DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Rekordowy Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Oto prawdziwa moc rodzin!

Rekordowy Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Oto prawdziwa moc rodzin!
Fot. MA /PCh24.pl Kraków, Marsz dla Życia i Rodziny (2019)

W czasie kiedy ataki na Kościół i rodzinę stają się coraz silniejsze, a środowiska LGBT+ poczynają sobie coraz śmielej, nie zważając na innych, mieszkańcy Krakowa – tak jak w tym roku 130 innych polskich miast – wyszli na ulice, by zamanifestować swoje przywiązanie do wiary i tradycji. To dobry moment, by zewrzeć szyki i walczyć o przyszłość Polski dla naszych dzieci. Bo lewicowa ideologiczna walka z „mową nienawiści”, „tolerancją” nabiera tempa. Czas się obudzić. Zanim nas całkiem „zatolerują”.

 

Wśród uczestników krakowskiego Marszu, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, nie zabrakło rodzin z dziećmi, małżeństw oczekujących potomstwa, dziadków, a także osób duchownych. Z maszerującymi była także Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty. Wedle pierwszych szacunków, frekwencja na marszu była rekordowa, a mimo panującego skwaru swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości zamanifestowało ponad 2 tys. osób. Oto prawdziwa siła rodzin, które pragną dla swoich dzieci dobrej przyszłości.

 

Uczestników Marszu łączy ten sam cel. Idą, by zamanifestować, że życie jest najwyższą wartością i trzeba je chronić. Chcą pokazać, że to rodzina ufna Bogu jest miejscem, w którym dzieci mogą się najpełniej rozwinąć do dojrzałego życia. Chcą głośno powiedzieć, że nie ma zgody na seksedukację dzieci w szkołach.

 

W czasie Marszu zbierane były też podpisy pod obywateolskim projektem ustawy Stop pedofilii.

 

Jak zauważył Krystian Kratiuk, redaktor naczelny PCh24.pl, w dobie prób zainstalowania (także w Polsce) politpoprawnej dyktatury LGBT+, Marsze dla Życia i Rodziny stanowią jednocześnie powiew normalności, odwagi i nadziei. - Od lat zapowiadana jest nam rewolucja obyczajowa w Polsce i wyraźnie widzimy, że w ostatnich miesiącach jej akuszerzy wyraźnie przyspieszyli. My też musimy przyspieszyć! Ochrona życia i rodziny stanowi obowiązek każdego Polaka i katolika. Szacunek dla nich stanowi bowiem resztki cywilizacji chrześcijańskiej wściekle atakowanej przez wielkie media, organizacje międzynarodowe i państwowe. Marsze idą przez Polskę już od wielu lat, ale w tym roku frekwencja na nich jest zdecydowanie najwyższa w historii. Dlaczego? Dlatego że Hydra rewolucji obyczajowej podniosła łeb zamachując się na nasze świętości. Wara od naszych rodzin! – podkreślił.

 

Spraw, które dla rodzin są ważne jest wiele. To wciąż zbyt mało chronione życie, to wciąż obowiązująca Polskę genderowa konwencja stambulska, to próby wprowadzenia bocznymi drzwiami edukacji seksualnej. Dzieje się to przy równoczesnej nachalnej promocji środowisk LGBT+ i ich postulatów – od zawierania związków partnerskich począwszy (z wizją na legalizację „homomałżeństw”) poprzez legalizację aborcji (nawet „na życzenie”), seksedukację, na adopcji dzieci przez homoseksualne pary kończąc.

 

Wzmożenie żądań homolobby idzie w parze ze wściekłym atakiem na Kościół. Byliśmy już świadkami próby zabójstwa kapłana, dewastacji ołtarza, przydrożnych figur, kapliczek nagrobków, pomników świętych oraz bluźnierstw – jak parodia Mszy św. podczas stołecznej homoparady, gdańskie kpiny z procesji Bożego Ciała i Najświętszego Sakramentu czy zniekształcenie i poniewieranie wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Wszystko to dzieje się pod płaszczykiem walki z „dyskryminacją” i z wołaniem o „tolerancję” dla środowisk LGBT+ na ustach.

