DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Redaktorzy z Czerskiej drżą przed represjami w komunistycznym stylu

Redaktorzy z Czerskiej drżą przed represjami w komunistycznym stylu
Fot. W. Krynski / Forum

Szefowie redakcji „Gazety Wyborczej” w artykule zamieszczonym na internetowej witrynie amerykańskiego magazynu „Foreign Policy” rysują obraz obecnej Polski zniewolonej represjami przypominającymi praktyki z czasów PRL.

 

- Jest co najmniej dwadzieścia pięć przyczyn, żeby ściąć nasze głowy. Może się zdarzyć wszystko. Mogą przysłać milicję do redakcji „Gazety Wyborczej”. Mogę znaleźć narkotyki w swoim mieszkaniu, a następnego dnia może pojawić się policja, żeby je przeszukać – mówił redaktor naczelny Adam Michnik.

 

Tekst, który ukazał się w piątek, opisuje zmiany w środkach przekazu po objęciu władzy przez obóz PiS. Jest tam mowa o wymianie kadr w mediach publicznych, przekazie atakującym opozycję, wstrzymywaniu zamawiania reklam w nieprzychylnych władzy mediach przez instytucje publiczne.

 

Michnik wraz ze swoim zastępcą nie wspomnieli, że mamy do czynienia z lustrzanym odbiciem sytuacji, która miała miejsce przez osiem lat, gdy stery władzy spoczywały w rękach koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

- W tej chwili „Gazeta Wyborcza” jest na celowniku władzy. To nas straszliwie walnęło po kieszeni. Oni chcą nas zniszczyć metodą najprostszą: jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze – ubolewał szef redakcji z Czerskiej.

 

Spadki wpływów z reklam sporo kosztują „Wyborczą”. Wydawca gazety, Agora, na przełomie 2016 i 2017 roku zwolniła 176 pracowników. Następnie, w dwóch etapach, około 200 zajmujących się drukiem, w tym zatrudnionych w dwóch drukarniach.

 

- Władza chce udusić niezależne media – mówił wice-naczelny Jarosław Kurski, dla „Foreign Policy”. Dodał, że „rządzący politycy, instytucje i firmy państwowe w ostatnich latach skierowały ok. 30 pozwów przeciw dziennikowi”. Według redaktorów, to zorganizowany zabieg obliczony na zniechęcenie do kolejnych krytycznych wobec rządu publikacji.

 

- Starają się pozbyć mediów, narzucając nam na głowy plastikową torbę, żeby nas udusić – obrazowo opisywał zastępca Michnika. Próbował też ukazać swoją gazetę jako bastion niezależności.  – Staliśmy się barykadą. Dla naszych czytelników jesteśmy każdego dnia butelką świeżej wody przeciw narodowej propagandzie – powiedział Kurski.

 

 

Źródło: WirtualneMedia.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2019-06-02 18:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale to jak to? To Wysokie Obcasy z okładką "Aborcja jest ok!" się nie sprzedają? Kobiety nie rzucają się na nie jak na "butelkę świeżej wody"?
ponad 1 rok temu / Janek
 
Mierzenie sie Michnika z wolnym rynkiem nie ..czyni go szczęsliwym? Czas stanąc przed lustrem i zaśpiewać "Which side are you on" Peter Seeger. G Wyborcza do 2015r. była wg rozdzielnika kierowana instytucji budżetowych wg rozdzielnika za nasze podatki pod rządami 3.byłych żyjących prezydentów Wałęsy, Kwaśniewskiego i Komorowskiego i skończyło się? Dzięki obecnemu rządowi. METRO rozdawane na rogatkach pisało m.in. " Wisła zamarzła pod Rzeszowem".
ponad 1 rok temu / Niko
 
To powinno się zakończyć dla tych panów w więzieniu za wrogą, antypolską działalność. Przecież takiej antypolskiej propagandy to by się Goebbels nie powstydził czy jacyś komisarze od agitpropu. Nawiasem mówiąc p. Michnik posługuje się pogardliwie sformułowaniem "milicja", żeby podkreślić PRL-owską rzekomą opresyjność władzy, gdy tymczasem do jego brukowca najlepiej pasowałoby określenie Trybuna Ludu.
ponad 1 rok temu / pga
 
Pozdrawiam Pana Michnika, czas naszej niedoli dobiega kresu i chcesz czy nie trzeba oddać pałeczkę kolejnemu biegaczowi. Mądrość zazwyczaj osiąga się z wiekiem szkoda że niektórzy osiągają ją z wiekiem trumny.
ponad 1 rok temu / tr.
 
braciszek ludobójca jeszcze nie wydany? mimo prośby o ekstradydycyję? rząd obecny Polski prosił dwa lata temu, i cisza
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Ludzie kupują jakość, a nie g Wolny rynek panowie. Macie produkt-szybujecie w górę, a jak nie to mogiła. Za państwowe każdy by chciał pasibrzuchy! Pozatym czemu Rząd który gnoicie ma płacić? No i milicji też nie ma... A przydało by się byście na swych czerwonych tyłkach doznali sprawiedliwości... Izrael was przyjmnke, każdego menela przyjmuje jeśli ma korzenie
ponad 1 rok temu / X
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.