DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Rehabilitacja przestępców homoseksualnych. Najpierw Niemcy, teraz Brytyjczycy

Rehabilitacja przestępców homoseksualnych. Najpierw Niemcy, teraz Brytyjczycy
Photo by Hadas Parush/Flash90/Forum

Dopiero co Niemcy ogłosiły, że będą wypłacać odszkodowania homoseksualistom skazanym za czyny seksualne w przeszłości, a teraz Wielka Brytania zapowiedziała, że zamierza zrehabilitować wszystkich gejów, którzy za czyny sodomskie zostali osadzeni w więzieniu.

 

Brytyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało, że uniewinni wszystkich mężczyzn skazanych za „dobrowolne stosunki homoseksualne” w przeszłości.  Rząd w Londynie ogłosił, że tysiące ludzi, którzy zostali skazani na mocy już nieobowiązujących ustaw anty-homoseksualnych, mają być zrehabilitowani pośmiertnie. Ci, którzy jeszcze żyją, będą mogli zwrócić się do rządu z prośbą o wyczyszczenie kartoteki.

 

Minister sprawiedliwości Sam Gyimah mówił, że „rząd próbuje naprawić krzywdy”. - Jest to niezwykle ważne, aby ułaskawić osoby skazane za historyczne już przestępstwa seksualne, które dziś byłyby na podstawie obecnych przepisów niewinne – argumentował Gyimah.

 

Ułaskawienia takiego środowisko homoseksualne domagało się od zakończenia II wojny światowej m.in. dla Alana Turinga, prekursora nowoczesnych komputerów, który niesłusznie uważany jest za wynalazcę Enigmy. Po 75 latach kłamstw, sami Brytyjczycy przyznali, że maszynę łamiącą kody niemieckie skonstruowano wyłącznie w oparciu o wiedzę Polaków: Mariana Rejewskiego i Henryka Zygalskiego. W 2013 r. Turinga pośmiertnie zrehabilitowano.

 

Po wojnie Turing został oskarżony o „naruszenie moralności publicznej” wskutek seksu z mężczyznami. Sąd dał mu wybór: więzienie albo przymusowa terapia hormonalna. Wybrał terapię hormonami żeńskimi. W 1954 r. mężczyzna popełnił samobójstwo. Premier Gordon Brown we wrześniu 2009 roku przeprosił w imieniu rządu Wielkiej Brytanii za „całkowicie niesprawiedliwe” i „straszne” potraktowanie Turinga. W 2013 królowa Elżbieta II pośmiertnie ułaskawiła matematyka.

 

Kilka innych krajów, w tym Kanada i Nowa Zelandia, także rozważają możliwość rehabilitacji skazanych sodomitów.

 

Seks między mężczyznami był nielegalny w Anglii do 1967 roku. W Szkocji i Irlandii Północnej tego typu relacje były zakazane jeszcze dłużej. W 2001 r. doszło do obniżenia wieku domniemanej zgody na stosunki homoseksualne. Teraz seks mężczyzny z szesnastolatkiem nie jest zakazany.

 

Sodomici domagają się przeprosin od władz. Żyjący jeszcze artyści i intelektualiści oburzają się, że rząd nie wyczyści kartotek automatycznie, ale że trzeba się do niego zwrócić z wnioskiem.

 

Za homoseksualne stosunki skazano m.in. pisarza Oskara Wilde’a. Do 1967 roku łącznie w Wielkiej Brytanii - z powodu naruszenia moralności publicznej wskutek czynów homoseksualnych - skazano ponad 60 tys. mężczyzn. 15 tys. z nich wciąż żyje.   

 

Źródło: csmonitor.com

AS


DATA: 2016-10-21 14:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pomijac styl, Wiktor ma oczywiscie racje. Nie gubmy meritum sprawy oskarzajac Witkora o bycie nie-hetero bo rzeczywiscie wyglada ze redaktor skupil sie na watku homo zaniedbujac warsztat.
ponad 3 lata temu / Anglia
 
Po co ten język nienawiści? Jesteś nie-hetero, czy co?
ponad 3 lata temu / do Wiktor
 
"(...) który niesłusznie uważany jest za wynalazcę Enigmy" NIKT NIGDY nie uważał Turinga "wynalazcą Enigmy" wy bando niedouczonych hien dziennikarskich. Enigma to NIEMIECKIE urządzenie szyfrujące a Turing w oparciu o obliczenia polskich matematyków stworzył urządzenie DESZYFRUJĄCE Enigmę! Do książek!
ponad 3 lata temu / Wiktor
 
Najpierw rehabilitacja, później jakiś projekt-grant ze środków UE dla promocji wytworów umysłu tych "znakomitości".
ponad 3 lata temu / babel
 
To do kogo odczuwamy popęd nie do końca zależy od nas samych. Tak jak w przypadku praktycznie każdej choroby. Na pewno homoseksualiści wymagają naszego wsparcia. Może za wyjątkiem tych, którzy uczestniczą w marszach LGBT. To są osoby mocno zdemoralizowane, które nie widzą nic złego w swojej chorobie, choć myślę, że i im powinniśmy spróbować pomoc. Powinniśmy wyciągnąć rękę do tych wszystkich ludzi, i wprowadzić, dla ich dobra przymusowe leczenie. Za tym powinien iść zakaz homopropagandy. Nie ma szans jednak na to, skoro rząd nie jest w stanie nawet zakazać mordowania niewinnych dzieci.
ponad 3 lata temu / Oburzony
 
zapominają o zagładzie Sodomy i Gomory,
ponad 3 lata temu / Sylwester
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.