DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Słowa Pana Jezusa o Judaszu : "Lepiej by było dla tego człowieka, gdyby się nie narodził" świadczą o potępieniu Judasza.
3 miesiące temu / Szasta
 
NIE WIEDZIAŁEM,ŻE KOŚCIÓŁ STWIERDZIŁ POTĘPIENIE JUDASZA...SĄ DZISIAJ KAZNODZIEJE,KTÓRZY GŁOSZĄ,ŻE SPOTKAJĄ JUDASZA W NIEBIEO.ADAM SZUSTAK.MOCNE SĄ TE REKOLEKCJE,ZMUSZAJĄ DO BARDZO POWAŻNEGO POTRAKTOWANIA SWOJEGO ŻYCIA I WŁASNEGO ZBAWIENIA ORAZ WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚCI TEŻ ZA INNYCH ZABAWIENIE.
3 miesiące temu / REBELIAN
 
No proszę - Kościół oficjalnie umieścił w piekle tylko jednego Judasza, uroczyście, na soborze, zapewne poprzedzając ten fakt badaniami i dysputami... Franciszek zaś wyciąga Judasza z piekła, nazywając go obrazem zagubionej owcy, na podstawie nieokreślonej płaskorzeźby wisielca i człowieka niosącego rannego. Pan Lisicki dokładnie omówił to w jednym z programów "wierzę".
3 miesiące temu / Wojtek
 
Bóg zapłać X. Grzegorzowi. OSTATNI CONFITEOR Dzień, rok, wieki wieków jak jedna godzina na świata zegarze dziejów przemijanie. Żyjesz i nie wiesz, przekornie, nie widzisz, że teraz na zawsze wszystko się zaczyna. Czy położysz głowę, czy idziesz zmęczony, wiedz, że do końca idąc na początek wrócisz, a Inny cię prowadzi, opasuje słowem, nawet kiedy nie chcesz: bądź błogosławiony! W Jego Miłości sens dla nas jest głęboki: Alfa, Omega, Bóg-Człowiek, kiedyś, dziś, i tej Ofiary Przenajświętszej akt, co na śmierć do drzewa krzyża przybity był wyrokiem. To mówi Pismo Święte, że Miłość, a nie złoto jest najcenniejszym darem, i Krew co wybiela, i jak złamany grosz, sumienia żalu jedna łza, to skarb, którego rdza nie zżera. Niech będzie więc ostatni confiteor twój, przed Agnus Dei, z nadzieją na zwycięstwo, a nie jak dzwonu serca jęczącego głos, po bitwie, co w godzinę klęski pękło. W.R.2018
3 miesiące temu / gość katolik
 
ann - ale musi się ukorzyć! Nie można przebaczyć temu który uważa że nic złego nie zrobił a zrobił. Weźmy aborcję - jak wyobrażasz sobie koegzystencję duszy zabitego dziecka i lekarza który je zabił i nic złego w tym nie widzi? Będzie się zwracał do niego per - wyskrobek? To relacja miłości w raju?
3 miesiące temu / Jot
 
Cytat nr 77 z "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny: Ciemności i pokusy. ?Wtenczas padałam twarzą na ziemię przed Najświętszym Sakramentem i powtarzałam te słowa: Chociażbyś mnie zabił, ja Ci ufać będę.? Tak trzeba stawiać sprawę.
3 miesiące temu / panMarek
 
Wspaniałe rekolekcje - dziękuję - Bóg zapłać
3 miesiące temu / jb
 
tamże: "Prawda wiary o świętych obcowaniu wyraża między innymi przekonanie o tym, że miłość, dobroć, życzliwość, przychylne nastawienie pozostaje w świętych na zawsze. W zbawionych i w duszach czyśćcowych zostaje wszystko to, co kształtuje bliskość duchową, psychiczną. Dlatego mieszkańcy nieba i dusze w czyśćcu są duchowo "blisko" nas. Ich "bliskość" duchowa, uformowana przez miłość, jest świadoma, w pełni przez nich przeżywana. Potępieni natomiast są "daleko" od zbawionych i od nas: daleko ? w sensie duchowym. Są "daleko" z powodu swojej nienawiści, nieżyczliwości, pychy, pogardy, zazdrości."; "Po odłączeniu się duszy od ciała znika nawet taka nieprecyzyjna możliwość określania jej "miejsca" w przestrzeni, jaką jest przypisywanie jej obecności tam, gdzie znajduje się ciało. Brak przestrzennych wymiarów duszy i brak jej łączności z ciałem sprawia, że nie potrafimy powiedzieć, "jak daleko" w sensie przestrzennym od nas znajdują się zmarli."
3 miesiące temu / kwiatek77
 
