DZIŚ JEST:   29   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Katolik Proponuję lekturę Dziejów Apostolskich, z której to wynika coś zupełnie innego. I żeby nie było, nie chodzi tu wcale o jakąś formę socjalizmu.
7 miesięcy temu / sorcier
 
@Zyczliwy Widzisz, akurat to mi nie grozi, bo etatów w urzędach akurat przybędzie i biurokracja jeszcze wzrośnie. A mnie to martwi. To tyle.
7 miesięcy temu / sorcier
 
W przepaść. Tylko na tyle stać tych "mocarzy" umysłowych.
7 miesięcy temu / remrotS
 
Jedyny chrześcijański ustrój ekonomiczny to wolnorynkowy kapitalizm. To jedyny ustrój zgodny z siódmym przykazaniem i z koncepcją wolnej woli.
7 miesięcy temu / Katolik
 
jak to, "W którą stronę rząd pchnie gospodarkę?" - w stronę samounicestwienia; przecież ten przerośnięty dzieciuch nie ma zielonego pojęcia o gospodarce; wmówili mu, że jest wielki, ale nie wyjaśnili, że chodzi tylko o wzrost i nic poza tym; jest ze swoją bandą na usługach obcych, bardzo nam wrogich plemion i robi co mu każą, bo wie, że sam to on może, ale do ubikacji; a i tego nie jestem pewien; prowadzą Polskę do likwidacji, a Polaków do niewolnictwa; koronoświrus jest świetną przykrywką tego bezprawia; i być może faktycznie wywołany jest przez człowieka, a nie żadną samodzielną mutację z istniejących wirusów; oczywiście Polska jest tylko jednym z krajów do likwidacji; ale jak się ma to coś, to tak łatwo wrogowie nie mają; a jak się ma "czarną dziurę", np. w budżecie, to jest jak jest; Panie Boże i Przenajświętsza Maryjo, miej nas w opiece;
7 miesięcy temu / JARO
 
I po co siejecie panikę
7 miesięcy temu / burczymucha
 
ten rząd robi tylko jedno : przygotowuje nas na przyjście mesjasza. Niestety droga do epoki mesjańskiej wiedzie przez epokę totalnego chaosu i cierpienia - to finalne odkupienie , które nie wiadomo kto nam wyznaczył.
7 miesięcy temu / Pejot
 
sorcier- nie rozsmieszaj, jako urzedasowi nie grozi Ci ciężka praca na trzy zmiany ale raczej wisi nad głową redukcja zbędnych etatow
7 miesięcy temu / Życzliwy
 
Reforma panstwa powinna isc w kierunku Liberalizacji gospodarki...pamiętamy Balcerowicza ,Panie redaktorze- kto nie cwaniak ten niech zdycha albo- firmę dofinansujemy za panstwowe pieniadze i oddamy za złotówkę " byznesmenom PO znajomosci" a jeszcze lepiej zachodniej korporacji. Jakoś często promowane są artykuly ,że pieniądze dla Polaków to marnotrawstwo bo jak Polak biedny to bardziej patriotyczny i Bosakowy...
7 miesięcy temu / Do sklerozy
 
Jestem urzędnikiem i właśnie dlatego jestem najgorętszym krytykiem rozwiązań proponowanych przez rząd Morawieckiego. Szykuje się powtórka z tzw. reformy Buzka. Wtedy też pracowaliśmy na trzy zmiany - owszem, również w nocy - tylko po to, aby premier Jerzy B. i jemu podobni mogli grzać się w blasku fleszy, ogłaszając kolejne "sukcesy". Tymczasem panował totalny chaos, bałagan, a na nasze urzędnicze głowy wylewały się cysterny pomyj. Jakbyśmy to my byli winni indolencji i absurdalnym pomysłom kolejnych rządów i sejmów, które zawsze wdraża się w trybie pilnym, nie bacząc na brak przepisów wykonawczych, infrastruktury, oprogramowania, a nawet brak druków i zwyczajnego przeszkolenia załogi. O zbiurokratyzowaniu całości poza wszelkie granice absurdu, nawet nie wspominając. Np. te druki, które mają teraz wypełniać przedsiębiorcy, a które przedstawił premier Morawiecki, to straszliwe buble. Uchowaj dobry Panie Boże, by to weszło w życie.
7 miesięcy temu / sorcier
 
