DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Rektor UMK doniósł do prokuratury na profesora Bartyzela

Rektor UMK doniósł do prokuratury na profesora Bartyzela
Prof. Jacek Bartyzel

Komentarz profesora Jacka Bartyzela zamieszczony w związku z atakami na Polskę izraelskich polityków przebywających na warszawskim szczycie bliskowschodnim, spotkał się z nietypową puentą. Rzadko bowiem zdarza się, by rektor uczelni składał wniosek do prokuratury przeciwko własnemu pracownikowi z powodu jego poglądów.

 

Gdy premier Izraela i tamtejszy p.o. ministra spraw zagranicznych w specyficzny sposób okazywali wdzięczność za warszawską gościnę (przypomnijmy: oskarżali Polskę o zbrodnie na Żydach), profesor Jacek Bartyzel zamieścił na Facebooku dosadny komentarz nawiązujący do utrwalonych w Piśmie Święty słów Pana Jezusa na temat faryzeuszy.

 

„Żydzi są plemieniem żmijowym, pełnym pychy, jadu i złości. Trzeba po prostu trzymać ich na dystans tak wielki jak tylko możliwe” – napisał między innymi wybitny historyk idei. Skrytykował też rodaków, którzy „kalają własne gniazdo, gorliwie przyłączając się do polakożerczej kampanii pomówień”.

W związku z tymi słowami profesor Adam Leszczyński ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej wystąpił do rektora uczelni, w której wykłada profesor Bartyzel, o wymierzenie mu kary.  

 

Jak pisze portal nowości.com, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, prof. Andrzej Tretyn zwrócił się w tej sprawie do wymiaru sprawiedliwości. – Za sugestią rzecznika dyscyplinarnego rektor skierował do Prokuratury Rejonowej w Toruniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego w artykułach 256 i 257 kodeksu karnego – przyznała Ewa Walusiak-Bednarek z UMK.

 

Chodzi zapewne o „nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość” oraz „znieważanie grupy ludności albo poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości”.

 

Ponadto postępowanie wyjaśniające w sprawie wpisu profesora prowadzi rzecznik dyscyplinarny uniwersytetu. Sam zainteresowany zaapelował na Facebooku o niezamieszczanie komentarzy obraźliwych wobec kogokolwiek. Nad Wisłą występowanie w obronie dobrego imienia Polski staje się coraz bardziej niebezpieczne.  

 

 

Źródło: nowości.com / Facebook

RoM

 

 


DATA: 2019-03-21 07:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kto,nie mógłby zaófać Tretynowi! W szczególności, w sprawach architektoniczne-budowlanych...
2 miesiące temu / Emil
 
W czasach Jezusa nie było żadnych Żydów/ żydów. Byli Judejczycy, judejczycy, Hebrajczycy, Faryzeusze itd. Nie było talmudu to nie mogło być mowy o Żydach/ żydach. Jezus Żydem został pod koniec XVI wieku, kiedy słowo Judejczyk w Biblii Jakuba Wujka przetłumaczono na Żyd. A Judejczyk to nie Żyd. Potomkami Judejczyków w prostej lini prawdopodobnie są arabowie zamieszkujący okupowaną Palestynę
2 miesiące temu / gosc
 
Pan Profesor, któremu wielki szacunek i którego życie ciężko doświadcza, wiedział co mówi i nie obleciał Go strach, ze popełnia slowozbrodnię. Jest człowiekiem Prawdy, tej jedynej. Panie Profesorze, nic się nie zmieniło i nie zmieni do końca. Plemię zmijowe zawsze wybiera Barabasza. Ale proszę mi wierzyć, wiele krzyży musza dziś postawić obok Pańskiego. I wielu, razem z Panem, zmartwychwstanie. AMDG.
2 miesiące temu / Antymodernista
 
Jakim prawem rektor zgłasza sprawę do prokuratury a prokuratura ma się nią rzekomo zająć, skoro wpis został opublikowany na Facebooku? Przecież serwery FB nie leżą w Polsce a FB nie jest firmą zarejestrowaną w Polsce, więc może co najwyżej podlegać prawu unijnemu a nie naszemu KK.
2 miesiące temu / kvt
 
Co to za "rektor"? Z Platformy?
2 miesiące temu / Zbigniew
 
13 i 14 lutego 2019 roku w Warszawie , premier Izraela nawoływał do rozpoczęcia III Wojny Światowej
2 miesiące temu / Pejot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66995"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.