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej. Warto dodać, że wiceprzewodniczącym organizacji jest prof. Andrzej Tretyn, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. To właśnie on niedawno zawiesił prof. Aleksandra Nalaskowskiego, który opublikował felieton przedstawiający w negatywnym świetle środowiska promujące ideologię LGBT.

 

Jak zauważa jeden z wykładowców akademickich, komentujący sprawę na portalu wPolityce.pl, organizacja zrzeszająca rektorów wsparła w ostatnim czasie naukowca krytykującego Metropolitę Krakowskiego. „KRASP nie tak dawno jednomyślnie poparła rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego w Poznaniu w jego napastliwej wypowiedzi pod adresem abpa Marka Jędraszewskiego, wypowiedzi jednocześnie pełnej admiracji dla ideologii i ruchów LGBT” – czytamy na portalu.

 

Przypomnijmy, że prof. Aleksander Nalaskowski po serii protestów części akademików, studentów oraz tysięcy internautów, został odwieszony i powrócił do pracy akademickiej.

 

 

Źródło: forumakademickie.pl, wPolityce.pl

WMa

 


DATA: 2019-09-26 12:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ciekawe co "panów rektorów" tak przypiliło do zabierania głosu w tej sprawie? czemu to ma służyć poza osłabianiem i tak mocno nadszrpeniętego autorytetu uczelni?
8 miesięcy temu / pytanie
 
A czy ktoś przeczytał to oświadczenie? Rektorzy w nim zauważają, iż nie można pozbawiać osób lgbt godności w imię walki z ideologią lgbt. Również zuważają, iż niedopuszczalne jest obrażanie uczuć religijnych innych osób, a eskalacja tego konfliktu z obu stron jest niebezpieczna dla wszystkich. Dlatego nauczycie akademiccy w niej uczestniczący powinni spotkać się z konsekwencjami. Nie widzę nazwiska autora tej publikacji. Też bym się pod nią nie podpisał.
8 miesięcy temu / Umiejący czyta
 
znaczy to, że wszyscy ci rektorzy są do wymiany.
8 miesięcy temu / tak tylko
 
Po zapoznaniu się z treścią stanowiska Prezydium KRASP z dnia 20 sierpnia 2019 r. w sprawie oświadczenia rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz stanowiska Prezydium KRASP z 23 września 2019 roku w sprawie. zachowania podstawowych wartości w debacie publicznej, chciałbym zauważyć, że kwestia orientacji seksualnej jest czymś innym niż ruch LGBT propagujący tą orientację w środowiskach heteroseksualnych oraz obrażający uczucia religijne większości obywateli. Publiczne i zorganizowane ośmieszanie symboli czy obrządków religijnych narusza konstytucyjną zasadę wolności wyznania, a krytyka naruszania prawa nie może być podstawą do piętnowania osób krytykujących. Analogicznie, zorganizowane działania propagujące heteroseksualizm w środowiskach homoseksualnych i obrażające ich wartości moralne jest również naruszaniem prawa. Krytyka takich zachowań nie spotyka się z traktowaniem owej krytyki, jako naruszanie podstawowych wartości w debacie publicznej
8 miesięcy temu / Jacenty123
 
Smutne... gdzie na uczelniach pozostało miejsce na polemikę akademicką? Zupełnie jak za Komuny ! Albo jesteś jednomyślny z "Siłą Narodu PZPR" alb ciebie nie ma. Tak zaczynało sie w latach 70 tych od wyrzucania studentów, później do 89 roku to samo. Widać wraca stare...ale teraz wyrzucają profesowrów. Aż cisną się słowa :"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie? Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli". Jan Zamoyski Opis: z aktu fundacyjnego Akademii Zamojskiej, 1600. I nic od 419 lat się nie zmieniło. Tylko nam telefony komórkowe doszły....
8 miesięcy temu / Jacek
 
Postuluję dekomunizację fundowanych z kieszeni podatników uczelni wyższych w Polsce!
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.