Koniecznie należy skorzystać ze zbawiennych rad speca od gospodarki i finansów, mającego olbrzymie doświadczenie zawodowe, w szczególności w zakresie prowadzenia wielkich przedsięwzięć biznesowych - Pana Krzysztofa Bosaka kandydata na Urząd Prezydenta RP.
7 miesięcy temu / Marceli
 
PPS PiS
7 miesięcy temu / Hejter
 
Kiedy nacjonalizacja majątku przedsiębiorstw? Za dwa miesiące? 447 niepotrzebne już. Samo pójdzie pod nóż i nikt nie piśnie jak 20% bezrobocie zajży w oczy.
7 miesięcy temu / Reto
 
obejrzyjcie Mad Maxa, taka będzie gospodarka.
7 miesięcy temu / Pejot
 
Stefan- a co to za echo Konfederacji? Przecież ciagle słychać że PIS rozdaje pieniądze na dzieci a teraz ma rozdawać firmom??tylko polskim czy zagranicznym też?
7 miesięcy temu / Ironia
 
"Reforma państwa może iść i w kierunku pożądanym" = przez kogo?
7 miesięcy temu / Ryś
 
Najgorsza prawda lepsza jest niż najsłodsze kłamstwo. Łańcuchy dostaw już zostały przerwane. Łańcuchy płynności są przerywane teraz, odroczone płatności o 14 ,21, 28 dni po kolei będą wchodziły i nie będą płacone. Wg. związku pracodawców pierwszy strzał bezrobocia to poziom ok 1 5000 000 pracowników. Większość fabryk, firm usługowych, mniejszych firm produkcyjnych już się nie podniesie. Rynek hipotek umarł, kredytów obrotowych umarł, rynek pracy umarł. Ci co czekali na kredyt już go nie dostaną, ci którzy stracą pracę stracą też mieszkanie lub dom. Nie ma już powrotu do normalności bo rząd na to nie pozwala. Dawny porządek upada na naszych oczach.
7 miesięcy temu / nocka
 
Rząd powziął bardzo słuszne postanowienie, aby po Wielkanocy wrócić do normalnośći. Może nie nastąpi fala bankructw firm. Liberalne teorie wymienione w tym artykule są promowane przez potęgi gospodarcze na rzecz słabszych krajów, lecz nie stosowane przez nie same - inaczej nie byłyby potęgami gospodarczymi...
7 miesięcy temu / gg
 
Nowy Balcerowicz. Jeśli są jeszcze ludzie którzy wierzą w niewidzialną rękę to im współczuję i współczuje tym społeczeństwom gdzie ta ideologia będzie rządzić . Tylko dosypanie pieniedzy do rynku przyniesie zaczątki rozwoju . To jest naprawdę proste nie ma pieniędzy na rynku ,nie ma popytu nie ma dla kogo produkować. A teraz możemy liczyć przede wszystkim na rynek wewnętrzny .
7 miesięcy temu / xxzz
 
po kryzysie zawsze następuje tzw odbicie wszyscy nagle potrzebują wszystkiego w 10 krotnej ilości i teraz też tak będzie Pytanie jak głęboki będzie ten kryzys ?
7 miesięcy temu / taki tam
 
