DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2020 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

Referendum ws. szcześciolatków odrzucone

Referendum ws. szcześciolatków odrzucone
fot. Anatol Chomicz/FORUM

Referendum w sprawie zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków się nie odbędzie. Sejm RP odrzucił wniosek PiS-u o zarządzenie takiego głosowania.

 

Za wnioskiem PiS opowiedziało się 174 posłów, przeciwnych było 254, a 7 wstrzymało się od głosu. Wśród głosujących przeciwko byli posłowie Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Twojego Ruchu. Przypomnijmy też, że w ubiegłym roku większością głosów koalicji PO-PSL Sejm odrzucił milion podpisów złożonych pod referendum w sprawie obowiązku szkolnego dzieci sześcioletnich. Jeszcze przed głosowaniem poseł PiS Kazimierz Ujazdowski mówił, że rząd powinien uszanować głos obywateli.

 

- Blisko milion podpisów (rzecz niespotykana) po referendum emerytalnym to należało uszanować. Przecież nie zebralibyście na ulicy nawet 10 tys. podpisów pod polityką edukacyjną PO, nie wyszlibyście nawet na ulice, ale brniecie zawzięcie i zacietrzewienie w realizację czegoś, co naprawdę nie jest przygotowane. Panie premierze, pan jeździ po Europie jako przyjaciel wolności, więc może proszę dać Polakom prawo do korzystania z wolności politycznej. Od tego zacznijmy – powiedział Radiu Maryja poseł Kazimierz Ujazdowski.

 

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty 1 września br. wszystkie sześciolatki urodzone w pierwszym półroczu 2008 r. będą musiały podjąć naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych.

 

 

Źródło: radiomaryja.pl

KRaj


DATA: 2014-03-14 11:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiS jest jedyną partią która ma realne szanse walczyć o dobro katolików w nowym parlamencie. Cała prawicowa drobnica taką szansę zaprzepaściła i dalej zaprzepaści - na własne życzenie.
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 
trzeba w ogóle, za całokształt, odrzucić w najbliższych i kolejnych wyborach, wszystkich tych posłów i senatorów; ale to tak dokumentnie, co do jednego; a co do posyłania dzieci do szkół w wieku 6-ciu czy 7-miu lat, to kolejna, tylko trochę poluzowana dyktatura; rodzice powinni mieć prawo wysłania swoich dzieci do szkół kiedy uznają to za stosowne; powinni mieć również możliwość wyboru spośród wielu różnych, różnistych szkół; łącznie z tzw. szkołą domową, czyli we własnym domu; i nikomu nic do tego; a umiejętności tak kształconych dzieci zweryfikuje tzw. życie; nie ma na Ziemi, nie było i nie będzie ani jednego urzędasa, który wie jak można by było to lepiej zorganizować, jak rodzice własnych dzieci;
ponad 6 lat temu / jaro
 
Dlaczego rząd ma podejmować decyzje za rodziców w sprawie ich dzieci? Dlaczego też w tym referendum jedni rodzice chcą narzucić innym swoją wolę? Powinni raczej domagać się tego, aby każdy mógł posyłać dziecko do szkoły wtedy kiedy uzna, że się ono do tego nadaje. Jedni poślą w wieku 6 lat inni w 7 i tyle i co to kogo obchodzi. Po co ten kretyński spór?
ponad 6 lat temu / Newmann
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.