DZIŚ JEST:   02   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Świętych Aniołów Stróżów
Św. Tomasza z Herefordu, biskupa
 
 
 
 

Redaktor Krystian Kratiuk zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie

Redaktor Krystian Kratiuk zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie
Red. Krystian Kratiuk, fot. PCh24.pl

– Życie i rodzina to dwie sprawy, o które szczególnie dziś trzeba walczyć i szczególnie muszą to robić katolicy – przypomina redaktor Krystian Kratiuk. Szef portalu PCh24.pl zachęca do wzięcia udziału w tegorocznym Marszu dla Życia i Rodziny.

 

 

Już w najbliższą niedzielę 20 września w Warszawie przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. To już 15. edycja tego niezwykłego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz Polaków chcących bronić rodziny, prawa do życia od poczęcia, a także wartości chrześcijańskich i prawa naturalnego.

 

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny odbywa się pod hasłem: „Wspólnie brońmy rodziny” i ma mieć charakter nie tylko afirmujący, ale także ostrzegający i wskazujący na zagrożenia płynące ze strony lewicowych, liberalnych ideologii, które dążą do zanegowania wartości chrześcijańskich.

 

Specjalne zaproszenie na Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 20 września w Warszawie, wystosował Krystian Kratiuk, redaktor naczelny portalu PCh24.pl. – W ostatnich tygodniach widzieliśmy po raz kolejny wielkie, zmasowane ataki na nasze katolickie świętości. To były świętości nie tylko katolików, ale wszystkich Polaków. Oto widzimy zamach na tradycyjną rodzinę, widzimy również zamach na życie, na to życie chronione od poczęcia aż do naturalnej śmierci – powiedział w nagraniu wykonanym dla Centrum Życia i Rodziny.

 

Marsz homoseksualistów przez instytucje, wprost łączy się z marszem aborcjonistów przez instytucje w Polsce i na całym świecie. Możemy się temu przeciwstawić na Marszu dla Życia i Rodziny 20 września w Warszawie. Zapraszam serdecznie – zachęca Krystian Kratiuk.

 

Uczestnicy wydarzenia spotykają się punktualnie o godzinie 12:00 na Placu Zamkowym. Stamtąd przejdą Krakowskim Przedmieściem pod kościół pw. Świętego Krzyża, gdzie znajduje się figura Jezusa Chrystusa, kilka tygodni temu sprofanowana przez działaczy ruchu LGBT.

 

Organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników Marszu dla Życia i Rodziny na Mszę świętą w kościele św. Krzyża. Odprawi ją ksiądz Dominik Chmielewski.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/235536654452745/

 

 

Źródło: czir.org, Facebook.com

WMa

 


DATA: 2020-09-14 21:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

idea marszu czy różańca była potrzebna żeby ludzie poczuli więź i zobaczyli ilu nas jest ale zaproponuję -dzień pomocy w hospicjach ,zrobienie listy ludzi opiekujących się chorymi obłożnie i zrobienie im dnia wolnego ,marsz i stanie na ulicy to zbyt łatwe
16 dni temu / janka
 
Proszę o informację, w jakiej formie będzie msza św. ?
16 dni temu / ciekawy
 
Szkoda że nie w całym kraju,tak jak było z różańcem do granic. Trzeba by wyjść z tej psychozy strachu przed wirusem, przed drugim człowiekiem. Bóg zapłać wszystkim organizatorom i uczestnikom.
17 dni temu / Ewa
 
Polska znajduje się w stanie klęski demograficznej. Samo wsparcie rodzin to za mało. Państwo powinno wprowadzić w czyn słowa kard. Jędraszewskiego, potępiającego "ideologię singli" godzącą w rodzinę. Marsz dla życia i rodziny powinien być manifestacją sprzeciwu wobec tej ideologii.
17 dni temu / Izydor Oracz
 
brawo!
17 dni temu / hjkp
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.