tamże: "Czym jest bliskość duchowa i oddalenie duchowe? Trudno mówić o przestrzennym usytuowaniu zmarłych w stosunku do nas, o ich bliskości lub oddaleniu przestrzennym. Zmarli mogą być "blisko" lub "daleko" od nas w innym znaczeniu. Mogą być "blisko" nas duchowo lub "daleko" duchowo, bo "dla ducha przestrzeń nie istnieje". W duszach zmarłych zachowuje się na wieczność ich bliskość psychiczna, o ile istniała na ziemi, lub psychiczne oddalenie, jeśli takie ukształtowało się w nich za życia i utrwaliło w duszy odłączonej od ciała. Pozostaje w nich bliskość lub oddalenie duchowe, którego nie wyraża się w centymetrach, metrach, kilometrach lub latach świetlnych."; "To, że ktoś jest bliski uczuciowo lub daleki i obojętny, znaczy również, że ma wpływ dostrzegalny na moje życie lub nie wpływa na mnie. Imponuje mi i przez to skłania mnie do naśladowania go, do podążania za jego radami, albo, przeciwnie, jest mi obojętny"
3 miesiące temu / kwiatek77
 
tamże: "Opuszczenie ciała przez duszę nie oznacza przestrzennego oddalenia się od tej materii, która była ludzkim ciałem, lecz ustanie oddziaływania na nie. W chwili śmierci kończy się szczególna forma obecności duszy w ciele przez ożywiające je działanie, przez nadawanie materii formy życia ludzkiego, osobowego. Martwe ciało to takie, w którym dusza nie podtrzymuje życia. Przez to nie jest ona już w nim obecna. Nie znaczy to, że jest od niego daleko w sensie przestrzennym. O posiadającym ciało człowieku możemy powiedzieć, że stoi lub siedzi przy nas. Takie przestrzenne określanie odległości od nas dusz zmarłych staje się niemożliwe z chwilą ich odłączenia się od ciała."; "Dusze nie są ani daleko, ani blisko od nas w sensie przestrzennym. Blisko lub daleko od nas może być tylko byt, który tak jak materia ma swoje przestrzenne wymiary i przez to zajmuje jakieś konkretne miejsce przestrzeni."
3 miesiące temu / kwiatek77
 
tamże:"Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boże. To podobieństwo ujawnia się na różne sposoby. Jedną z jego form jest między innymi to, że dusza jest bezwymiarowa tak jak Bóg; że podobnie jak Bóg działa ona w przestrzeni, a jednak tą przestrzenią ? tak jak i On ? nie jest ograniczona. W przeciwieństwie do materialnego ludzkiego ciała byt duchowy nie zajmuje miejsca w przestrzeni, bo nie posiada wymiarów, przez które mógłby ją zajmować. Odnosi się to również do ludzkiej duchowej duszy i do duchowych przejawów jej aktywności."; "Ze względu na brak wymiarów trudno określić ilość zajmowanego miejsca i przestrzenne położenie myśli, uczuć, decyzji woli a także ? ludzkiego "ja", ludzkiej duszy. Z duszą ludzką jest podobnie jak z myślami, uczuciami, decyzjami wolnej woli, z planami, marzeniami. Tak jak one nie ma ona przestrzennych wymiarów, nie zajmuje więc miejsca w przestrzeni kosmicznej i z tego powodu nie potrafimy określić jej przestrzennego położenia"
3 miesiące temu / kwiatek77
 
tamże: "O obecności przez działanie można też mówić w wypadku ukazywania się istot, które nie posiadają widzialnego i przestrzennego ciała. Kiedy dzieci w Fatimie widziały anioła, to dostrzegały wywołane przez niego zjawisko o ludzkich kształtach, podobne do człowieka, mówiącego do nich, pouczającego ich. Naszym ludzkim językiem mówimy, że anioł ukazał się dzieciom w Fatimie. Nie znaczy to, że anioł przyjął ciało i że zajmował jakąś przestrzeń. Oznacza to, że zadziałał tam w nadzwyczajny sposób, który dzieci mogły odebrać swoimi zmysłami: wzrokiem, słuchem czy nawet dotykiem. Była to obecność anioła pozaprzestrzenna ? przez działanie...Nie jest też wykluczona jakaś pozaprzestrzenna obecność dusz zmarłych w naszym przestrzennym świecie przez ich działanie."
3 miesiące temu / kwiatek77
 
tamże: "Na czym polega obecność istot duchowych przez ich działanie? Istnieją różne formy obecności. Jedne odnoszą się do bytów materialnych, inne ? do bytów duchowych. Byty materialne są gdzieś obecne w sposób przestrzenny. W odniesieniu do bytów duchowych, które nie mają wymiarów przestrzennych, nie można mówić o obecności przez zajmowanie jakiegoś miejsca w przestrzeni. Można natomiast w odniesieniu do tego rodzaju bytów mówić o obecności przez oddziaływanie, przez wpływanie na coś lub na kogoś. Duchowy podmiot, duchowa substancja zaznacza swoją obecność przez swoją aktywność. Mówimy naszym ułomnym ludzkim językiem, że istota duchowa jest tam, gdzie działa, albo tam, gdzie pojawiają się skutki jej działania. Ten rodzaj obecności można odnieść do Boga, do aniołów a także do ludzkiej duszy, obecnej w całym ciele, które swoim działaniem ożywia."
3 miesiące temu / kwiatek77
 
