2 kwietnia 2019

Niemcy: Biskup Ackermann dopuścił niektórych protestantów do Komunii

(© Raimond Spekking Wikimedia Commons)

Biskup Stephan Ackermann z Trewiru w Niemczech dopuścił do Komunii świętej niektórych protestantów. Wcześniej na podobny krok zdecydowało się wiele niemieckich diecezji.

 

Bp Stephan Acerkamnn podjął decyzję o dopuszczeniu w diecezji Trewiru do Komunii świętej tych protestantów, którzy żyją w małżeństwie z katolikiem. Wcześniej to samo uczyniono już w wielu niemieckich diecezjach. Podstawą zmian są nieformalne wytyczne Episkopatu ogłoszone latem ubiegłego roku.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Pod kierunkiem kard. Reinharda Marxa Rada Stała Konferencji Episkopatu Niemiec wydała wówczas dokument „Iść z Chrystusem – szukając jedności”. Zalecono w nim wszystkim biskupom wyrażenie zgody na wspólne przyjmowanie przez mieszane pary katolicko-protestanckie Eucharystii, jeżeli tylko małżonkowie czują „palącą potrzebę” wspólnej Komunii. Zlekceważono teologiczne przeszkody oraz Tradycję Kościoła katolickiego całkowicie wykluczającą taki krok; w swoim dokumencie biskupi powołali się w dodatku przewrotnie na św. Jana Pawła II.

 

Początkowo chciano dokonać zmiany na poziomie całego Kościoła lokalnego, ale po sprzeciwie siedmiu biskupów zainterweniował Watykan. Papież spotkał się osobiście z kard. Marxem i pozwolił na wydanie luźnej zachęty, a nie formalnego dokumentu. O wszystkim decyduje teraz biskup miejsca. W praktyce w sprawie Komunii dla protestantów nie ma dziś między niemieckimi diecezjami jedności, nie mówiąc o jedności z Kościołem powszechnym, w którym obowiązuje zupełnie inna praktyka niż ta, jaką wcielają w życie progresiści zza Odry.

 

Bp Ackermann wydając zgodę na przyjmowanie przez protestantów Komunii świętej podkreślił, że katolicy i ewangeliccy chrześcijanie winni pogłębiać swoją świadomość realnej obecności Pana Jezusa w Eucharystii.

 

Z kolegi biskup pomocniczy Trewiru, Franz Josef Gebert, przestrzegł księży diecezjalnych przed stawianiem się w roli „sędziów”. Jak podkreślił, kapłani nie mają podejmować decyzji za protestantów chcących przyjmować Komunię, ale raczej pomagać im w samodzielnym zdecydowaniu o tej sprawie.

 

Bp Stephan Ackermann jest zwolennikiem głębokich zmian w Kościele katolickim. Optuje między innymi za zupełnie nowym ujęciem moralności seksualnej, tak, by odejść od postrzegania jako grzech ciężki każdego przypadku homoseksualizmu, antykoncepcji czy seksu przedmałżeńskiego.

 

Pach

Źródło: Katholisch.de

 

Powyższy tekst jest jednym z licznych artykułów świadczących o olbrzymim kryzysie w Kościele. Ale zawsze pamiętamy, że Kościół to nasza Matka, to Chrystusowa Owczarnia, której – jak obiecał Jej Najświętszy Założyciel – bramy piekielne nie przemogą. Kościół – jeden, święty, powszechny i katolicki, dostarczyciel jedynej prawdziwej religii, będący Mistycznym Ciałem tego, który jest Prawdą, Drogą i Życiem istniał będzie zawsze. Był już wszakże targany licznymi kryzysami, prześladowaniami i upadkami – mimo tego zawsze wychodził z kłopotów i powstawał, by przekazywać wszystkim narodom Słowo Boże.

 

Nie ustawajmy w modlitwie za naszych kapłanów i biskupów i Ojca Świętego, za nasze katolickie rodziny i katolickie społeczeństwo. Nie ustawajmy w modlitwie za  Pasterzy Kościoła – ta modlitwa jest im niezwykle potrzebna! Trwajmy przy tym w świętej wierze katolickiej, której zasad, dogmatów, prawd i tradycji nie da się zmienić. Czytajmy Katechizm Kościoła Katolickiego, w którym wciąż odnaleźć możemy słuszne odpowiedzi na dręczące nas pytania.

 

 

Zobacz także:

 

Niemiecka rewolucja. Jak za Odrą ginie wiara katolicka

 

Niemiecka rewolucja

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 724 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram