DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Ratuj klimat, nie miej dzieci! Radzi „ekspert” od zmian klimatycznych na ziemi

Ratuj klimat, nie miej dzieci! Radzi „ekspert” od zmian klimatycznych na ziemi
fot. YouTube / Ed Mays

Roy Scranton, profesor zajmujący się zmianami klimatycznymi, na łamach „New York Times’a” wyrzuca sobie, że pozwolił narodzić się własnej córce. Jego zdaniem, wraz z partnerką skazali dziecko na życie na planecie skażonej przez działalność człowieka.

 

- Podczas narodzin córki płakałem dwa razy. Najpierw w konsekwencji ogromnej radości z przyjścia na świat mojego dziecka. Następnie jednak przyszła refleksja i popłakałem się drugi raz. Doszło do mnie, że wraz z partnerką w swoim egoizmie skazaliśmy dziecko na życie na planecie bez przyszłości, a także dlatego, że nie widzę perspektyw uchronienia jej przed tą wizją – profesor podzielił się swoimi odczuciami.

 

Scranton podkreślił, że XXI wiek będzie naznaczony globalną katastrofą wywołaną przez człowieka, a ludzkość skazana będzie na przeżycie okropnego horroru. Dlatego – jego zdaniem – każda rozumna istota powinna starać się uchronić innych ludzi przed życiem w takiej przyszłości. Dlatego właśnie, pochwala on postawę dobrowolnego decydowania się na nieposiadanie dzieci ze względu na zmiany klimatyczne na ziemi.

 

- Dla niektórych nieetyczne jest skazywanie swoich dzieci na życie w napędzanym węglem świecie. Dlatego w akcie altruizmu decydują się na nieposiadanie potomstwa – wskazywał Scranton.

 

Profesor twierdzi, że do dystopijnej wizji przyszłości nie dojdzie w jednym przypadku. Należy jak najszybciej skupić wszystkie gałęzi światowej gospodarki w jednym ręku i za pomocą centralnego rządu światowego pokierować ludzkością, aby skupiła cały swój wysiłek na ochronie klimatu.

 

W dalszej części artykułu profesor kontynuuje swój lament: „Nie ma żadnej utopii, nie ma żadnej planety B, nie ma zbawienia, nie ma nadziei. Wszyscy tkwimy w tym po uszy, w związku z tym jakiekolwiek próby wybielania się czy udawania niewinnego są kłamstwem. Skoro życie to w większości cierpienie, etyczne jest oszczędzenie go innym. Pozostaje mi jedynie nauczyć córkę, jak żyć etycznie”.   

 

Scranton jest autorem książki pt. „We’re Doomed. Now what? Essays on War and Climate Change" (ang. „Jestesmy zgubieni. Co teraz? Eseje o wojnie i zmianach klimatycznych") 

 

Źródło: lifesitenews.com / nytimes.com

PR


DATA: 2018-07-25 13:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szkoda słów- toć to bełkot; kto go tytułem profesorskim obdarzył ?
ponad 1 rok temu / ksymena
 
Zapewne za taką wypowiedź przygotowaną przez odpowiednie "służby" otrzymał sowitą zapłatę od Pana Sorosa i Rothschilda.Oczywiście jako Biały kieruje to do Białych.Choć Biali mają najmniej dzieci,oczywiście czarnym czy Arabom,albo Wietnamczykom tego nie powie bo rasizm i ksenofobia.Tylko Biała Rasa ma wymrzeć.
ponad 1 rok temu / zdrajca
 
Świat się kreci wokół przedziwnych dziwactw i urojeń przedniej wody "ekspertów i profesorków". "Naukowiec" po "napisaniu" jednej książki staje się profesorem.Włos się jeży gdy się czyta i eksponuje "prace" takich twórców nauki, którym własne dziecko "przeszkadza" w tworzeniu następnych dziwactw. Drzewiej taki "myśliciel" miałby problemy z ukończeniem gimnazjum. Ale, ... -"postęp" następuje w w tempie geometrycznym. "Etyk" -majster.
ponad 1 rok temu / Stanislavus
 
Tu nie chodzi o klimat. Tu chodzi o wymuszenie poddania się przez wszystkich ludzi władzy jednego satanistycznego rządu światowego NWO. Będą wymyślać coraz bardziej kretynskie powody i argumenty. Ktoś jeszcze nie wierzy w NWO? No to ma kolejny dowód.
ponad 1 rok temu / o
 
@ Tak-Tak. Robert Mugabe żyje, ma 94 lata i ma się dobrze.
ponad 1 rok temu / Widzący_z_Lublina
 
Bez tego masońskiego zdegenerowanego bełkotu i tak biali wymierają. Spróbój masonów wciskać swoją samobójczą ideologię islamistom. Ustępujesz im właśnie niszę ekologiczną, synu diabła.
ponad 1 rok temu / Eurol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.