DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Reforma edukacji: młodzież dowie się jak naśladować śmiech i płacz, a fizyki nauczy geograf

Reforma edukacji: młodzież dowie się jak naśladować śmiech i płacz, a fizyki nauczy geograf
fot. Marcin Bielecki/FORUM

Wprowadzana przez minister edukacji Krystynę Szumilas reforma edukacji, opracowana jeszcze przez jej poprzedniczkę, Katarzynę Hall, to m.in. infantylne nazwy kursów i słabe przygotowanie nauczycieli do prowadzenia nowych przedmiotów.

 

Ostatni etap reformy edukacji ma wejść do szkół już we wrześniu. Część uczniów zakończyła edukację takich przedmiotów jak fizyka, biologia, czy geografia na pierwszej klasie liceum. Teraz mają się uczyć tych przedmiotów w bloku przyroda.

 

A ten blok to przede wszystkim dość naiwne nazwy kursów, takie jak „Wynalazki, które zmieniły świat”, „Energia – od Słońca do żarówki”, „Największe i najmniejsze”, „Piękno i uroda” czy „Woda – cud natury”. Uczniowie będą się na przykład uczyć o takich zjawiskach jak śmiech i płacz, poznają ich charakterystykę, oraz dowiedzą się jak można je naśladować za pomocą instrumentów.

 

Co więcej, brakuje odpowiednio przeszkolonych nauczycieli do nauczania przyrody. Jak się okazuje przedmiotu w ramach którego mają być nauczane fizyka, chemia, biologia lub geografia może uczyć… fotograf.

 

Ministerstwo Edukacji w ubiegłym roku nie wydało na dokształcanie nauczycieli zaplanowanych środków. Mimo to, przedstawiciele resortu edukacji podkreślają, że wydali więcej niż w 2011 roku, kiedy przeznaczono na ten cel 13 mln.

 

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

ged


DATA: 2013-07-05 09:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uczę w liceum. Od początku tych "reform" obserwuję systematyczny spadek wiedzy u uczniów - obecnie są opóźnieni 2 lata w stosunku do stanu sprzed reformy. A wystarczyło dofinansować szkoły... Teraz to już katastrofa nie do naprawienia.
ponad 7 lat temu / geo
 
no i prosta droga do produkcji debilnego społeczeństwa,ale w tym szaleństwie jest metoda,z głupim i pjanym mozna zrobić wszystko dodajac do tego gender i jest spoleczeństwo na miare XXX wieku!!
ponad 7 lat temu / gert
 
Nie tylko programy nauczania, także wychowanie zostało przez obecną ekipę sprowadzone do zera.W szkołach mamy dyktaturę dzieci. W liceach mądrej młodzieży coraz mniej.
ponad 7 lat temu / bella
 
Współczuję będą głupsi od obecnych lemingów.A co na to ich rodzice?
ponad 7 lat temu / cynik
 
Niestety chodzi o liceum... Chcą ogłupić społeczeństwo, bo takim lepiej kierować... Nie zdadzą matury - nie dostaną się na studia a w konsekwencji mniej będą poznawać i rozumieć i wszystko będzie można ludziom wcisnąć np. globalne ocieplenie klimatu albo homo-propagandę.
ponad 7 lat temu / gość
 
Tematy całkiem interesujące,ale tak dla I-IV klasy szkoły podstawowej. Nie śmiem nawet sądzić,że chodzi o liceum?!
ponad 7 lat temu / gojaha
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.