DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Rejs Grety Thunberg przez Atlantyk wcale nie był eko? Szokujące ustalenia hiszpańskiej prasy

Rejs Grety Thunberg przez Atlantyk wcale nie był eko? Szokujące ustalenia hiszpańskiej prasy
Fot. Jack Hill /News Licensing / FORUM

„Głośna ekologiczna podróż Grety Thunberg na COP25 mogła być mistyfikacją”, uważa hiszpański dziennik „ABC”. Według gazety organizatorzy trzytygodniowego rejsu nastoletniej Szwedki, która katamaranem przez Atlantyk dotarła na Półwysep Iberyjski, zataili prawdę o zasilającym statek paliwie.

 

Greta Thunberg dotarła na rozpoczęty 2 grudnia w Madrycie szczyt klimatyczny ONZ po 21 dniach rejsu katamaranem z Nowego Jorku do Lizbony. Jak sama podkreślała – podróż tego typu środkiem transportu nie wygeneruje do atmosfery takiej ilości dwutlenku węgla niż np. przelot samolotem przez Atlantyk. Właśnie dlatego Szwedka zdecydowała się przepłynąć ocean.

 

W sobotę, w ostatnim dniu COP25, hiszpański dziennik „ABC” zauważył, że na skutek silnych wiatrów w kierunku zachodnim, jakie towarzyszyły rejsowi Grety Thunberg niemożliwe było pokonanie Atlantyku w trzy tygodnie w „sposób ekologiczny”. „Dlaczego organizatorzy rejsu Thunberg zataili informację o pochodzącej z innej planety, ekologicznej technologii napędzania katamaranu”, zapytano złośliwie.

 

Według szacunków „ABC” katamaran „Vagamonde”, którym Thunberg pokonała Atlantyk, zużywał podczas jednej godziny rejsu średnio około 16 litrów paliwa. „Policzcie sami, ile zużyli paliwa podczas całej podróży. Jak bardzo zatruli (środowisko)? Znacznie bardziej, niż gdyby podróżowali samolotem z Nowego Jorku do Madrytu” – napisano.

 

Mimo pozytywnych opinii nt. zaangażowania młodej aktywistki w walkę na rzecz klimatu relacjonujące COP25 hiszpańskie media wielokrotnie również krytykowały Thunberg: zarzucały jej m.in. podróżowanie na cudzy koszt, promowanie własnej osoby, a także odciąganie młodzieży od zajęć szkolnych.

 

Źródło: rmf24.pl, „ABC”

TK


DATA: 2019-12-14 17:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

biedna marionetka
7 miesięcy temu / anka
 
Czy ktoś jeszcze bierze tą panikę na poważnie? Sterowana, ograniczona, marionetka, której udowodniono powiązania z lobby energetycznym
7 miesięcy temu / Xxx
 
@Król Artur w Norwegii obowiązek szkolny trwa do 16 roku życia, a Greta skończyła już 16 lat. Dalsza edukacja jest dobrowolna.
7 miesięcy temu / rndm1234
 
Ciekawe gdzie zmiescili te 8 tysięcy litrów ropy
7 miesięcy temu / Xxy
 
ktoś, kto myśli , że to wszystko się rozejdzie po kościach jest wyjątkowo naiwnym człowiekiem. Zakaz hodowli zwierząt, dodawanie alergenów do mięsa, przejście na elektryczny transport. To wszystko jest zapisane w dokumentach które podpisał polski rząd. Po przekroczeniu pewnej granicy odbudowanie produkcji nie będzie już możliwe. Będziemy marzli w domach i umierali z głodu. Bezrobocie na poziomie 80 %.
7 miesięcy temu / Pejot
 
To jest jasne dla każdego kto choćby był na splywie kajakowym. Dziewczynka jest autustykiem, a wykorzystują ja dorośli dla biznesu.
7 miesięcy temu / Klops
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.