Gdyby miłosierdzie Boga zależało od miłosierdzia człowieka to byłaby to tylko sprawiedliwość. MIŁOSIERDZIE to przymiot BOGA, który może je okazać największemu grzesznikowi nie mającemu zasług...
3 miesiące temu / ann
 
Większa niż strach,silniejsza niż obawa jest miłość do Chrystusa.Wszystko wytrzymam,byleby tylko Przytulił mnie do swego kochającego Serca...
3 miesiące temu / Baja
 
Bóg zapłać.
3 miesiące temu / Anna
 
Wierzę, że po śmierci nie ma czasu ale jest wieczność = nie może więc być żadnych 3 dni, w czasie których dusza krąży po świecie. Śmierć człowieka nie rozciąga się na jakieś 3 dni, w których dusza odłączona od ciała lata sobie tu i tam, aby prosić innych o modlitwę = albo człowiek żyje albo umarł. Dusza nie jest jakimś innym rodzajem materii ale Osobą bez ciała = świadomością i pamięcią zmysłową połączoną z duchem = rozumem, wolą, pamięcią pojęć abstrakcyjnych. Dusza nijak nie może prosić o modlitwę po śmierci = jak tylko za pozwoleniem od Boga. Dusze z czyśćca, które do świętych przychodziły = one już były po sądzie szczegółowym i zostały osądzone na czyściec duszy, przed wejściem do Nieba. Dusza po śmierci nie może iść tam, gdzie ma wolę iść, bo po śmierci człowiek nie ma ciała, które by pełniło jego wolę. Gdy umierali Święci przychodzili do nich Święci z Nieba? aby towarzyszyć? co mieliby robić przez te 3 dni, gdyby dusza miała pozostać w tym cza
3 miesiące temu / kwiatek77
 
KKK 1022 Każdy człowiek w swojej nieśmiertelnej duszy otrzymuje ZARAZ PO śmierci wieczną zapłatę na sądzie szczegółowym, który polega na odniesieniu jego życia do Chrystusa i albo dokonuje się przez oczyszczenie Por. Sobór Lyoński II: DS 857-858; Sobór Florencki II: DS 1304-1306; Sobór Trydencki: DS 1820. albo otwiera BEZPOŚREDNIO wejście do szczęścia nieba Por. Benedykt XII, konst. Benedictus Deus: DS 1000-1001; Jan XXII, bulla Ne super his: DS 990. albo stanowi BEZPOŚREDNIO potępienie na wieki Por. Benedykt XII, konst. Benedictus Deus: DS 1002." Jedyna zwłoka, która może nastąpić dla duszy po śmierci człowieka, to przebywanie duszy w czyśćcu przed jej wejściem do Nieba.
3 miesiące temu / kwiatek77
 
"Fulla Horak, to Polka ze Lwowa, której dziadek był Czechem. Urodzona w 1909, musiała wraz z rodziną opuścić rodzinne strony. Uciekając przed Rosjanami w czasie I Wojny Światowej, dotarła aż do Wiednia, ale większość życia spędziła w Polsce, gdzie w 1993 roku zmarła w opinii świętości." Lecz nie jest uznana nawet za sługę Bożą ani za błogosławioną! Cytat z rozaniec.maryjni.pl/wydruki/strona0004.html ukazuje sylwetki niektórych osób, mających objawienia prywatne. Osobiście nie biorę pod uwagę objawień nie zatwierdzonych przez Kościół. Nawet święci nie byli nieomylni we wszystkim co napisali. Na szczęście w prywatne objawienia nie musimy wierzyć aby być zbawionymi. Ja wierzę, że od razu po śmierci dusza idzie na sąd szczegółowy i nie błąka się nigdzie po ziemi. KKK 1051 Każdy człowiek w swojej duszy nieśmiertelnej otrzymuje na sądzie szczegółowym, BEZPOŚREDNIO po śmierci, wieczną zapłatę od Chrystusa, Sędziego żywych i umarłych." BEZPOŚREDNIO = OD RAZU! BEZ ZWŁOKI!
3 miesiące temu / kwiatek77
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.