DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2018 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Rekordowa oglądalność nie uratowała „Roseanne". Wystarczył jeden antyobamowski tweet

Rekordowa oglądalność nie uratowała „Roseanne". Wystarczył jeden antyobamowski tweet
fot. PLANET PHOTOS /FORUM
#USA    #OSTRACYZM    #TWEETER    #SERIAL    #ROSEANNE    #DONALD TRUMP    #ROSEANNE BARR    #HOLLYWOOD    #METOO    #RASIZM    #OSKARŻENIA

Pierwszy odcinek sitcomu popularnego amerykańskiego serialu „Roseanne” osiągnął rekordową oglądalności. Zarząd telewizji ABC zadecydował jednak o zdjęciu serialu z anteny. Powodem była działalność na Twitterze jednej z aktorek.

 

Roseanne Barr, aktorka grająca główną rolę w popularnym amerykańskim serialu podpadła zarządowi telewizji swoją działalnością na Twitterze. W jednym z postów, opublikowanym 31 maja 2018 r. obraziła pracowniczkę administracji Baracka Obamy, Valerie Jarret. Napisała, że „wygląda jak dziecko Bractwa Muzułmańskiego i Planety małp”.

 

Dodatkowo Barr nie ukrywała swojej sympatii dla prezydentury Donalda Trumpa. Mimo poparcia dla obecnego prezydenta, sukces serialu zapewniał jej współpracę. Do czasu. Szybko przekonała się, że w środowisku artystycznym, zdominowanym przez osoby wyznające lewicowo – liberalną narrację panuje swego rodzaju mafijna zasada omerty. Wystarczył jeden – w ich mniemaniu – rasistowski tweet, aby gwiazda została pozbawiona pracy. Nie pomogły nawet spodziewane ogromne zyski z serialu.

 

„Roseanne” był serialem nadawanym w latach 1988 – 1997. W żartobliwy sposób ukazywał życie typowej amerykańskiej rodziny z klasy średniej. Przez dwie dekady sytuacja tej warstwy społecznej wyraźnie się pogorszyła. Mimo wszystko, pierwszy odcinek nowego sezonu sitcomu miał premierę w marcu 2018 r. Z miejsca osiągnął rekord oglądalności (ponad 27 mln), a plany na pierwszy sezon poszerzono o kilka odcinków. Po aferze z tweetem głównej aktorki, momentalnie przerwano zdjęcia, serial został zdjęty z anteny, a umowę rozwiązano.

 

Źródło: cnn.com / twitter.com

PR


DATA: 2018-06-13 13:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ależ to doskonała sytuacja dla innych prawicowych stacji, które dzięki takiemu rozpromowaniu mogą tylko skorzystać i kontynuować serial na swoich kanałach. Coś z pozoru nazwać można krachem okazać się może początkiem odskoczni pozytywnych mediów. ;)
4 miesiące temu / Andrem
 
Wydaje mi się, że ten twit to był tylko pretekst. Sedno tkwi w tym, że Amerykanie zatęsknili za tą klasą średnią, która wymiera i popularność tego serialu... Dlatego zakończono do niego zdjęcia. Nie mogą bowiem promować normalności...
4 miesiące temu / matkaPolka
 
To gorzej niż w Związku Radzieckim i Chinach za Stalina.
4 miesiące temu / DNA
 
Obrażanie na twitterze czy gdzie indziej też nie jest powodem do dumy i męczennictwa nie ma co tu nikomu przypisywać, w końcu wiedzą czyja ręka ich karmi.
4 miesiące temu / jw
 
to jest wojna cywilizacji !
4 miesiące temu / nowy porządek masonów
 
I takiej konsekwencji w realizowaniu swoich poglądów powinniśmy się od nich uczyć.
4 miesiące temu / tamiko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.