DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2019 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Rektor Instytutu Jana Pawła II wspiera gruntowne i kontrowersyjne zmiany na uczelni

Rektor Instytutu Jana Pawła II wspiera gruntowne i kontrowersyjne zmiany na uczelni
Fot. pixabay.com/Pixabay License

Rektor Papieskiego Instytutu ds. Małżeństwa i Nauk Rodzinnych Jana Pawła II wsparł zmiany prowadzone na uczelni. W opinii ks. Pierangelo Sequeriego, pozwolą one na dążenie uczelni do doskonałości. Zasugerował jednocześnie, że Instytut nie był w idealnej kondycji za czasów papieży Jana Pawła II oraz Benedykta XVI.

 

W rozmowie z Vatican News, ks. Pierangelo Sequeri stanął w obronie kontrowersyjnych zmian w Instytucie dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną. W ostatnich miesiącach dokonano „korekt”, które przez wielu ekspertów były traktowane jako możliwość zmiany tradycyjnego podejścia do spraw związanych z nauczaniem o małżeństwie. Zwierzchnicy uczelni zdecydowali o zmianie statutu, a także zwolnieniu dwóch znanych i wieloletnich naukowców, cieszących się dużym zaufaniem papieża Jana Pawła II.

 

Ks. Pierangelo Sequeri, mianowany rektorem przez papieża Franciszka w 2016 roku, stwierdził, że zmiany dokonane w Instytucie, a także nowy program studiów, będą początkiem dążenia do doskonałości uczelni. „Mam nadzieję, że z tym krokiem, choć trudnym, Instytut może stać się instytucją doskonałości Stolicy Apostolskiej” - powiedział.

 

Radykalne zmiany dokonane w Instytucie spotkały się z silnym, choć wszystko wskazuje, że daremnym oporem ze strony nauczycieli i studentów, którzy obawiali się, że zmiany doprowadzą do zdrady idei przyświecających papieżowi Janowi Pawłowi II. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nowym wykładowcą Instytutu został ks. Maurizio Chiodi, który w pewnych wyjątkach akceptuje stosowanie przez małżeństwa antykoncepcji. Pogląd ten jest sprzeczny z tradycyjnym nauczaniem Kościoła i stanowiskiem twórcy Instytutu.

 

Zaskakująca wypowiedź ks. Maurizio Chiodi padła podczas jednej z konferencji w Rzymie, kiedy powołując się na encyklikę papieża Franciszka Amoris laetitia stwierdził, że czasami stosowanie antykoncepcji jest „konieczne”. „Sztuczna metoda regulacji poczęć może zostać uznana za przejaw odpowiedzialności, nie po to, by radykalnie odrzucić dar, jakim jest dziecko, ale dlatego, że w niektórych sytuacjach odpowiedzialność wzywa parę i rodzinę do innych form przyjmowania i gościnności” – miał powiedzieć ks. Chiodi.

 

Wracając do wypowiedzi Rektora uczelni warto zauważyć, że ks. Sequeri jest zdania, że Instytut po opublikowaniu nowego programu studiów, powraca do „normalności” i że nowy program wniesie „decydujący wkład”.

 

„Kiedy widzi się konkretne treści i horyzonty kursów, rozumie się znaczenie tego przejścia, które bez wątpienia, podobnie jak wszystkie przejścia, ma elementy wysiłku, trudu, nowości, z którymi trzeba się zmierzyć” – powiedział w rozmowie z Vatican News. Ks. Sequeri dodał, że program pokazał, że „tradycja Instytutu i innowacje… harmonizują się i łączą”.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 

 


DATA: 2019-09-25 15:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wspiera bo musi, tego wymaga ZACHOWANIE stanowiska/ roboty. Żenada.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Przecież wszyscy ci moderniści grzeszą pychą. Uważają się za mądrzejszych nawet od samego Pana Jezusa, skoro zmieniają Jego naukę w wielu ważnych kwestiach.
1 miesiąc temu / @Druh Ryszard
 
...słowa nie powiem...
1 miesiąc temu / Kasandra
 
Czyli jawne się staje odrzucenie prawdy przez nich.
1 miesiąc temu / sp
 
Czyli nowa, postępowa , "doskonała" teologia moralna.
1 miesiąc temu / Ruben
 
nauki Tradycyjne o rodzinie będą blokowane to właśnie oznacza antykoncepcja, nie dać się narodzić zdrowej nauce, prześladować tradycjonalistów, skoro w małej nie okazał się wierny tzn nauce Kościoła, ta doskonałość, o której mówi to fałszywa doskonałość, która niszczy ludzkie życie tyle w temacie.
1 miesiąc temu / axe
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.