DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Referendum nie będzie! Senat nie poparł propozycji prezydenta Andrzeja Dudy

Referendum nie będzie! Senat nie poparł propozycji prezydenta Andrzeja Dudy
Fot. Adam Chelstowski / FORUM

Senat RP nie poparł wniosku prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie zarządzenia ogólnopolskiego referendum konstytucyjnego w dniach 10-11 listopada 2018.

 

W głosowaniu wzięło udział 92 senatorów. Wniosek prezydenta poparło zaledwie 10. Przeciwko zagłosowało 30 senatorów, a aż 52 wstrzymało się od głosu. Żeby prezydencki wniosek przeszedł, potrzebne było poparcie 47 senatorów.

 

W 2017 r., w Święto Konstytucji 3 Maja, prezydent Andrzej Duda oznajmił potrzebę zmian w obecnej Konstytucji. Zaznaczył, że propozycje nie mogą wypłynąć bez konsultacji z głosem społeczeństwa.

 

Ktoś powie: „frekwencja w Polsce jest niska”. To prawda, ubolewam nad tym. Wierzę jednak, ze jesteśmy w stanie to zainteresowanie pobudzić Dlatego też chciałbym, żeby to referendum odbyło się w związku ze świętem 11 listopada. Żeby to było referendum dwudniowe - od 10 do 11 listopada – oznajmił prezydent zapowiadając złożenie wniosku. Po środowym głosowaniu Senatu wiemy, że do referendum, przynajmniej w zaproponowanym przez Andrzeja Dudę terminie, nie dojdzie.

 

Prezydent w przedłożonym do Senatu wniosku zaproponował, aby w referendum Polacy odpowiedzieli na 10 pytań, m.in. o to, czy są za uchwaleniem nowej konstytucji, a także czy są za systemem prezydenckim, gabinetowym czy pozostawieniem obecnego modelu.

 

We wniosku znalazły się również pytania m.in. o konstytucyjne zagwarantowanie nienaruszalności praw rodziny do świadczeń z programu 500 plus, prawa do emerytury nabywanego w wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

 

źródło: TVP Info

TK


DATA: 2018-07-25 18:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan Prezydent otrzymał podziękowanie za Veta do ustaw. Nie powinien się dziwić, że PIS tak się zachował. Myśli, że PIS wysforował go na Prezydenta, a teraz jak został Prezydentem to odwróci się tyłem do PIS i będzie za PO i wszystko będzie ok. Myli się, teraz to już zjeżdża po równi pochyłej w przepaść. Tak się płaci za cwaniactwo i nielojalność.
8 miesięcy temu / omaj
 
czy ktoś tego żałuje? kto czytał te pytani to wie, że to kompromitacja Dudy po całości...to naprawdę akt miłosierdzia dla niego.
8 miesięcy temu / pytanie
 
To akt miłosierdzia. Senat uwolnił opinię publiczną od zachowania się tymi żenującymi pytaniami. Wszystki 15 pytań było poniżej wszelkiej krytyki- student I roku prawa napisałby lepsze pytania, niż pan dr A.Duda.
8 miesięcy temu / Józef z Tallina
 
Jednego teatrzyku mniej.
8 miesięcy temu / Leaf427
 
Senat uratował nas od konstytucyjnej "przyjaźni" z eurokołchozem.
8 miesięcy temu / Mateusz
 
Co najmniej 2 pytania były kretyńskie. A zabrakło podstawowego: czy ydowskim organizacjom Polska powinna zapłacić za mienie po polskich żydach zamordowanych przez III Rzeszę Niemiec(?)
8 miesięcy temu / Jurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "61813"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.