DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Reforma oświaty w USA. Prezydent krytycznie o testach

Reforma oświaty w USA. Prezydent krytycznie o testach
REUTERS / FORUM
#USA    #EDUKACJA    #PREZYDENT    #REFORMA    #SZKOŁA    #UCZNIOWIE    #OŚWIATA    #TESTY

Barack Obama stwierdził, że uczniowie powinni mieć mniej testów sprawdzających ich umiejętności, a postępy w nauce powinny być mierzone w inny sposób. Zdaniem prezydenta, zbyt dużo testów sprawia, iż nauka staje się nudna. 


- Zbyt często to, co robimy za pomocą tych testów służy do karania uczniów, albo w niektórych przypadkach, do karania szkół – Obama krytykował system edukacji podczas spotkania z nauczycielami, rodzicami i uczniami jednego z wielokulturowych liceum w Waszyngtonie.


Szef rządu amerykańskiego chce, aby eksperci wprowadzili nowe wzory testów, które uczniowie rozwiązywaliby nie co roku, ale co kilka lat. Testy, zdaniem prezydenta„muszą mieć sens”, a samo egzaminowanie powinno przebiegać w mniej stresującej uczniów atmosferze.


Jednocześnie, Barack Obama dodał, że szkoły powinny być oceniane na podstawie kryteriów innych niż wyniki testów uczniów i frekwencji. Prezydent wskazywał na to,że szkoły zbyt często koncentrują się na uczeniu „sztuczek” dotyczących tego, jak prawidłowo rozwiązywać testy, a zapominają o prawdziwej nauce. Szef administracji amerykańskiej ubolewał nad tym, że uczniowie nie zdobywają wiedzy na temat otaczającego ich świata, różnych kultur, osiągnięć naukowych i nie umieją matematyki. - Wszystko, czego się uczą to, w jaki sposób wypełnić test i jakie zastosować triki, aby zdać egzamin, co sprawia, że edukacja nie jest interesująca- mówił amerykański przywódca.


Prezydent uznał przydatność testów sprawdzających podstawowe zdolności ucznia jedynie do diagnozowania mocnych i słabych stron danej osoby.


Uwagi Obamy dot. standardów edukacji pojawiły się w związku z obawami o to, że zbyt wiele szkół w USA nie będzie w stanie spełnić norm edukacyjnych, zakładających osiągnięcie przez uczniów do 2014 r. 100-procentowej biegłości w matematyce, czytaniu i przedmiotach ścisłych. Wszyscy eksperci są zgodni, że nie uda się osiągnąć tego celu.


Administracja Obamy zaproponowała zastąpienie norm mniej rygorystycznymi wymogami, które zakładają, że do 2020 r. wszyscy uczniowie kończący szkołę średnią powinni być gotowi do kontynuowania nauki lub rozpoczynać pracę zawodową.


Prezydent przygotowuje nowy projekt reformy oświatowej. Miałaby ona być przyjęta przed rozpoczęciem roku szkolnego tej jesieni. Jest to jednak mało prawdopodobne. Kongres koncentruje się bowiem na budżecie i gospodarce. Parlamentarzyści mogą też nie chcieć przeznaczyć większych dotacji na edukację – a to zakłada projektowana reforma.


Zgodnie z propozycjami administracji Obamy, poszczególne stany wraz z rządem federalnym miałyby uruchomić specjalne programy, przyznające dotacje szkołom i nauczycielom, którzy opracują nowatorskie programy nauczania. Pomysłowi nauczyciele mieliby otrzymywać także dodatkowe środki i nagrody.

Prezydent podczas spotkania z latynoską młodzieżą zachęcał ją do kontynuowania nauki. Tylko jedno na pięcioro dzieci latynoskich chodzi do przedszkoli. Mniej niż 30 proc. zdaje maturę. Obama podkreślił, że w dzisiejszych czasach coraz więcej miejsc pracy wymaga zaawansowanych umiejętności.

 Źródło: The Blaze, AS.


DATA: 2013-01-28 15:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.