Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Rekolekcje adwentowe o rzeczach ostatecznych. Część II: Sąd Boży


Odtwórz w YouTube
 

Dzisiaj pójdziemy dalej, pójdziemy od śmierci do Sądu Bożego. Następny trudny temat. Można powiedzieć, że jeszcze trudniejszy, bo – jak mówiłem w I konferencji –  my się może nie tyle boimy śmierci, co tego wszystkiego, co po śmierci nas czeka. A to co nas czeka zaraz po śmierci to Sąd Boży, spotkanie z naszym kochającym Zbawicielem, ale również sprawiedliwym Sędzią, który będzie wynagradzać za dobre, ale – jak mówi jedna z sześciu Prawd Wiary – za zło będzie karać – zauważa ks. Grzegorz Bliźniak w II części rekolekcji adwentowych portalu PCh24. Zapraszamy!

 

Rekolekcje adwentowe o rzeczach ostatecznych. Część I: śmierć


DATA: 2020-01-02 10:39:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Słowa Pana Jezusa o Judaszu : "Lepiej by było dla tego człowieka, gdyby się nie narodził" świadczą o potępieniu Judasza.
9 miesięcy temu / Szasta
 
NIE WIEDZIAŁEM,ŻE KOŚCIÓŁ STWIERDZIŁ POTĘPIENIE JUDASZA...SĄ DZISIAJ KAZNODZIEJE,KTÓRZY GŁOSZĄ,ŻE SPOTKAJĄ JUDASZA W NIEBIEO.ADAM SZUSTAK.MOCNE SĄ TE REKOLEKCJE,ZMUSZAJĄ DO BARDZO POWAŻNEGO POTRAKTOWANIA SWOJEGO ŻYCIA I WŁASNEGO ZBAWIENIA ORAZ WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚCI TEŻ ZA INNYCH ZABAWIENIE.
9 miesięcy temu / REBELIAN
 
No proszę - Kościół oficjalnie umieścił w piekle tylko jednego Judasza, uroczyście, na soborze, zapewne poprzedzając ten fakt badaniami i dysputami... Franciszek zaś wyciąga Judasza z piekła, nazywając go obrazem zagubionej owcy, na podstawie nieokreślonej płaskorzeźby wisielca i człowieka niosącego rannego. Pan Lisicki dokładnie omówił to w jednym z programów "wierzę".
9 miesięcy temu / Wojtek
 
Bóg zapłać X. Grzegorzowi. OSTATNI CONFITEOR Dzień, rok, wieki wieków jak jedna godzina na świata zegarze dziejów przemijanie. Żyjesz i nie wiesz, przekornie, nie widzisz, że teraz na zawsze wszystko się zaczyna. Czy położysz głowę, czy idziesz zmęczony, wiedz, że do końca idąc na początek wrócisz, a Inny cię prowadzi, opasuje słowem, nawet kiedy nie chcesz: bądź błogosławiony! W Jego Miłości sens dla nas jest głęboki: Alfa, Omega, Bóg-Człowiek, kiedyś, dziś, i tej Ofiary Przenajświętszej akt, co na śmierć do drzewa krzyża przybity był wyrokiem. To mówi Pismo Święte, że Miłość, a nie złoto jest najcenniejszym darem, i Krew co wybiela, i jak złamany grosz, sumienia żalu jedna łza, to skarb, którego rdza nie zżera. Niech będzie więc ostatni confiteor twój, przed Agnus Dei, z nadzieją na zwycięstwo, a nie jak dzwonu serca jęczącego głos, po bitwie, co w godzinę klęski pękło. W.R.2018
9 miesięcy temu / gość katolik
 
ann - ale musi się ukorzyć! Nie można przebaczyć temu który uważa że nic złego nie zrobił a zrobił. Weźmy aborcję - jak wyobrażasz sobie koegzystencję duszy zabitego dziecka i lekarza który je zabił i nic złego w tym nie widzi? Będzie się zwracał do niego per - wyskrobek? To relacja miłości w raju?
9 miesięcy temu / Jot
 
Cytat nr 77 z "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny: Ciemności i pokusy. ?Wtenczas padałam twarzą na ziemię przed Najświętszym Sakramentem i powtarzałam te słowa: Chociażbyś mnie zabił, ja Ci ufać będę.? Tak trzeba stawiać sprawę.
9 miesięcy temu / panMarek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 154 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.