Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Ks. Grzegorz Bliźniak

Rekolekcje adwentowe o rzeczach ostatecznych. Część III: Piekło


Odtwórz w YouTube
 

Wielu dziś neguje, jeżeli nie istnienie piekła, to fakt, że w piekle w ogóle ktokolwiek się znajduje. Jak pogodzić piekło z Bożym Miłosierdziem? Co zrobić, jak żyć, żeby uniknąć piekła? Na czym polega istota piekła? – pyta ks. Grzegorz Bliźniak w III części rekolekcji adwentowych portalu PCh24. Zapraszamy!


DATA: 2020-01-03 20:53:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Do Golden: Bracie! Ale czy totalną abstrakcją są warunki jakie panują w Piekle? Z wizji Świętej Siostry Faustyny, są one następujące; utrata Boga, ustawiczny wyrzut sumienia, nigdy się już ten los nie zmieni, ogień - który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej, jest to straszna męka, jest to ogień czysto duchowy, zapalony gniewem Bożym. Dalej - jest ustawiczna ciemność, straszny zapach duszący, a chociaż jest ciemność, widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje. Szósta męka jest ustawiczne towarzystwo szatana i straszna rozpacz, nienawiść Boga, złorzeczenia, przekleństwa, bluźnierstwa. Nieważne, czy ktoś jest ateistą, racjonalistą, modernistą, czy inną marionetką szatana. Piekło dotyczy każdego kto się nie nawróci. Nie bierzmy przykładu z tych którzy są martwi duchowo, ale z tych, którzy żyją dla życia wiecznego. Króluj nam Chryste!
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Piekło jako utrata Boga na wieczność, cierpienie niewyobrażalne z tego powodu. Ale jak mówić o tym komuś, kto nie potrzebuje Boga? Komu On do niczego nie jest potrzebny? Traci więc coś, co mu nie jest potrzebne - totalna abstrakcja. A już wielu takich...
3 miesiące temu / Golden
 
No ale jak rozpoznać "ludzi za których nie należy się modlić"? To dosyć szokujące...
3 miesiące temu / bvr
 
Konkretne rekolekcje a nie jakaś jezuickie psychoanalizy.
3 miesiące temu / Ro
 
Nie zgadzam się z twierdzeniem, że są ludzie, za których nie warto się modlić. Bóg może najbardziej zatwardziałych sprowadzić do owczarni. Przykładem satanista, okultysta i spirytysta Bartłomiej Longo, za którego modlił się jego przyjaciel i ten nawrócił się i jeszcze wiele dokonał dla wiary, o czym łatwo przeczytać na katolickich stronach. W 1980 sw Jan Paweł II beatyfikował go.
3 miesiące temu / czloax
 
Wspaniałe rekolekcje
3 miesiące temu / Barbara Joanna
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 132 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.