DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Reforma sądów zakończyła w Polsce komunizm – uważa minister Błaszczak. A kiedy wróci wolny rynek?

Reforma sądów zakończyła w Polsce komunizm – uważa minister Błaszczak. A kiedy wróci wolny rynek?
Mariusz Błaszczak. By P. Tracz / KPRM [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości zakończyło w Polsce czas komunizmu – uważa minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Niestety nic nie wskazuje na to, by rządzący poszli za ciosem i dokonali dekomunizacji w myśleniu polityków o gospodarce.

 

Można powiedzieć w ten sposób: tydzień temu, bo wtedy prezydent podpisał ustawy, w Polsce skończył się komunizm, gdyż wymiar sprawiedliwości wyszedł z komunizmu de facto bez zmian – stwierdził w radiowej Jedynce szef MSWiA, odnosząc się również do wprowadzonej nad środowiskiem sędziowskim kontroli.

 

Projekty pana prezydenta Andrzeja Dudy zmieniają wymiar sprawiedliwości w ten sposób, że ustanawiają nad nim kontrolę społeczną. Wcześniej rządził się własnymi prawami. To była korporacja, która odpowiadała wyłącznie przed sobą. Wszystkie nadużycia, wszystkie patologie były zupełnie pozbawione odpowiedzialności – powiedział Mariusz Błaszczak.

 

Ciężko uznać jednak ograniczenie wpływów ludzi powiązanych z reżimem komunistycznym na sądownictwo za ostatni krok na drodze do dekomunizacji Polski. Kiedy więc Polacy mogą spodziewać się od rządu prawdziwie dobrej zmiany w dziedzinie gospodarki? Z wypowiedzi polityków PiS wynika, że w tej materii likwidowanie pozostałości po komunizmie nie jest niestety planowane.

 

 

Źródło: polskieradio.pl

MWł

 

 


DATA: 2017-12-27 10:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Minister! Uwłaczasz Pan inteligencji swoich pracodawców. W 1989 większość dała się wykorzystać, dzisiaj wielu pokiwa z politowaniem głową nad tak buńczuczną wypowiedzią. "Złapał Kozak Tatarzyna..." chciałoby się rzec.
ponad 2 lata temu / agricola
 
Moze pan Blaszczak mie wie, ze np. sedzia Zabłocki Prezes Izby Karnek SN, ktorego sie usowa z SN w stanie wojennym byl adwokatem broniacym opozycjonistow. Moze nich pan blaszczak zapyta prezesa Kaczynskiego kiedy zrzeknie soe doktoratu pisanego pod kierunkiem zagorzalego komunisty
ponad 2 lata temu / Oszukamy przez PIS
 
Jeżeli podpisanie ustaw tydzień temu zakończyło w Polsce komunizm, to czym były rządy PiS przez ostatnie 2 lata i w okresie 2005 - 2007? Z wypowiedzi tego pana wynika, że, niestety, były komunistyczne. Choć logika obecnej władzy bywa niekonwencjonalna.
ponad 2 lata temu / wwm
 
Jaka reforma? Przecież nic nie zmieniono.
ponad 2 lata temu / Robert
 
A kiedy koniec komunizmu u producentów i siewców idei czyli na uczelniach?
ponad 2 lata temu / Polwojtek
 
Dość sprawnie udało się zlikwidować "komunistyczny" przemysł, wyprodukować horrendalne bezrobocie, obdarować milionami Polaków zachodnich "przyjaciół". Ważne dobre samopoczucie kolejnych władz!
ponad 2 lata temu / Kowalski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.