DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2019 r.

Boże Ciało
Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 40  >   TEMAT NUMERU: REFORMA ROLNA - GRZECH BEZ ZADOŚĆUCZYNIENIA

Janusz Gołaski

Rechot Stalina, czyli państwo paserem


Od pewnego czasu społeczność związana z rolnictwem i własnością ziemi daje wyraz obawom o swoją przyszłość, powodowanym odgórnie sterowaną wyprzedażą nieruchomości rolnych będących w ręku skarbu państwa. Dzieje się to w sytuacji nieuregulowanych po upadku komunizmu stosunków własnościowych.

Protestują dzierżawcy gospodarstw o większym obszarze zmuszani do wyłączenia z uprawy części dzierżawionych gruntów na sprzedaż dla innych podmiotów. Niezadowoleni są rolnicy gospodarujący na mniejszych obszarach, ponieważ ceny ziemi podbijane przez kapitał spekulacyjny przewyższają ich możliwości kupna. Jednakże ostrze tej wyprzedaży skierowane jest przede wszystkim przeciw spadkobiercom rolników-ziemian, ponieważ wyprzedażą objęto także nieruchomości (około 400 000 hektarów), z których zostali wygnani na podstawie dekretu o tak zwanej reformie rolnej z 6 września 1944 roku, a których im dotychczas nie zwrócono. Proponuje się im przy tym pierwszeństwo kupna swojej dawnej własności, do której mają uzasadnione roszczenia spadkowe, co jest osobliwością niemieszczącą się w normach prawnych i moralnych.
 
Jak to się stało, że ćwierć wieku po upadku ustroju komunistycznego i dziesięć lat po przyjęciu Polski do Unii Europejskiej rząd w Polsce przystąpił do sprzedaży cudzego mienia pochodzącego z komunistycznego rabunku, które niezasłużenie znalazło się w jego ręku? Do niedawna bowiem politycy zgadzali się, że z tego spadku po komunizmie trzeba się rozliczyć i przez dwadzieścia lat przygotowywali kolejne projekty reprywatyzacji oraz rekompensat...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Dziennikarze „Svenska Dagbladet” dokonali prowokacji mającej ukazać kulisy działania jednego z forum LGBT. Okazało się, że 14-letniemu fikcyjnemu homoseksualiście oferty spotkania złożyło 100 mężczyzn, wśród nich znalazł się szef fundacji Stockholm Pride, która jest organizatorem parady równości w Sztokholmie.

 
 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzona jest w Polsce w niezwykle bogaty sposób. Na ulice polskich miast wychodzą tysiące wiernych by dać publicznie wyraz swojej wiary w eucharystyczną obecność naszego Pana Jezusa Chrystusa. Z tej okazji przygotowaliśmy kompilację zdjęć i filmów ukazujących piękno tego wspaniałego święta.

 

Polscy biskupi podczas tegorocznego Święta Bożego Ciała w stanowczy sposób wyrazili swoją dezaprobatę dla wszelkich aktów bluźnierstw i profanacji oraz sprzeciwili się wprowadzaniu atmosfery, która sprzyja atakom na ludzi wierzących. Dodatkowo, hierarchowie potępili próby narzucania edukacji seksualnej i demoralizacji najmłodszych.

 

- Wprowadzane przez niektóre samorządy do polskich szkół: Karta LGBT i instrukcje WHO, dotyczące tak zwanego wychowania seksualnego młodzieży i dzieci, w tym także bardzo małych dzieci, są w istocie rzeczy programami ich deprawacji i wprost uderzają w tę prawdę o człowieku, którą swoim nauczaniem i swoimi cudownymi znakami, swoją Śmiercią i swoim Zmartwychwstaniem objawił nam Pan Jezus – mówił podczas procesji Bożego Ciała metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.

 

Do sieci przedostało się nagranie, podczas którego jeden z nauczycieli strofuje ucznia za wyrażenie opinii, że są tylko dwie płcie. „Miałeś okazję by siedzieć cicho” – tłumaczy zasłaniając się statusem szkoły. Cała sytuacja miała miejsce w Szkocji.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.