"Dlatego słuszny jest postulat prezydenta Andrzeja Dudy". Przecież ten postulat to marne echo postulatu Konfederacji o automatycznym zwolnieniu do końca roku ze składek ZUS przedsiębiorstw, przede wszystkim z branż najbardziej dotkniętych kryzysem. Widać jednostronna kampania zbawcy-Dudy trwa w najlepsze. Jednocześnie, mimo że zaprowadza rygory typowe dla stanu wyjątkowego, rząd PiS za nic na świecie nie zgodzi się na wprowadzenie stanu wyjątkowego, bo wówczas MUSIAŁBY odroczyć wybory. Z Panem Bogiem.
7 miesięcy temu / Stefan
 
"Dlatego słuszny jest postulat prezydenta Andrzeja Dudy". Przecież ten postulat to marne echo postulatu Konfederacji o automatycznym zwolnieniu do końca roku ze składek ZUS przedsiębiorstw, przede wszystkim z branż najbardziej dotkniętych kryzysem. Widać jednostronna kampania zbawcy-Dudy trwa w najlepsze. Jednocześnie, mimo że zaprowadza rygory typowe dla stanu wyjątkowego, rząd PiS za nic na świecie nie zgodzi się na wprowadzenie stanu wyjątkowego, bo wówczas MUSIAŁBY odroczyć wybory. Z Panem Bogiem.
7 miesięcy temu / Stefan
 
@[email protected] - jużem gdzieś, kiedyś zasłyszał podobne bzdury,ale gdzie? a, już wiem - od jednego "studenta" z akademii 1-wszo- majowej; dokładnie to samo nawijał na uszy, jak makaron; też próbował nam udowodnić, że socjalizm to jest ten wymarzony przez ludzi system; nie umiał tylko wytłumaczyć, skąd się brał ten pęd po paszporty i wyjazd na zgniły zachód; zachód, który jeszcze wtedy nie miał nic wspólnego z socjalizmem; @[email protected] - zapewniam cię, że po pierwszym dniu, kiedy pójdą spać głodni, rano obudzą się jako fachowcy w wielu dziedzinach; nie zginą i nawet "wyda" się, że są przydatni;
7 miesięcy temu / JARO
 
Ręczne sterowanie rządu to katastrofa?? lepiej na żywioł-silni przezyją a reszta niech się zagryzie-może to idee Korwina Mikke i jemu POdobnych liberałów-piewców nieograniczonej niczym wolnosci ale nijak to ma się do nauki społecznej Koscioła. Gdyby nie "ręczne" sterowanie Pisu przez ostatnie lata a "róbta co chceta PO" to piniendzy nie byłoby na nic a wprywatnych szpitalach tylko bogaci znalezliby pomoc- Takie polskie Włochy czy Hiszpania-karawany ciężarówek z trumnami
7 miesięcy temu / Darius
 
Państwo powinno przejąć c a ł k o w i t ą kontrolę nad gospodarką.Kapitalizm jest systemem niewydolnym,nieracjonalnym i niesterowalnym.W każdej sytuacji kryzysowej domaga się wsparcia państwa,nie posiada bowiem mechanizmów samonaprawczych,czas więc skończyć z fikcją ,,wolnego rynku".Ponadto system ten jest,poprzez nastawienie wyłącznie na zyskpoprzez wyzysk oczywiściegłęboko antyludzkie,o takich ,,drobiazgach"jak marnotrawienie zasobów ,środków i sił oraz destrukcja otoczenia,co przyjęło już wymiar globalny,nie wspominając.
7 miesięcy temu / Sciepuro
 
To prawda, że to jest dobry czas do odważnych reform. Sytuacja wymarzona dla tych którzy chcieli by takie reformy przeprowadzić. Czy państwo odważy się w końcu na redukcję etatów w budżetówce, której do tej pory było 20% wszystkich zatrudnionych w czejerpe? Nawet jeśli tak, to gdzie Ci ludzie pójdą skoro większość z nich nigdy nigdzie nie pracowała? Nikt nawet nie będzie chciał ich zatrudnić bo niczego nie potrafią, do niczego się nie nadają.
7 miesięcy temu / ron
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.