DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Rektor UMK doniósł do prokuratury na profesora Bartyzela

Rektor UMK doniósł do prokuratury na profesora Bartyzela
Prof. Jacek Bartyzel

Komentarz profesora Jacka Bartyzela zamieszczony w związku z atakami na Polskę izraelskich polityków przebywających na warszawskim szczycie bliskowschodnim, spotkał się z nietypową puentą. Rzadko bowiem zdarza się, by rektor uczelni składał wniosek do prokuratury przeciwko własnemu pracownikowi z powodu jego poglądów.

 

Gdy premier Izraela i tamtejszy p.o. ministra spraw zagranicznych w specyficzny sposób okazywali wdzięczność za warszawską gościnę (przypomnijmy: oskarżali Polskę o zbrodnie na Żydach), profesor Jacek Bartyzel zamieścił na Facebooku dosadny komentarz nawiązujący do utrwalonych w Piśmie Święty słów Pana Jezusa na temat faryzeuszy.

 

„Żydzi są plemieniem żmijowym, pełnym pychy, jadu i złości. Trzeba po prostu trzymać ich na dystans tak wielki jak tylko możliwe” – napisał między innymi wybitny historyk idei. Skrytykował też rodaków, którzy „kalają własne gniazdo, gorliwie przyłączając się do polakożerczej kampanii pomówień”.

W związku z tymi słowami profesor Adam Leszczyński ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej wystąpił do rektora uczelni, w której wykłada profesor Bartyzel, o wymierzenie mu kary.  

 

Jak pisze portal nowości.com, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, prof. Andrzej Tretyn zwrócił się w tej sprawie do wymiaru sprawiedliwości. – Za sugestią rzecznika dyscyplinarnego rektor skierował do Prokuratury Rejonowej w Toruniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego w artykułach 256 i 257 kodeksu karnego – przyznała Ewa Walusiak-Bednarek z UMK.

 

Chodzi zapewne o „nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość” oraz „znieważanie grupy ludności albo poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości”.

 

Ponadto postępowanie wyjaśniające w sprawie wpisu profesora prowadzi rzecznik dyscyplinarny uniwersytetu. Sam zainteresowany zaapelował na Facebooku o niezamieszczanie komentarzy obraźliwych wobec kogokolwiek. Nad Wisłą występowanie w obronie dobrego imienia Polski staje się coraz bardziej niebezpieczne.  

 

 

Źródło: nowości.com / Facebook

RoM

 

 


DATA: 2019-03-21 07:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kto,nie mógłby zaófać Tretynowi! W szczególności, w sprawach architektoniczne-budowlanych...
8 miesięcy temu / Emil
 
W czasach Jezusa nie było żadnych Żydów/ żydów. Byli Judejczycy, judejczycy, Hebrajczycy, Faryzeusze itd. Nie było talmudu to nie mogło być mowy o Żydach/ żydach. Jezus Żydem został pod koniec XVI wieku, kiedy słowo Judejczyk w Biblii Jakuba Wujka przetłumaczono na Żyd. A Judejczyk to nie Żyd. Potomkami Judejczyków w prostej lini prawdopodobnie są arabowie zamieszkujący okupowaną Palestynę
8 miesięcy temu / gosc
 
Pan Profesor, któremu wielki szacunek i którego życie ciężko doświadcza, wiedział co mówi i nie obleciał Go strach, ze popełnia slowozbrodnię. Jest człowiekiem Prawdy, tej jedynej. Panie Profesorze, nic się nie zmieniło i nie zmieni do końca. Plemię zmijowe zawsze wybiera Barabasza. Ale proszę mi wierzyć, wiele krzyży musza dziś postawić obok Pańskiego. I wielu, razem z Panem, zmartwychwstanie. AMDG.
8 miesięcy temu / Antymodernista
 
Jakim prawem rektor zgłasza sprawę do prokuratury a prokuratura ma się nią rzekomo zająć, skoro wpis został opublikowany na Facebooku? Przecież serwery FB nie leżą w Polsce a FB nie jest firmą zarejestrowaną w Polsce, więc może co najwyżej podlegać prawu unijnemu a nie naszemu KK.
8 miesięcy temu / kvt
 
Co to za "rektor"? Z Platformy?
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
13 i 14 lutego 2019 roku w Warszawie , premier Izraela nawoływał do rozpoczęcia III Wojny Światowej
8 miesięcy temu / Pejot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.