 

 

Piotr Podlecki, koordynator krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny, słusznie pyta co jeszcze musi się wydarzyć, by ludzie zorientowali się, że już nie długo „zatolerują cię na śmierć”? Razem z Twoją rodziną, dziećmi, bliskimi. Właśnie dlatego trzeba dziś mężnie stanąć w obronie cywilizacji chrześcijańskiej.

 

- Stajemy dziś w obronie dzieci, ich prawa do życia, by mogły się urodzić. Stajemy w obronie sumień naszych dzieci, bo są tacy, którzy próbują im wmówić, że zło, grzech są normalnością i twierdzą, że nimi trzeba się kierować. Stajemy w obronie normalności naszych dzieci, by miały prawo do wychowania w tradycyjnej, konserwatywnej, katolickiej Polsce. Stajemy w obronie nauki naszych dzieci, by ci, którzy je kształcą, podawali wiedzę, mądrość pokoleń, a nie ideologię. Stajemy w obronie rodzin, by dawały dzieciom poczucie bezpieczeństwa i wsparcia – podkreślił.

 

Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie wystartował z Placu Matejki i wyruszył w kierunku Rynku Głównego, a następnie Parku im. H. Jordana, gdzie na uczestników tej pięknej prorodzinnej manifestacji czekały atrakcje. Oprawę Marszu swoją obecnością uświetniła orkiestra Częstochowa Pipes and Drums.

 

tekst i zdjęcia

Marcin Austyn

 


DATA: 2019-06-16 17:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Spośród tylu rzeczy z którymi można walczyć w imieniu dobra dzieci i rodziny wybraliście akurat... LGBT. W jaki niby sposób to środowisko przyczynia się do rozpadu Polskich rodzin? Ludzi nie da się zamienić w homoseksualistów, jedyne co można i należy robić to propagować piękną CHRZEŚCIJAŃSKĄ wartość jaką jest szacunek dla bliźniego. Żadna społeczność nie jest idealna, a kompletną przesadą jest nazwanie LGBT "agresywnym środowiskiem". Bo naprawdę tak często zdarza się że gej przychodzi pobić heteroseksualistę... a nie, przepraszam, to działa na odwrót. Czasami dochodzi do tego, że społeczność w walce o swoje ideologie niszczy dobra innych społeczności. Większość osób raczej tego nie popiera, tak jak ja. Poniżanie i niszczenie wymienionych: kapliczek, wizerunków itd. jest czynem radykalnej części LGBT a jak wiadomo każda "ideologia" ciągnie za sobą radykalistów. A jak już mowa o tej ideologii, to na czym ona polega? My nie krzywdzimy Was, Wy nie krzywdźcie Nas.
ponad 1 rok temu / Konrad
 
Szkoda, że tego dnia żar lał się z nieba - było 35st.C w cieniu. Ze względów zdrowotnych do marszu nie dołączyliśmy, ale dołączamy z poparciem.
ponad 1 rok temu / Ania
 
Dziękuję wszystkim za udział w tym przedsięwzięciu! Najukochańsi, Bóg zapłać za ukazanie przywiązania do prawdziwych wartości! Mój Rzeszów już za kilka dni. :
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 
W Krakowie było na marszu 2 000 i to jest rekord. W Gdańsku było podobno nawet 20 000! S ja myślałem, że w Gdańsku to już mieszka sam dramat, patrząc na wyniki głosowań!
ponad 1 rok temu / mianga
 
Dlaczego taka straszna muzyka? O.o. Ten marsz nie jest wesoły ani podnoszący na duchu tylko wygląda jak marsz wojenny w kolorowych barwach. Dzieci są smutne, rodzice są smutni a dookoła krzyki i skandowane hasła. Ja mojego dziecka w taki tłum bym nie zabrała : a szkoda...
ponad 1 rok temu / Nikola
 
wyciągnij z tego wnioski
ponad 1 rok temu / do Daro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.