DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2019 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Razem przeciw gender. Amerykańskie wspólnoty o szkodliwości lewackiej ideologii

Razem przeciw gender. Amerykańskie wspólnoty o szkodliwości lewackiej ideologii
fot.Brian Branch Price/FORUM

Amerykańscy zwierzchnicy religijni wystąpili wspólnie przeciwko ideologii gender. List otwarty w sprawie szkodliwości tej lewackiej ideologii został opublikowany m.in. na stronie Konferencji Episkopatu USA.

 

„Szerzenie fałszywej idei, że mężczyzna może być lub stać się kobietą i vice versa, jest głęboko niepokojące” – podkreślono w liście podpisanym przez 20 przedstawicieli różnych religii w Stanach Zjednoczonych.

 

Sygnatariusze stwierdzają, że gender to ideologia „krzywdząca jednostki i społeczeństwa poprzez sianie zamętu oraz zwątpienia w siebie”. Jak dodali, ideologia ta stawia ludzi przed wyborem: albo będą postępować wbrew rozumowi, odrzucając prawdę, albo będą musieli stawić czoła kpinom, marginalizacji lub innym formom represji. 

 

List podpisali m.in. czterej katoliccy hierarchowie stojący na czele czterech komisji: bp Joseph Bambera: Komisja ds. dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego, abp Charles Chaput: Komisja ds. świeckich, małżeństwa i rodziny i młodzieży, bp James Conley: Podkomisja ds. obrony małżeństwa oraz abp Joshep Kurtz: Komisja ds. wolności religijnej

 

Pod listem podpisali się też przedstawiciele 16 amerykańskich wspólnot m.in. prawosławnej, anglikańskiej, luterańskiej, a także muzułmańskiej. Sygnatariusze liczą, że ich list dotrze szeroko do wiadomości publicznej i ukaże, że stworzenie człowieka jako mężczyzny i kobiety jest dobrem.

 

Źródło: gość.pl

MA


DATA: 2017-12-20 10:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bratacie? Nie rozumiesz słów których używasz.
ponad 1 rok temu / do ollek
 
No proszę. Luteranie i muzułmanie. Skoro są wrogami, dlaczego się z nimi bratacie?
ponad 1 rok temu / ollek
 
I prawidlowo ze napisano taki list to jet logiczne rozumowanie , I oby taki list zostal napisany poprzez wszelkie chrzescijanskie religje w kanadzie gdyz jak widac chora ideologja w tym kraju jest bez przeszkod wprowadzana w zycie demoralizujac dzieci od najmlodszych lat .
ponad 1 rok temu / miko
 
Bogu niech beda dzieki za piekne swiadectwo wiary Amerykanow, ktorzy zdecydowanie opowiedzieli sie przeciwko demonicznej ideologii gender, ktora sprowadza na ziemie pieklo anarchii i totalnego chaosu. Precz z gender, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa po prostu precz z szatanem i cywilizacja smierci! Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.