DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Ratując euro Niemcy wiele ryzykują

Ratując euro Niemcy wiele ryzykują
fot. Ayla87 / sxc.hu

„Ratując euro Niemcy będą ryzykować więcej miliardów, niż dotychczas podawał minister finansów, Wolfgang Schäuble” – pisze dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. „Jeśli programy pomocowe zawiodą, Niemcy będą musieli zapłacić więcej, niż się spodziewano”.

 

Niemieckie ministerstwo finansów najprawdopodobniej nie informowało podatników o wszystkich kosztach, jakie Niemcy ponoszą ratując zadłużone kraje strefy euro – twierdzi „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Według informacji dziennika „FAZ” „Niemcy ryzykują więcej miliardów, niż twierdził minister finansów Wolfgang Schäuble (…) Jeśli programy pomocowe zawiodą, państwo niemieckie będzie się musiało liczyć z większymi stratami finansowymi, niż dotąd podawano. Niemieckie ministerstwo finansów natomiast twierdzi, że „jeśli programy ratunkowe zakończą się fiaskiem, obciążenie niemieckiego budżetu będzie wynosiło maksymalnie 95,3 miliardów euro.

 

Informację tę dementuje „FAZ” i powołuje się na doniesienia z kręgów rządowych, które mówią, że „podana kwota uwzględnia jedynie obciążenie z funduszy ratunkowych Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej oraz Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego”. Niemcy natomiast – jak podkreśla „FAZ” – dodatkowo „udzieliły gwarancji dla tzw. bilateralnych długów, na rzecz których niemiecki bank rozwoju KFW (Kreditanstalt für Wiederaufbau) przeznaczył kwotę w wysokości ok. 15,2 mld euro. Koszty pakietu ratunkowego dla strefy euro mogą zatem wynieść w przybliżeniu 122 mld euro”.

 

Rząd Niemiec zdecydowanie zaprzecza doniesieniom dziennika „FAZ” i argumentuje, że „przytoczone liczby nie odnoszą się do maksymalnych gwarancji, a jedynie do wypłaconych dotychczas i obiecanych kredytów w ramach funduszy pomocowych EFSF”.

 

 

Źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitung

Klaud


DATA: 2013-08-21 07:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I przegrają III wojnę.Tym razem gospodarczą.
ponad 6 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.