DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Do Golden: Bracie! Ale czy totalną abstrakcją są warunki jakie panują w Piekle? Z wizji Świętej Siostry Faustyny, są one następujące; utrata Boga, ustawiczny wyrzut sumienia, nigdy się już ten los nie zmieni, ogień - który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej, jest to straszna męka, jest to ogień czysto duchowy, zapalony gniewem Bożym. Dalej - jest ustawiczna ciemność, straszny zapach duszący, a chociaż jest ciemność, widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje. Szósta męka jest ustawiczne towarzystwo szatana i straszna rozpacz, nienawiść Boga, złorzeczenia, przekleństwa, bluźnierstwa. Nieważne, czy ktoś jest ateistą, racjonalistą, modernistą, czy inną marionetką szatana. Piekło dotyczy każdego kto się nie nawróci. Nie bierzmy przykładu z tych którzy są martwi duchowo, ale z tych, którzy żyją dla życia wiecznego. Króluj nam Chryste!
9 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Piekło jako utrata Boga na wieczność, cierpienie niewyobrażalne z tego powodu. Ale jak mówić o tym komuś, kto nie potrzebuje Boga? Komu On do niczego nie jest potrzebny? Traci więc coś, co mu nie jest potrzebne - totalna abstrakcja. A już wielu takich...
9 miesięcy temu / Golden
 
No ale jak rozpoznać "ludzi za których nie należy się modlić"? To dosyć szokujące...
9 miesięcy temu / bvr
 
Konkretne rekolekcje a nie jakaś jezuickie psychoanalizy.
9 miesięcy temu / Ro
 
Nie zgadzam się z twierdzeniem, że są ludzie, za których nie warto się modlić. Bóg może najbardziej zatwardziałych sprowadzić do owczarni. Przykładem satanista, okultysta i spirytysta Bartłomiej Longo, za którego modlił się jego przyjaciel i ten nawrócił się i jeszcze wiele dokonał dla wiary, o czym łatwo przeczytać na katolickich stronach. W 1980 sw Jan Paweł II beatyfikował go.
9 miesięcy temu / czloax
 
Wspaniałe rekolekcje
9 miesięcy temu / Barbara Joanna
 
Wspaniała katecheza! Dziękuję.
9 miesięcy temu / dig
 
Bóg zapłać za piękną katechezę.
9 miesięcy temu / Anna
 
Choć to przerażające słowa, Bóg zapłać za nie: "Są ludzie, za których nie polecam się modlić. Nie ma sensu modlitwa za tych ludzi, ponieważ oni są tak całkowicie zamknięci, że żadna modlitwa im nie pomoże. Oni już jak gdyby piekło wybrali tutaj na ziemi i do tego piekła na własne żądanie wchodzą już tutaj, jak gdyby zanurzają się powoli krok po kroku w piekle, czyli w rzeczywistości bez Boga, już tutaj na ziemi."
9 miesięcy temu / kwiatek77
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.